|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
Lata 1921-1928 , Państwowa Odbieralnia Ropy Naftowej w Modryczu — brama wjazdowa.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 3 marca 2026, godz. 15:49:23 Źródło: inne Autor: Stanisław Rachwał ... więcej (7) Rozmiar: 800px x 587px
0 pobrań 138 odsłon 0 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Schomberg Obiekty widoczne na zdjęciu Państwowa Odbieralnia Ropy Naftowej więcej zdjęć (5) Stacja mieściła się we wsi Modrycz, znajdującej się między Borysławiem a Drohobyczem. Jej głównym zadaniem było transportowanie ropy z Borysławia i Tustanowic do drohobyckich rafinerii, wśród których największą był „Polmin”. Od 1921 do 1928 r. odbieralnią kierował inż. Stanisław Rachwał. |