starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6

Kresy POLSKA - zdjęcia niezidentyfikowane Podlaskie - zdjęcia niezidentyfikowane

kwiecień 1997 , Niezlokalizowana miejscowość i miejsce na wschód od Białegostoku.

Skomentuj zdjęcie
Wrzuciłem sporą garść zdjęć, których "za Chiny" nie mogę ani rozpoznać, ani do niczego dopasować. Może dla kogoś z Was któryś z widoków będzie znajomy...
2025-06-23 18:05:05 (rok temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do polskup: Może jesteś w stanie zawęzić rejon. Nawet jeśli nie teraz, to kiedyś komuś zawziętemu może to się przydać.
2025-06-23 21:17:36 (rok temu)
do blaggio.: Właśnie się trochę bałem zawężać, żeby nie zasugerować zbyt wąsko. Zdjęcia są z trzech błon i nie muszą pochodzić z jednej wycieczki, nawet w ramach jednej kliszy. Dlatego napisałem na wschód od Białegostoku. Miejscowości graniczne, ale nie wchodzące w grę to Sokółka, Supraśl, Hajnówka. To mogą być odnalezione właśnie Chomontowce, Rudaki, Bobrowniki, Jałówka, Krynki i okoliczne wsie. I raczej na nie w rejonach leśnych, a te bezleśne, przy granicy. Może nawet okolice Narwi. Oczywiście ja też cały czas szukam, na mapie i w pamięci. Góglowóz tam nie dojechał :)
2025-06-23 21:34:12 (rok temu)
blaggio.
+2 głosów:2
do polskup: To faktycznie niezły orzech do zgryzienia. Ale nie traćmy nadziei... :-)
2025-06-23 22:12:06 (rok temu)
polskup
+2 głosów:2
do blaggio.: Z takimi NN to jest ciekawa sprawa z procesem rozpoznawczym. Oczywiście swoich zdjęć. Najpierw znajduję taki kadr albo kilka i jestem okropnie zdziwiony, co to w ogóle jest. Wysilam umysł, wspominam tamte czasy i coś zaczyna świtać, szczególnie, gdy choć jedna z tych ramek jest kluczowa, czyli jest na niej coś rozpoznanego. Bo już wiem, mniej więcej, z kim byłem i w jakich okolicach. Potem wgrywam jako NN i jak to napięcie mija, wtedy często przychodzi oświecenie. Problem, że w tym przypadku nie ma go jak zweryfikować.
2025-06-24 05:40:54 (rok temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do polskup: A czy chociaż dajesz te zdjęcie tu w tej samej kolejności, w jakiej były robione?
2025-06-24 16:56:37 (rok temu)
do blaggio.: Staram się. Są na pociętych negatywach, do tego numeracja się nie zgadza i, jak wspomniałem, są 3 różne marki. Poza tym, jak zauważyłem, zdjęcia do FP wgrywają się w odwrotnej kolejności niż są wrzucane. Więc nie wiem, jak to na "złączce" wygląda (9+4). EDIT: Właśnie dotarła do mnie jedna rzecz: ta kolejność nic nie da, bo ja tam mieszkałem w okolicy i trzy sąsiednie zdjęcia nie muszą stanowić logicznego ciągu :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-06-24 17:32:56 (rok temu)
blaggio.
+2 głosów:2
do polskup: Może przyszedł czas na sentymentalną podróż w tamte strony. Tam chyba nie sięga strefa buforowa. ;-)
2025-06-24 18:39:58 (rok temu)
polskup
+2 głosów:2
do blaggio.: Droga przez Chomontowce w jednym miejscu dochodzi na 250 m od granicy. Nie lubię się szwendać z aparatem w takich okolicznościach przyrody. Mam uraz :) Nawet jak 2 lata temu fociłem starotorze od Kamiennej Nowej do Grodna to poprzestałem na Nowym Dworze. Nie lubię kontaktów z militarystami, bo jestem dla nich podejrzany, a to mi psuje radość i poczucie wolności. Jest tyle pięknych miejsc...
2025-06-24 19:49:49 (rok temu)
polskup
Na stronie od 2023 czerwiec
3 lata 0 miesięcy 10 dni
Dodane: 23 czerwca 2025, godz. 17:43:18
Autor zdjęcia: polskup
Rozmiar: 4506px x 3014px
Aparat: PerfectionV350
2 pobrania
879 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia polskup
Obiekty widoczne na zdjęciu