|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1930-1933 , NidzicaSkomentuj zdjęcie |
17 pobrań 3538 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia mag Obiekty widoczne na zdjęciu
Stacja kolejowa Nidzica więcej zdjęć (9) Zbudowano: 1888 Dawniej: Neidenburg, Nibork (1946) Stacja kolejowa Nidzica (Neidenburg 1888-1945, Nibork 1945-1946, Nidzica 1946-2022) powstała w 1888 roku. Posada główny budynek dworcowy, do 2015 roku posiadała kasy biletowe, czynne są dwa perony (cztery krawędzie peronowe). Wyposażona jest w semafory świetlne. Na terenie stacji znajdowały się dwie wieże ciśnień, do dnia dzisiejszego ocalała starsza z 1934 roku, posiadająca kiedyś zbiornik o pojemności ok 200 metrów sześciennych. Panoramy Nidzicy więcej zdjęć (21) |