|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
1920 , Pomnik poległych w I wojnie światowej uczniów szkoły ogrodniczej w Prószkowie, na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Widokówka z wydawnictwa: F. Kinzer, Proskau, O.-S. |
Biorąc pod uwagę dzisiejsze informacje na fb z grupy pomnikowej IWŚ o pozostałościach pomnika leżących przy ogrodzeniu w Prószkowie, temat Wrocławia należy zweryfikować. :) 2026-03-29 22:01:05 (2 miesiące temu)
do Niko: Nie znam informacji, możesz zamieścić linka? W każdym razie według artykułu z „Die Gartenwelt" pomnik odsłonięto pierwotnie na terenie Cmentarza Osobowickiego. To zdjęcie: było wykorzystane właśnie we wspomnianym artykule, być może powyższe zostało wykonane w późniejszym czasie w Prószkowie, tego nie wiem. Widokówka z tamtejszego wydawnictwa i wysłana również z Prószkowa w 1935 roku. Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor. 2026-03-29 23:46:52 (2 miesiące temu)
do Niko: Przejrzałem post z grupy FB. Są to niewątpliwie elementy tego pomnika, co jednak niewiele zmienia w wątku wrocławskim. 2026-03-30 00:17:22 (2 miesiące temu)
do chrzan233 : Tak, taka ciekawostka. Ale ostatecznie stanął jednak w Prószkowie. 2026-03-30 09:27:35 (2 miesiące temu)
|
|
Na stronie od 2017 listopad
8 lat 7 miesięcy 19 dni |
![]() |
szkoły wyższe
|
Powierzchnia 52 ha.
Kaplica cmentarna 1920 - 1921
Budynek zarządu ok 1928.
Oficyna i bramy około 1905 r.