starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 19 głosów | średnia głosów: 5.54

Kresy woj. śląskie powiat będziński Będzin Grodziec ul. Barlickiego Norberta Barlickiego 49

17 marca 2012 , Barlickiego 49 - kolejny budynek w Grodźcu będący połączeniem cegły i wapienia.

Skomentuj zdjęcie
Niestety wymiana okien we własnym zakresie i jak widać, nie może tu być mowy o porozumieniu :((
2012-03-26 20:25:26 (14 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Maniacy plastiku zdaje się nie wiedzą że ten barwiony może być też na kolor brązowy. Z kolei ten na parterze z lewej strony, być może zaoszczędził po 50 zeta na oknie, zupełnie zeszpecając myśl projektanta, zaokrąglonych okien.


Vive la styropianos y plastikenos.
2012-03-26 20:50:51 (14 lat temu)
do † Yanek: Jest w Grodźcu drugi budynek łączący wapień i cegłę i tam zachowano właściwy wygląd okien. Z tego co wiem, zostanie on wkrótce wpisany do rejestru zabytków. Tu, mimo zachowanej w niezłej formie elewacji o oknach nie myślał już nikt...
2012-03-26 20:56:17 (14 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Te brązowe mimo że nie mają szprosów, jeszcze w miarę trzymają fason ale te białe a zwłaszcza te z lewej strony na parterze to pomsta do nieba. Na Głównym Mieście w Gdańsku też przed laty była "wolna amerykanka", teraz już tak łatwo nie jest. Nawet plastiki muszą mieć choćby udawane szprosy a szerokość profili jest też limitowana do pewnej granicy.
2012-03-26 21:00:59 (14 lat temu)
do † Yanek: A tu jak widać w myśl zasady - "Każdy ... na swój strój" ;)
2012-03-26 21:04:09 (14 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Polecam styropeizavcję ul. Klonowicza w Gdańsku. Mniemam iz w każdym grodzie polskim sie takowa ulica czy dzielnica znajdzie.
2012-03-26 21:07:27 (14 lat temu)
do † Yanek: Zdecydowanie się znajdzie... Ale za to właściciel obiektu (spółdzielnia, wspólnota itp) pokazuje potem wszem i wobec jak "pięknie" o wszystko dba ;))
2012-03-26 21:21:55 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
Na stronie od 2009 wrzesień
16 lat 9 miesięcy 2 dni
Dodane: 26 marca 2012, godz. 20:23:08
Autor zdjęcia: Arkadiusz K. (Arro)
Rozmiar: 1300px x 906px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: NIKON D5000
1 / 200sƒ / 7.1ISO 50018mm
3 pobrania
2119 odsłon
5.54 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Arkadiusz K. (Arro)
Obiekty widoczne na zdjęciu
Barlickiego 49
więcej zdjęć (2)
Zbudowano: 1930-39
ul. Barlickiego Norberta
więcej zdjęć (251)
Dawniej: Piłsudskiego, Kościuszki (1945-1975)