| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Polsce

Autobusy w Czechowicach-Dziedzicach

Autobusy w Jaworznie

Autobusy w Rzeszowie

Trolejbusy w Piasecznie

OBIEKTY - Komunikacja miejska w Polsce
Więcej (51)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Polsce

2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...899900następna
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana na scan lepszej jakości.
2020-07-13 06:55:44 (5 lat temu)
JotDee
 
2026-06-23 12:22:21 (4 dni temu)
yani
 
do JotDee:
Bo to ten sam czas i miejsce. Zdjęcia są tak samo przypisane i datowane.
2026-06-23 12:31:01 (4 dni temu)
To lata 30., ale po 1935.
2013-05-12 21:39:10 (13 lat temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Podmiana na większy, o lepszej ostrości skan i szerszy kadr, zmiana źródła
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-06-23 21:39:12 (4 dni temu)
Warto zwrócić na przednie okna - u motorniczego - okienko po środku było otwierane - to bardzo dobra klimatyzacja w tamtych latach :) Można ją przetestować we Wrocławiu w LH otwierając w lecie przednią szybę i stając obok motorniczego - nawiew jak trzeba :)
2010-10-14 23:19:01 (15 lat temu)
Landskron Bier z Landskron Brauerei Görlitz?
2010-10-15 09:00:47 (15 lat temu)
wito,
 
Jarosław, nie dziw się. Teraz w Hirszbergu wiszą reklamy Bosmana. No zgroza po prostu. :)
2010-10-15 14:09:41 (15 lat temu)
TW40
 
do Neo[EZN]: Mógłbyś precyzyjniej wydatować to zdjęcie?
2010-10-15 09:03:54 (15 lat temu)
esski
 
do mirekjot: Dlaczego po 1935?
2013-05-12 21:49:17 (13 lat temu)
do esski : Bo wóz ma juz kierunkowskazy.
2013-05-12 22:07:19 (13 lat temu)
TW40
 
do mirekjot: Poprawione.
2013-05-12 22:33:35 (13 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Dana : O wielkie dzięki!
2026-06-23 23:00:58 (4 dni temu)
To późniejsze Jaś i Małgosia.
2014-03-22 23:48:13 (12 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Wspaniała fotografia!
2014-03-23 10:08:12 (12 lat temu)
Fonik1
 
+1 głosów:1
Zdjęcie chyba omyłkowo zostało przypisane do Śródmieścia Północnego w Warszawie.
2026-06-21 21:50:21 (6 dni temu)
Autobus po prawej. Co to za wynalazek. Rura wskazuje że służył jako buda ciecia.
2026-06-22 14:03:37 (5 dni temu)
do † Andrzej Mastalerz: Faktycznie - po przeróbkach niemieckich (m.in. zabudowanie pomstów) które zostały później zlikwidowane aby przywrócić wygląd pojazdów do wyglądu zbliżonego do oryginalnego.
2014-03-22 23:53:22 (12 lat temu)
yani
 
do Fonik1:
Skorygowane.
2026-06-21 22:21:42 (6 dni temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2026-06-22 14:04:45 (5 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin :
Namalowane na nim pasy wskazują, że to wóz techniczny, a nie żadna buda ciecia. Rura może być w tle, ale w wozie technicznym też mógł być piecyk. Pamiętam z dzieciństwa samochody Star z blaszaną budą, używane przez różne pogotowia techniczne jako mobilne warsztaty. Tam często z tyłu właśnie wystawała rura od piecyka.
2026-06-22 14:24:28 (5 dni temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Za skrzyżowaniem kawiarnia "Irena", później sklep-delikatesy "Marcel". Nie wiem co tam jest teraz. Przypisałem zdjęcie również do tego obiektu pod roboczą nazwą Sklep. Oczekuję propozycji co do nazwy.
2016-10-22 23:12:12 (9 lat temu)
Kojarzy ktoś, w którym roku sklepy "Andre" zostały przerobione na "Marcel"? Zaczęło mnie to nurtować i szukam.
2026-06-25 17:50:49 (2 dni temu)
pewu
 
