|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
Lata 1910-1918 , Brama Kamienna w Pasłęku.Skomentuj zdjęcie |
0 pobrań 25 odsłon 0 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia McAron Obiekty widoczne na zdjęciu
Brama Kamienna więcej zdjęć (31) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 1330 Zabytek: P/43 z 10.10.1956 (pozostałości obwarowań miejskich) Brama Kamienna, zwana też Bramą Wysoką lub Wysoką Wieżą, została wzniesiona w 1330 roku w stylu gotyckim. Była to główna brama wjazdowa na teren Starego Miasta. W bramie przejazdowej znajdowała się niegdyś dębowa krata oraz most zwodzony. Jest to jedna z dwóch zachowanych historycznych bram na terenie Pasłęka. ul. Krasickiego Ignacego biskupa więcej zdjęć (72) Dawniej: Steintorstraße |