starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 5.56

Kresy woj. małopolskie powiat bocheński Bochnia pl. św. Kingi św. Kingi 1

28 marca 2009 , Kamienica przy Placu św. Kingi 1 obecnie w trakcie wyburzania

Skomentuj zdjęcie
Zygmuncie w podpisach pod fotkami z tej kamienicy powinieneś dodać inf. o jej wyburzaniu. Zwłaszcza gdy widać ją jeszcze "w całości". Ktoś, kto zacznie oglądać np. od tej fotki nie będzie miał pełnego rozeznania.
2012-04-14 15:49:40 (14 lat temu)
do ZPKSoft: oczwiście że tak chociaż jestem na nie , dlatego że poszczególne stany istnienia są widoczne na zdjęciu i oznaczone datami , ale skoro ma tak być to niech będzie , podopisywałem dla tych którzy poprzestają na czytaniu a zdjęć nie oglądają.
2012-04-14 18:18:02 (14 lat temu)
do x xx: Uczyniłeś bardzo dobrze. Zygmuncie, weź pod uwagę, że nie wszyscy oglądają całą Twoją twórczość. Niektórzy załapują się tylko na jej wycinek :) Starajmy się pisać jak najwięcej o obiekcie widocznym na danej fotce. Mamy pełniejszą dokumentację wtenczas :)
2012-04-14 18:56:08 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Wiem tylko że ja staram się nie robić tego czego nie umiem , wiedza o fotografowanych obiektach czasem jest żadna a straty moralne z wypisanych mądrości mogą być znaczne. Wy się uzupełniacie nawzajem, myślę że Bochnia TU zawita , robię wszystko by tak się stało a wtedy ktoś z wiedzą i zacięciem literackim pięknie to opisze. Kamienica odrodzi się jako galeria handlowa czyli świątynia Merkurego jako że tego nigdy za wiele ,
2012-04-14 19:04:02 (14 lat temu)
Danuta B.
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak jest - każde zdjęcie opisane powinno być jako niezależny byt, choćbyśmy mieli ten sam opis kopiować pod kilkoma kadrami.
2012-04-14 19:05:17 (14 lat temu)
do x xx: Dlaczego piszesz, że nie umiesz. Umiesz i wiesz najwięcej z nas o Bochni. Jeśli nawet jakieś Twoje przypuszczenia się nie potwierdzą lub wyjdą nieścisłości to ktoś więcej wiedzący to uzupełni lub poprawi. Ale może upłynąć wiele wody w Wiśle zanim taki się pojawi. - weż to pod uwagę i nie leń się :))) Tak działa Fotopolska i po to jest właśnie miejsce na komentarze.
2012-04-14 19:17:38 (14 lat temu)
do ZPKSoft: A i jeszcze jedno. Właśnie informacja o wyburzaniu obiektu powoduje, że zainteresowanie nim wzrasta .
2012-04-14 19:20:51 (14 lat temu)
x xx
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Znam osoby w Bochni dla których miasto i jego historia znaczą więcej niż mąż czy żona a mniej niż dzieci. Nie rozmawiałem z najważniejszymi odkąd się tu pojawiłem , mam taką nadzieję ze uda mi sie pozyskać kogoś jako współtworzącego obraz Bochni .
2012-04-14 19:34:14 (14 lat temu)
x xx
Na stronie od 2012 marzec
14 lat 3 miesiące 26 dni
Dodane: 14 kwietnia 2012, godz. 10:37:53
Autor zdjęcia: x xx
Rozmiar: 1200px x 800px
Aparat: NIKON D700
1 / 640sƒ / 5.6ISO 40038mm
4 pobrania
1626 odsłon
5.56 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia x xx
Obiekty widoczne na zdjęciu
św. Kingi 1
więcej zdjęć (26)
Zbudowano: XIX w.
Zlikwidowano: 2012
Spisane dzieje kamienicy przy dzisiejszym placu Św. Kingi w Bochni sięgają okresu autonomii galicyjskiej. W świetle bowiem zachowanych archiwaliów, sięgających lat 80. XIX stulecia, w tym miejscu znajdowały się dwa budynki, należące do dwóch ówczesnych bocheńskich rodzin żydowskich - Mudererów i Schaftlerów, z czasem połączone w rękach tych drugich.
U schyłku XIX stulecia wzniesiono nowe budynki.

więcej i szerzej miesięcznik Ziemia Bocheńska listopad 2012
pl. św. Kingi
więcej zdjęć (170)