+1 głosów:1
Teraz ktoś zrobił tam remont, ale zupełnie bez poszanowania dla oryginalnego pomysłu, zaprojektowanego zresztą przez dość zasłużonego łódzkiego architekta. Chyba obecnie jeszcze nic tam nie ma (remont w drodze).
2026-06-26 07:56:24 (dzień temu)
Mkoas
 
+1 głosów:1
do blaggio.: "Andre" też był. Teraz jest nijak
2016-10-22 23:23:11 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Ikarus99: Wygląda na to, że w 2005 r.
2026-06-25 21:33:00 (2 dni temu)
do blaggio.: Właśnie też taką informację znalazłem w sieci, ale wydaje mi się, że przy niektórych placówkach logo czy cokolwiek innego związanego z "Andre" przetrwało jeszcze kilka lat. Szczególnie mam tu na myśli lokal przy wieżowcu, mieszczącym się pod adresem Franciszkańska 66/68, gdzie aktualnie jest sklep z artykułami, bodaj, pirotechnicznymi. Podobnie jest z norweską siecią "Rema1000", której jeden ze sklepów mieścił się przy Matejki 3/5. Wg danych znalezionych w Internecie, "Rema1000" wycofała się z polskiego rynku w 2003 roku (oficjalnie: sklepy zostały sprzedane), a wózki z logo tego brandu były używane jeszcze pod koniec dekady 200x. Wtedy to chyba nazywało się "Twój Sklep"., a dziś jest tam siłownia, "Lewiatan" i pewnie coś jeszcze.
2026-06-26 20:58:17 (dzień temu)
Nysa także zabytkowa.
2026-06-27 22:29:37 (4 godziny temu)
elot360
 
Jazda "po angielsku" :P
2026-06-20 00:50:29 (8 dni temu)
do elot360: W czasach popularności usenetu na grupie pl.misc.transport.miejski mawiano na to "system rudzki".
2026-06-20 09:45:34 (7 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Dodałem 2 znaczniki. Datowanie można zawęzić do kwietnia 1943.
2025-02-08 21:49:46 (rok temu)
yani
 
Dopisałem jeszcze do powstania w getcie.
2025-02-09 13:10:41 (rok temu)
JotDee
 
+1 głosów:1
do yani: Czyli w szpitalu św Zofii wykusz z klatką schodową odbudowano w czasie okupacji:
2026-06-23 12:16:55 (4 dni temu)
yani
 
do JotDee:
Na to wygląda. Chyba nie sugerujesz, że to wrzesień 1939?
2026-06-23 12:28:47 (4 dni temu)
El_Jot
 
+2 głosów:2
2026-06-25 00:22:21 (3 dni temu)
El_Jot
 
2026-06-25 00:37:33 (3 dni temu)
yani
 
do El_Jot:
Znacznik i datacja skorygowane, dzieki!
2026-06-25 02:57:14 (3 dni temu)
Banita
 
+1 głosów:1
Piłsudskiego, widok w kierunku Kilińskiego
2026-05-28 08:42:00 (30 dni temu)
4elza
 
do Banita: Faktycznie, widać osiedle Kilińskiego, ale i tak nie mogę skojarzyć skąd zostało zrobione...
2026-05-28 08:44:33 (30 dni temu)
rdx0
 
