| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Krakowska
1
1
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13a
13d
14
15
17
15
17
16
18
18
19
21
23
26
26a
26b
26c
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
41
Więcej (18)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Krakowska

Dawniej: Narutowicza Gabryela
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
4elza
 
Wymiana.
2022-10-13 07:44:31 (3 lata temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Deszcz potęguje brzydotę tego miejsca. Ależ trafiliście! Podziwiam samozaparcie, ja w deszczu nie wystawiała nosa.
2013-07-16 22:16:35 (12 lat temu)
da signa
 
+3 głosów:3
Kamienica na zdjęciu ma numer 60. Numer 58 widoczny na bocznej elewacji dotyczy posesji znajdującej się po prawej stronie.
2024-06-07 08:50:10 (2 lata temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Zrobiliśmy sobie czwartek i piątek wolny od pracy. Kiedy zobaczyłem prognozy pogody przed wyjazdem to myślałem że szlag mnie trafi !@#@ - standardowy schemat w tym roku - środek tygodnia piękny - weekendy w 90% kiepskie a najgorsze tam dokąd właśnie jadę. Plan był taki, że na rowerach zjeździmy Częstochowę wzdłuż i wszerz. No i plan udało się częściowo zrealizować - dzień zaczęliśmy od szukania folii przeciwdeszczowych na ulicy św. Barbary bo tam w budkach z paciorkami zawsze tego mają pod dostatkiem. Ledwo zajechaliśmy pod Jasną Górę a zerwała się potężna ulewa z gradem i piorunami. Miły pan z budki zaciągnął nas do środka bo powiedział, że za chwilę ulicą będzie płynąć rzeka no i po paru minutach ulica św. Barbary zamieniła się w rzekę. Po 20 minutach opad zmalał, płaszcze kupiliśmy - wszyscy zaczęli je wyciągać z kartonów i na rowerach jeździliśmy w czerwonych foliach przy padającym (ale coraz słabiej) deszczu.

Na drugi dzień jeszcze gorzej - ulewa od rana do 15 - ja z aparatem, Agatka z parasolem a parasol nad aparatem - po godzinie czasu Agatka się poddaje bo jej buty zaczęły przemakać. Po obiedzie przestało padać - pojeździliśmy 2 godziny i "klops" - złapałem taką gumę, że po napompowaniu dętki powietrze schodziło z niej w ciągu 20 sekund. To już chyba czwarta przebita w tym roku - to przez opony, szukam 20 calowych we Wrocławiu i nie mogę znaleźć... Wymieniłem przed chwilą dętkę i kosztowało mnie to całą masę bąbli po komarach - plaga!

Mimo kiepskiej pogody udało się zrobić jakieś 350 zdjęć - niezłe klimaty w tej Częstochowie - im głębiej w te zaułki - tym ciekawiej. Wysiedlone domy, frontowe ściany bez "środka" domu, opuszczone zakłady przemysłowe, jezdnie wyłożone kamieniem polnym - rewelacja! Tam jest tyle do obfotografowania, że jeszcze kilka takich sesji trzeba będzie zrobić żeby jako - tako to uwiecznić.
2013-07-16 22:50:19 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Też zazdroszczę teko zaparcia. Ja miałem w poniedziałek być kilka godzin w Krakowie. Zabrałem zapasowe baterie, by zrobić wiele zdjęć, ale przez pogodę skończyło się na dłuuuuugim posiedzeniu w McDonaldzie i tylko szybkim obiegnięciu kilku ulic niedaleko mechanika od citroena.
2013-07-16 23:15:13 (12 lat temu)
x xx
 
+4 głosów:4
do Andrzej G: XENNA, na zaparcie działa, jak natura chciała.
2013-07-16 23:33:47 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Andrzej G: Mnie tylko śnieg teraz zatrzyma - jak na Wielkanoc - też spędzoną w Częstochowie, akurat Śląsk najmocniej wtedy zasypało... Na deszcz już mam foliową pelerynę, myślę o jakiejś mini-parasolce przykręcanej do aparatu ;), jeszcze kaloszy brakuje ale to standardowe wyposażenie Fotopolanina. Łopata i druciana szczotka też oczywiście się czasem przydają.
2013-07-16 23:43:10 (12 lat temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
do x xx: Dobre. Popłakałem się o mało co ze śmiechu.
2013-07-16 23:35:13 (12 lat temu)
x xx
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: no i Xenna.
2013-07-16 23:44:59 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do da signa: Dzięki za poprawienie.
2024-06-07 14:42:32 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Kościół Zygmunta, przypisałam.
2024-10-25 07:53:56 (rok temu)
Piotrze, to jest wejście do kaplicy Najświętszego Sakramentu (Chrystus zmartwychwstały).
2026-05-20 08:59:24 (miesiąc temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki, zaraz się tym zajmiemy
2026-05-20 09:16:22 (miesiąc temu)
To nie jest oficyna kamienicy nr19, tylko 15/17 - teren kościelny. Przenoszę.
2024-06-05 12:44:21 (2 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
2024-06-05 16:50:10 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Usunięty.
2024-06-06 07:37:29 (2 lata temu)
4elza
 
Zatem nie możemy póki co dodawać archiwalnych.
2022-10-22 04:48:18 (3 lata temu)
do 4elza: Południowo-zachodni narożnik Starego Rynku. Po lewej stronie dawna karczma (przy Mirowskiej). W centrum kościół św. Zygmunta. Po prawej dom z zachodniej pierzei (całkowicie wyburzonej).
2022-10-22 08:38:43 (3 lata temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do 4elza: Można, ale wchodzą tylko zdjęcia max 1600 pix na dłuższym boku.
2022-10-22 09:46:32 (3 lata temu)
4elza
 
do Mariusz Brzeziński: Dzięki.
2022-10-22 13:57:54 (3 lata temu)
4elza
 
do Gandalf: Ok, to czekamy.
2022-10-22 13:58:29 (3 lata temu)
Gandalf
 
do 4elza: Już wchodzą duże zdjęcia archiwalne :)
2022-10-22 16:42:27 (3 lata temu)
4elza
 
do Gandalf: I super.
2022-10-23 04:51:05 (3 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2024-10-15 14:13:03 (rok temu)
do fantom: Dzięki.
2024-10-15 14:31:30 (rok temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Taka fotka mogła być zrobiona tylko w pierwszych dniach wojny. Później pomnik Niemcy zlikwidowali.
2024-11-02 16:59:33 (rok temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do fantom: Ok, nie zauważyłem daty likwidacji.
2024-11-02 17:02:38 (rok temu)
Woj11
 
+6 głosów:6
Takie kolejki to lata 80-te
2026-03-25 09:41:01 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
+6 głosów:6
2026-03-25 16:23:28 (3 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Za czym kolejka ta stoi?
Po szarość, po szarość, po szarość!
Na co w kolejce tej czekasz?
Na starość, na starość, na starość!

Co kupisz, gdy dojdziesz?
Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie!
Co przyniesiesz do domu?
Kamienne zwątpienie, zwątpienie!
2026-03-25 20:42:20 (3 miesiące temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Dziękuję.
2026-03-26 05:26:18 (3 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Krzyś_:
Układ kamieni potwierdza na 100%:
2026-03-25 18:14:20 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do yani: Właśnie chciałem to sprawdzić, ale chyba się coś stało ze stroną FP i się nie chciała załadować. Dzięki!
2026-03-25 20:45:08 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
33 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ulica Krakowska - obiekty i wydarzenia
13a-13d 14
66
68
80
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet