starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 6

Kresy woj. poleskie Brześć nad Bugiem (Брэст) Stacja kolejowa Brześć nad Bugiem Dworzec kolejowy

Lata 1910-1915 , Dworzec w Brześciu na pocztówce sprzed 1915 roku.

Skomentuj zdjęcie
A co mamy do Brześcia? Przecież to zupełnie inne miasto, a nie dzielnica Terespola.
2012-09-26 10:26:39 (13 lat temu)
do mamik: Ale oba dzieli tylko granica. Takie zasady kiedyś ustaliliśmy.
2012-09-26 10:32:02 (13 lat temu)
WW
do mamik: No właśnie, ciekawy przypadek, bo nie ma i nigdy nie było fizycznej ciągłości między zabudową Terespola i Brześcia. Choć miasta ze sobą pod względem administracyjnym graniczą.
2012-09-26 10:32:37 (13 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do pawulon: Ale mamik ma chyba rację, bo ustalono, że do FP włączane będą miasta podzielone przez granicę, a nie każde zagraniczne miasto leżące przy polskiej granicy. Nie przypadkiem nie ma na FP Náchodu, choć administracyjnie graniczy z Kudową-Zdrój.
2012-09-26 10:39:59 (13 lat temu)
do WW: Ale Brześć już był, ja dopisałem tylko do niego dworzec.
2012-09-26 10:47:25 (13 lat temu)
WW
do pawulon: Temu nie zaprzeczam, pytanie, czy powinien być.
2012-09-26 11:03:03 (13 lat temu)
mamik
+2 głosów:2
do WW: Moim zdaniem nie, bo to zupełnie inna sytuacja niż Cieszyn, Gubin/Guben i Zgorzelec/Gorlitz.
2012-09-26 11:04:26 (13 lat temu)
do WW: Może to pokłosie Twierdzy Brzeskiej, której to Terespol był częścią ;)
2012-09-26 11:05:39 (13 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do pawulon: Jak to rozumiesz - częścią twierdzy? Jego związek z twierdzą jest taki, że leży w jej pobliżu, a do tego w XIX w. w związku z jej budową całe dotychczasowe miasto zostało wyburzone i przeniesione o jakiś kilometr na zachód. Bezpośrednio przy twierdzy leżeć nie mógł, bo ta musiała mieć czyste przedpole.
2012-09-26 11:30:07 (13 lat temu)
do WW: Ot, tak sobie zażartowałem a ty mi prawisz całą wykładnie historii ;)
2012-09-26 13:38:08 (13 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do pawulon: Skąd mam wiedzieć, że sobie żartujesz. Dyskutujemy na temat jakiegoś zagadnienia, prezentujesz odmienny pogląd niż ja, staram się zatem uzasadnić swój pogląd, po czym Ty mówisz że żartowałeś i sugerujesz, że marnuję swój i Twój czas.
2012-09-26 13:46:06 (13 lat temu)
pawulon
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 22 dni
Dodane: 26 września 2012, godz. 10:08:05
Rozmiar: 1552px x 981px
Licencja: Public Domain
11 pobrań
32488 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia pawulon
Obiekty widoczne na zdjęciu
Dworzec kolejowy
więcej zdjęć (25)