+2 głosów:2
do 4elza: z rejonu plastrów miodu. Wieżowiec na fotce to obecny z żabką.
2026-06-20 23:25:13 (7 dni temu)
Banita
 
do rdx0: Zgadza się. Widok z 3 Maja
2026-06-22 15:53:14 (5 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Fajnie można było zmienić tablicę kierunkową - bez wysiadania. W niemieckim wariancie i tuż powojennym trzeba było się wspinać do tej "kierownicy" na dachu".
2026-06-19 15:55:34 (8 dni temu)
Tu są dwie możliwości - pętla przy ulicy Robotniczej albo dawna pętla przy Strzegomskiej. Wydaje mi się, że to jednak jest ta dawna pętla bo po lewej stronie jest znak zakazu wjazdu pojazdów o masie pow. 15t - ten znak pasuje do sypiącego się wiaduktu na Strzegomskiej. Ta pętla została zlikwidowana w 1964 albo 1965 roku. Po prawej stronie widać ogrodzenie przemysłowych terenów
2026-06-19 09:14:48 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: Jak dla mnie, to chyba jednak pętla przy Robotniczej. Betonowy płot z prawej dokładnie tak jest położony względem tej pętli, po drugie ten znak "15 t" idealnie pasuje do obecnego biegu ul. Fabrycznej w stosunku do tej pętli, odchodzącej od Robotniczej. Wreszcie datowanie - ten 1968 rok dotyczy całej serii zdjęć - musiałyby być raczej wszędzie błędnie datowane o kilka lat do przodu, bo w 1968 - jak wiemy - ta pętla już nie istniała. Pasuje też położenie wiaty przystankowej, vide:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2026-06-19 11:32:49 (8 dni temu)
do zygmunt_ra: Ten płot i wiata tak samo mogłyby być położone na starej pętli. A znak ograniczenia do 15t na ulicy Fabrycznej w jakim celu? Tam nie było ani wiaduktu ani przejścia podziemnego pod jezdnią. Oprócz tego płot w tym miejscu wyglądał inaczej, nie był betonowy -
2026-06-19 11:52:41 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: ... no i zdjęcia wyglądają tak, jakby mogły być zrobione w 1964 roku lub nieco wcześniej.
2026-06-19 11:53:41 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: A co do betonowego płotu - to miałem bardziej na względzie ten fragment odgradzający tory kolejowe:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-19 12:17:33 (8 dni temu)
do Neo[EZN]: W sumie też bym wolał aby o było zdjęcie pętli przy Strzegomskiej - bo dotąd nie było śladu zobrazowania tegoż obiektu (podobnie jak trasa/pętla przy Weigla). Być może tak właśnie jest - musiałby autor zdjęcia zabrać głos. Notabene, ciekawe, czy w tym czasie kopnął się na Weigla (d. Czerską) - jest nadzieja, skoro chciało mu się podjeżdżać do Pa-fa-wagu :-)
2026-06-19 12:04:22 (8 dni temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Jeśli pętla została zlikwidowana w 1964, to może trzeba zmienić datowanie całej serii zdjęć, które wrzuciłem. Np. 1960-1963?
2026-06-19 16:48:30 (8 dni temu)
do zygmunt_ra: Co do opisu obiektu - ta pętla miała na różnych rozkładach różne nazwy - "Strzegomska", Pa-fa-wag" a nawet "Muchobór Mały".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-19 12:06:36 (8 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: No to jak widać ten płot przy torach jest zupełnie inny. Jak dla mnie ten znak z zakazem bardzo dużo mówi - pasowałby tylko do wjazdu na most albo wiadukt.
2026-06-19 15:54:10 (8 dni temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jest to na pewno mocny argument - może pojawią się jeszcze jakieś zdjęcia tej pętli to rozjaśniłoby się nam w którąś stronę.
2026-06-20 00:31:10 (8 dni temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do labeo7: Tak, moim zdaniem to zdjęcie zostało wykonane do 1964 roku - ten rok też wchodzi w grę bo nową pętlę uruchomiono chyba na 22 lipca.
2026-06-19 17:37:37 (8 dni temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wówczas to była data "klucz" :-)
2026-06-20 00:26:23 (8 dni temu)
Pokaż na mapie
8991 Dyskusji (ostatnia 4 godziny temu)
Komunikacja miejska w Polsce - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 STR.3 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet