|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
1963 , Lekarze ze szpitala ospowego w Prząśniku.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 16 grudnia 2012, godz. 14:00:48 Źródło: Zbiory - bonczek /hydroforgroup Rozmiar: 679px x 900px
6 pobrań 2058 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia bonczek_hydroforgroup Obiekty widoczne na zdjęciu Pałac Dom Pomocy Społecznej "Prząśnik" więcej zdjęć (44) Zbudowano: XIX w. Dawniej: Schloss Prinsnig Zabytek: 684/L z 29.12.1983 Pierwszy pałac w Brenniku wzniesiono w poł. XVIII w. Obecny przebudowany w 1899, modernizowany w 1928. Murowany, na planie czworoboku, dwutraktowy, z dachem dwuspadowym z naczółkami. Obok pałacu zachowały się fragmenty parku krajobrazowego z XIX w., a nieopodal na terenie folwarku znajdują się murowane budynki administracyjno-gospodarcze wzniesione w 2 poł. XIX w. Obecnie w pałacu mieści się Dom Pomocy Społecznej "Prząśnik", który rozpoczął działalność statutową dnia 01.01.1980 r. Budynek główny oraz pozostałe otoczone są parkiem, który rozciąga się na obszarze 20 hektarów. Atrakcją parku są dwa stawy, strumyki, aleja lipowa oraz aleja dębowa, polany przeznaczone na organizowanie imprez plenerowych, ogrody oraz różnorodny drzewostan będącym zabytkowym pomnikiem przyrody. Dom przeznaczony jest dla osób dorosłych, przewlekle i somatycznie chorych. Zadaniem domu jest zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, społecznych i religijnych w sposób i w stopniu umożliwiającym godne życie. Źródło 1963 - Epidemia ospy - Brennik więcej zdjęć (4) Wydarzenia historyczne więcej zdjęć (6) |