starsze
ul. Krakowska
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.33

Kresy woj. śląskie Częstochowa Stare Miasto ul. Krakowska

30 marca 2013 , Małomiasteczkowe centrum Częstochowy.

Skomentuj zdjęcie
† Festung
+2 głosów:2
Czy są brzydsze miasta od Częstochowy?
2013-04-01 23:42:19 (13 lat temu)
WW
+2 głosów:2
do † Festung: Trudne i smutne pytanie.
2013-04-01 23:44:11 (13 lat temu)
Neo[EZN]
+3 głosów:3
do † Festung: Centrum Częstochowy z tą starą zabudową faktycznie w dużej części jest przygnębiające - zwłaszcza okolice ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Chciałem połazić trochę tam z aparatem w niedzielę, mimo tego, że to nie są najbezpieczniejsze okolice ale tak sypnęło śniegiem, że ciężko było nawet chodzić nie mówiąc o dojechaniu tu autem.

To centrum wygląda tak jakby Częstochowa była dawniej biednym, stosunkowo niewielkim miastem - to wszystko kontrastuje z zabudową z lat 60-80 - jak tylko się minie centrum to jest inny świat. Dużo blokowisk - całkiem zadbanych, szerokie drogi, trochę nowych tramwajów, centra handlowe, zieleni też nie brakuje. Wyraźnie widać, że to biedne, niewielkie miasto przeżyło w pewnym momencie wielki rozkwit i mocno się wtedy rozrosło i rozwinęło.

Moim zdaniem bardziej "dołujące" są dzielnice wielu miast w GOP - Częstochowę "ratują" te wielkomiejskie obszary poza centrum. Dodatkowym atutem są okolice Częstochowy - jura, dużo lasów i trochę jezior.

Niestety szkoda mi trochę tego miasta bo wiem, że sporo ludzi z niego wyjeżdża i miasto powoli się wyludnia - nie ma tutaj tak wielu inwestycji w porównaniu na 1 mieszkańca jak we Wrocławiu, są też problemy z pracą.

Częstochowa ma jednak niepowtarzalny klimat i czuję się tutaj zupełnie inaczej niż we Wrocławiu - wcale nie dużo gorzej - po prostu inaczej.
2013-04-02 00:01:52 (13 lat temu)
† KazimierzP
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Zabudowa wokół Jasnej Góry jest bardzo chaotyczna, biedna... ale można spotkać piękne perełki. Na niektórych ulicach widoczne były (nie wiem jak dzisiaj!?) nawierzchnie ulic z cegły klinkierowej. Kiedyś do Częstochowy jeździłem regularnie, ale nie z powodów religijnych.
2013-04-02 00:19:39 (13 lat temu)
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do † KazimierzP: Zgadza się - są ulice z cegły klinkierowej - np. ulica Olsztyńska - - ciekawa nawierzchnia dla przyzwyczajonego do "asfaltu" i granitu mieszkańca Dolnego Śląska.
2013-04-02 19:15:11 (13 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 13 dni
Dodane: 1 kwietnia 2013, godz. 22:34:37
Autor zdjęcia: Neo[EZN]
Rozmiar: 1423px x 950px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: NIKON D800E
1 / 125sƒ / 7.1ISO 25038mm
2 pobrania
1017 odsłon
5.33 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Krakowska
więcej zdjęć (382)
Dawniej: Narutowicza Gabryela