|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 5.86
Lata 1991-1993 , Widok na ukończone przejście graniczne.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 4 listopada 2012, godz. 12:21:38 Źródło: Zbiory Prywatne Rozmiar: 1079px x 691px Aparat: DSC-H5 1 / 20sƒ / 3.2ISO 12510mm
12 pobrań 2644 odsłony 5.86 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia palo Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 1988-1991 Zlikwidowano: 2015 Było to największe przejście graniczne pomiędzy Polską i Republiką Czeską (wcześniej Czeska i Słowacka Republika Federacyjna). Przejście graniczne Cieszyn-Kocobędz (Chotěbuz) z miejscem odprawy granicznej w obu miejscowościach granicznych zostało otwarte 15 maja 1991 roku. Czynne było przez całą dobę. Dopuszczony był ruch pieszych, rowerzystów, motocykli, autokarów, samochodów osobowych i ciężarowych oraz mały ruch graniczny. Obie miejscowości przygraniczne łączył most graniczny na rzece Olzie. Do przejścia granicznego po polskiej stronie prowadziła droga ekspresowa nr S1, która następnie po czeskiej stronie przechodziła w drogę ekspresową S48. ul. Graniczna więcej zdjęć (54) |