starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 30 głosów | średnia głosów: 5.97
Skomentuj zdjęcie
Co to za typ tramwaju ?
2012-02-27 16:33:07 (14 lat temu)
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : To "Konstal WPK" - takie dziwadełko powstałe z połączenia tramwajów typu N / ND. Przód był wzorowany zapewne na projektowanych w latach 50. wagonach Konstal 13N, ktore do dziś jeżdżą po Warszawie.
2012-02-27 18:39:06 (14 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzięki za info.
2012-02-27 19:05:20 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Linia 7, skład 77.
2012-02-27 20:00:46 (14 lat temu)
do Eugeniusz S.: To z tego wynika że tramwaj jeździł przez Łagiewniki .
2012-02-27 20:46:24 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Jeżdził przez Łagiewniki, a zdjęcie wykonano najprawdopodobniej w Katowicach na pętli Bogucice, zlokalizowanej w miejscu obecnego budynku 1 Maja 122-126.Co do datowania - wagony tego rodzaju zniknęły z siódemki z początkiem lat 70-tych. K
2012-02-27 22:59:57 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Zastanawiałem się gdzie mogło być wykonane to zdjęcie teraz już mniej więcej wiem .
2012-02-28 11:18:47 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Pętla nie istnieje, przeniesiono ją na obecne miejsce przy okazji budowy wiaduktu ul. Bagiennej nad ul. 1-Maja gdzieś w 1977..8 roku.
2012-02-28 22:05:35 (14 lat temu)
Z analizy zdjęcia to w tle widać kawałek kamienicy przy ul. Chromika 25 (nr obecny). Także bym zawęził datowanie zaczynające się od 1967r gdyż 7-mka została skrócona do Bogucice Dw. PKP od połowy czerwca właśnie 1967r. Wcześniej jeździła do Mysłowic.
2013-01-25 10:01:18 (13 lat temu)
do Gunar: Poprawiłem datowanie.
2013-01-25 11:42:59 (13 lat temu)
Ja bym powiedział, że jest to raczej fotografia sprzed roku 1967. Stan wagonu wskazuje na wygląd z pierwszych lat eksploatacji, którą rozpoczęto w 1963 r. Co do miejsca się nie wypowiadam. W okresie, o którym myślę, siódemka chodziła na trasie Bytom- Świętochłowice - Katowice - Mysłowice.
2013-06-01 12:30:38 (13 lat temu)
Czy zatem z tyłu widać wieżę ciśnień (Huta Ferrum)?
2016-01-21 17:35:09 (10 lat temu)
do Krzyś_: Teraz jest więcej osób na forum: przypisalibyśmy, jeśli rozpoznacie z tyłu Hutę Ferrum.
2016-01-26 21:26:01 (10 lat temu)
do Krzyś_: Nie przypisuj zdjęcia do huty, bo jej tu nie widać, dwa milimetry huty? Zdjęcie ma być dopisane do ulicy i najlepiej pętli tramwajowej.
2016-01-26 21:35:01 (10 lat temu)
Za Chiny nie jest to po 1967. Ja bym to cofnął nawet do roku 1964-5. Wóz powstał w 1963 i tu widać, że ledwo draśnięty tzw, zębem czasu.
2016-01-27 14:10:31 (10 lat temu)
do Hellrid: Nie chcę przypisywać do Huty, tylko jeśli z tyłu jest Huta Ferrum, to to będzie przy dzisiejszej 1 Maja. Hutę traktuję tylko jako potwierdzenie prawidłowej identyfikacji.
2016-01-27 16:18:33 (10 lat temu)
Na stronie od 2010 sierpień
15 lat 10 miesięcy 15 dni
Dodane: 27 lutego 2012, godz. 16:29:33
Rozmiar: 951px x 681px
40 pobrań
8041 odsłon
5.97 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Rafał Eckiert (Beuther)
Obiekty widoczne na zdjęciu
Typ WPK
więcej zdjęć (5)
Zbudowano: 1962
Zlikwidowano: 1975
ul. 1 Maja
więcej zdjęć (929)
Dawniej: Kaiser Wilhelm Strasse, Krakauer Strasse