|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.21
3 kwietnia 2007 , Budynek stał pomiędzy peronami a EC-1Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 7 stycznia 2012, godz. 6:58:55 Autor zdjęcia: Przemek K Rozmiar: 1527px x 1145px Aparat: FE170,X760 1 / 300sƒ / 3.1ISO 1006mm
8 pobrań 3237 odsłon 5.21 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Przemek K Obiekty widoczne na zdjęciu Budynek mieszkalny pracowników stacji Łódź Fabryczna więcej zdjęć (2) Zbudowano: ok. 1875 Zlikwidowano: 2007 Budynek został postawiony około roku 1875 jako obiekt mieszkalny dla pracowników stacji Łódź Fabryczna. Obejmował 16 mieszkań. Przetrwał do roku 2007, kiedy rozebrano go przygotowując teren pod budowę nowego dworca. Stacja kolejowa Łódź Fabryczna więcej zdjęć (76) Zbudowano: 1865 Zlikwidowano: 2012 Dawniej: Stacja Drogi Żelaznej Fabryczno-Łódzkiej Dworzec kolejowy i stacja czołowa na linii do Koluszek, zbudowana z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera w 1865 roku. Według klasyfikacji PKP, przed zamknięciem ze względu na przebudowę, miał kategorię B. Znajduje się w centrum Łodzi. Linia kolejowa nr 17 Łódź Fabryczna - Koluszki więcej zdjęć (16) Linie kolejowe w Polsce więcej zdjęć (10) |