| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Podlaskie - zdjęcia niezidentyfikowane

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Elvictorof
 
+2 głosów:2
Na 100% jest to przejście graniczne w Wincencie most na rzecce Wincencie. W dali za żołnierzami w czapkach garnizonowych nasyp kolejowy dawnej linii Pisz - Dłutowo - Kolno.
2021-10-12 08:22:52 (4 lata temu)
ylooC
 
do Elvictorof: Czyli to będzie
2021-10-12 14:07:14 (4 lata temu)
To moga być Milejczyce
2018-03-28 20:31:15 (8 lat temu)
Mam wątpliwości czy te dwa zdjęcia przedstawiają zakroczymski rynek.
2018-08-07 14:21:29 (7 lat temu)
esski
 
do Rado-NDM: To była seria zdjec, zatem skoroostatnio , wcześniej opisany jako most w Zakroczymiu okazał się być mostem w Łomźy, to może te zdjęcia też są z Łomży?
2018-08-07 16:42:56 (7 lat temu)
do esski : Nie wydaje mi się żeby to był rynek w Łomży, może jakaś pobliska miejscowość.
2018-08-07 18:07:52 (7 lat temu)
andre13
 
Twoja druga sugestia jest bardzo prawdopodobna.
2019-01-31 23:35:16 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do andre13: Przy Twoim wsparciu dokonałam przypisania.Dziękuję!
2019-02-01 07:23:48 (7 lat temu)
do Dana : Nie sądzę żeby to były okolice Dowspudy. Żaden z widocznych w tle budynków nie pasuje do zabudowy w tym okresie.
2019-05-24 18:52:30 (7 lat temu)
Dana
 
do marcinos: Wierzę,że orientujesz się w tym terenie i odpisuję od Dowspudy. W tle widoczna jest bardzo charakterystyczna budowla z czterema wieżami - klasztor? pałac? kościół czy jeszcze coś innego? Przy dodawaniu zdjęcia naszukałam się tego do granic możliwości, ale niewiele z tego wyszło.
2019-05-24 20:15:26 (7 lat temu)
do Dana : Niestety nie wiem co to za budynek. Początkowo myślałem, że jest to budynek browaru w Suwałkach ale po obejrzeniu materiału porównawczego stwierdziłem, że jednak nie.
2019-05-24 21:32:25 (7 lat temu)
Podejrzewam albo Nowe Aleksandrowo, albo gdzieś miedzy nim a Mońkami
2022-04-14 13:32:46 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Przypomina cerkiew św. Onufrego w Strykach.
2021-10-20 20:40:17 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-04-04 22:20:27 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Odpada. Cerkiew stoi na cmentarzu, a ten znajduje się w lesie z dala od wsi. Na zdjęciu widać dach budynku.
2021-10-20 20:55:11 (4 lata temu)
MateuszP
 
+2 głosów:2
do Woj11: Biorąc pod uwagę stan tej cerkwi i to, że zdjęcie zrobiono ok. 40 lat temu może wypadałoby iść w tym kierunku gdzie powstała jakaś w miarę nowa na miejscu starej. W moich stronach było kilka takich przypadków gdzie po wybudowaniu nowej cerkwi starą rozbierano jak chociażby w Brańsku.
2021-10-21 09:15:31 (4 lata temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do MateuszP: Pewności nie mam, ale może to być cerkiew cmentarna Matki Boskiej Kazańskiej w Narwi, która spłonęła po podpaleniu w 2000 roku.
2021-10-21 21:13:21 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do Woj11: Może być. W 1979 już pod blachą .
2021-10-21 21:18:14 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Woj11: Wielce prawdopodobne, w tamtych latach jeszcze na starym cmentarzu (między ul. Bielską a Ogrodową).
2021-10-21 21:21:34 (4 lata temu)
MateuszP
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Autor zdjęcia pochodził z tamtych stron. Myślę, że to potwierdza Twoją identyfikację. Chyba mogę przypisać do ? Z górną granicą 1979? Wygląda jakby budynek był w trakcie pokrywania, chyba że to tylko brzegi dachu były jakiś czas okute blachą...
2021-10-22 09:36:13 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Na zdjęciach z demontażu widać, że pod blachą był gont.
2021-10-21 21:26:13 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Opis deko inny "sowieccy jeńcy z kotła białostockiego". Sam Białystok bym odrzucił, ale okolice w promieniu 50 km już nie
2023-11-20 10:30:43 (2 lata temu)
polskup
 
