| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat polkowicki
OBIEKTY - Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice
Obiekty w okolicy
Szyb SW-1 Jan Wyżykowski
212
m
Polkowice
Wiadukt drogowy WD-23
567
m
Polkowice
Nowe Osiedle (nie istnieje)
1020
m
Potoczek
Węzeł Głogów Południe
1259
m
Pałac
1673
m
Bądzów

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice

Zbudowano: od 1962

Więcej do poczytania tutaj: http://www.kghm.pl/index.dhtml?category_id=264

Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice - oddział KGHM Polska Miedź, jedna z 3 kopalń miedzi w Polsce. Kopalnia ta powstała w wyniku połączenia w 1996 r. kopalń "Polkowice" i "Sieroszowice". Kopalnia "Polkowice" powstała w latach 1962-68, kopalnia "Sieroszowice" - w latach 1972-80.

Roczne wydobycie: 9,2 mln t polimetalicznej rudy zawierającej 1,9% miedzi 0,00003% srebra, oraz 200 000t soli o zawartości 97-99% NaCl.
Szyby: 11 szybów wentylacyjnych, z czego 3 pełnią również funkcję wydobywczą.
System eksploatacji: Komorowo-filarowy z ugięciem stropu, z częściowym wypełnieniem zrobów kamieniem
Zasoby przemysłowe: 296 mln t (szacunek na 31 grudnia 1999).


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/OZG_Polkowice-Sieroszowice Autorzy: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=OZG_Polkowice-Sieroszowice&action=history Licencja: [http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl CC-BY-SA 3.0]

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
To, że w Polkowicach wydobywa się sól kamienną, jest mało znanym faktem. W tzw. Polsce szczególnie. My wiemy, bo mamy układy z Polkowicami , a sól tę konsumujemy od lat. Bywają ogromne okazy kryształów polkowickiej soli, w setki kilogramów idące.
2012-01-06 00:03:05 (14 lat temu)
arkadoo
 
To jeszcze w ramach ciekawostek o KGHM: "KGHM Polska Miedź S.A. jest drugim producentem srebra rafinowanego na świecie."
2012-01-06 09:49:45 (14 lat temu)
do † Festung: No dokładnie; zawsze się interesowałem geografią, a już szczególnie geografią Polski i nigdy, nigdzie nie trafiłem na informację, że tam też się wydobywa sól. Nawet na studiach o tym nie mówiono, ani w żadnym podręczniku nie pisano. Gdybym tam nie pojechał to bym też nie wiedział
2012-01-06 11:05:47 (14 lat temu)
mamik
 
do Bałuciorz: Ta sól trafia później głównie na drogi
2012-01-06 11:10:34 (14 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
2013-06-21 21:59:48 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
Saxon wziął się za przemysł ;-) Zrobiłem parę zdjęć tego szybu z samochodu, bo mi się nie chciało zatrzymywać. Ale już nie będę próbował.
2013-06-21 22:55:21 (13 lat temu)
Saxon
 
+3 głosów:3
Dla Danuta!
2013-06-22 00:01:25 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Dodam, że budowla ta jest b. wysoka i stanowi punkt orientacyjny dla jadących krajową trójką (3), na trasie Wrocław - lubuskie, a może nawet dalej, nad Bałtyk.
2013-06-27 22:49:00 (13 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
do mamik: Niestety nie rozumiem całości.
2013-06-27 22:44:14 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Saxon: Pięknie dziękuję! Bardzo lubię przemysł.
2013-06-27 22:47:20 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Saxon: Zrobiłem parę zdjęć tego szybu. Twoje lepsze, już nie będę próbował.
2013-06-28 10:44:07 (12 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Dziękuję bardzo!
2013-06-27 23:06:51 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
2013-06-27 23:49:40 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 12 lat temu)
Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet