starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
mag
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 9 dni
Dodane: 17 października 2013, godz. 17:27:50
Rozmiar: 1200px x 776px
17 pobrań
3538 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mag
Obiekty widoczne na zdjęciu
stacje
Stacja kolejowa Nidzica
więcej zdjęć (9)
Zbudowano: 1888
Dawniej: Neidenburg, Nibork (1946)

Stacja kolejowa Nidzica (Neidenburg 1888-1945, Nibork 1945-1946, Nidzica 1946-2022) powstała w 1888 roku. Posada główny budynek dworcowy, do 2015 roku posiadała kasy biletowe, czynne są dwa perony (cztery krawędzie peronowe). Wyposażona jest w semafory świetlne. Na terenie stacji znajdowały się dwie wieże ciśnień, do dnia dzisiejszego ocalała starsza z 1934 roku, posiadająca kiedyś zbiornik o pojemności ok 200 metrów sześciennych. 


Panoramy Nidzicy
więcej zdjęć (21)