Wrzuciłem sporą garść zdjęć, których "za Chiny" nie mogę ani rozpoznać, ani do niczego dopasować. Może dla kogoś z Was któryś z widoków będzie znajomy...
2025-06-23 18:05:05 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: Może jesteś w stanie zawęzić rejon. Nawet jeśli nie teraz, to kiedyś komuś zawziętemu może to się przydać.
2025-06-23 21:17:36 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: Właśnie się trochę bałem zawężać, żeby nie zasugerować zbyt wąsko. Zdjęcia są z trzech błon i nie muszą pochodzić z jednej wycieczki, nawet w ramach jednej kliszy. Dlatego napisałem na wschód od Białegostoku. Miejscowości graniczne, ale nie wchodzące w grę to Sokółka, Supraśl, Hajnówka. To mogą być odnalezione właśnie Chomontowce, Rudaki, Bobrowniki, Jałówka, Krynki i okoliczne wsie. I raczej na nie w rejonach leśnych, a te bezleśne, przy granicy. Może nawet okolice Narwi. Oczywiście ja też cały czas szukam, na mapie i w pamięci. Góglowóz tam nie dojechał :)
2025-06-23 21:34:12 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do polskup: To faktycznie niezły orzech do zgryzienia. Ale nie traćmy nadziei... :-)
2025-06-23 22:12:06 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Z takimi NN to jest ciekawa sprawa z procesem rozpoznawczym. Oczywiście swoich zdjęć. Najpierw znajduję taki kadr albo kilka i jestem okropnie zdziwiony, co to w ogóle jest. Wysilam umysł, wspominam tamte czasy i coś zaczyna świtać, szczególnie, gdy choć jedna z tych ramek jest kluczowa, czyli jest na niej coś rozpoznanego. Bo już wiem, mniej więcej, z kim byłem i w jakich okolicach. Potem wgrywam jako NN i jak to napięcie mija, wtedy często przychodzi oświecenie. Problem, że w tym przypadku nie ma go jak zweryfikować.
2025-06-24 05:40:54 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: A czy chociaż dajesz te zdjęcie tu w tej samej kolejności, w jakiej były robione?
2025-06-24 16:56:37 (rok temu)
polskup
 
do blaggio.: Staram się. Są na pociętych negatywach, do tego numeracja się nie zgadza i, jak wspomniałem, są 3 różne marki. Poza tym, jak zauważyłem, zdjęcia do FP wgrywają się w odwrotnej kolejności niż są wrzucane. Więc nie wiem, jak to na "złączce" wygląda (9+4). EDIT: Właśnie dotarła do mnie jedna rzecz: ta kolejność nic nie da, bo ja tam mieszkałem w okolicy i trzy sąsiednie zdjęcia nie muszą stanowić logicznego ciągu :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-06-24 17:32:56 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do polskup: Może przyszedł czas na sentymentalną podróż w tamte strony. Tam chyba nie sięga strefa buforowa. ;-)
2025-06-24 18:39:58 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Droga przez Chomontowce w jednym miejscu dochodzi na 250 m od granicy. Nie lubię się szwendać z aparatem w takich okolicznościach przyrody. Mam uraz :) Nawet jak 2 lata temu fociłem starotorze od Kamiennej Nowej do Grodna to poprzestałem na Nowym Dworze. Nie lubię kontaktów z militarystami, bo jestem dla nich podejrzany, a to mi psuje radość i poczucie wolności. Jest tyle pięknych miejsc...
2025-06-24 19:49:49 (rok temu)
8 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Najprawdopodobniej Augustów.
Wiatrak na Białostocczyźnie. nn
1914
-
1938
1914
-
1939
1939
3
1939
1939
-
1939
1939
-
1944
1941
-
1944
1967
-
1980
1975-1980
9
1975-1985
1967
-
1985
1975
-
1994
1990
-
1997
1997
-
1997
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet