starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 34 głosy | średnia głosów: 5.96
Skomentuj zdjęcie
Bałuciorz
+3 głosów:3
Takie ładne zdjęcie a tylko 3 głosy?!
2013-11-19 18:33:29 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
+1 głosów:1
Prawie nocne zdjęcie Sławka... Efekt super!
2013-11-19 18:42:09 (12 lat temu)
s_mile
+2 głosów:2
do Bałuciorz: Dziękuję.
A swoją drogą - to do Neo - gdy czas naświetlania jest dłuższy od sekundy (tu akurat była ekspozycja 20-sekundowa) to u nas w danych EXIF pod zdjęciem wyświetla się "Migawka 1/0". Tak ma być?
2013-11-19 19:43:22 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do s_mile: W starym szablonie tak się może wyświetlać - w nowym pokazuje poprawnie.
2013-11-19 21:09:23 (12 lat temu)
s_mile
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Acha, ok, ja faktycznie korzystam ze starego szablonu. Dzięki.
2013-11-19 21:28:00 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
+1 głosów:1
Nie lubię efektu gwiazdy na latarniach. Ciekawe jak można go uniknąć?
2013-11-19 21:37:28 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do † Andrzej Mastalerz: Dać "większą dziurę" w obiektywie czyli przysłonę o mniejszej wartości. Im mniejsza "dziura" - tym większe gwiazdki.
2013-11-19 21:53:07 (12 lat temu)
s_mile
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: A ile jest listków przysłony tyle będzie ramion gwiazdki.
Ja akurat specjalnie starałem się ten efekt wywołać, mnie się on podoba.
2013-11-19 22:03:22 (12 lat temu)
Bałuciorz
+2 głosów:2
do Bałuciorz: Jeden komentarz i od razu lepiej
2013-11-20 08:40:04 (12 lat temu)
Bałuciorz
+1 głosów:1
do s_mile: Mnie też się podoba taki efekt. Co ciekawe nie na każdym aparacie to wychodzi
2013-11-20 08:40:36 (12 lat temu)
Bałuciorz
+1 głosów:1
A swoją drogą kościół ma dość ciekawą formę jak na drewniany. Większość to budowle bardzo proste, często pozbawione cech stylu charakterystycznych dla odpowiedników murowanych. Tutaj mamy piękne barokowe szczyty oraz okna
2013-11-21 09:43:41 (12 lat temu)
s_mile
Na stronie od 2011 maj
15 lat 1 miesiąc 20 dni
Dodane: 18 listopada 2013, godz. 20:06:19
Autor zdjęcia: s_mile
Rozmiar: 1500px x 1000px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: NIKON D5100
20sƒ / 22ISO 20014mm
1 pobranie
3104 odsłony
5.96 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia s_mile
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Kościół św. Wawrzyńca
więcej zdjęć (11)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1783
Zabytek: 51/839 z 28.12.1967
Istnieje przypuszczenie, że pierwszy kościół w Rossoszycy został zbudowany ok. 1400 r. przez Marcina, dziedzica Rossoszycy, wielkiego budowniczego drewnianych obiektów. Kościół parafialny istniał już od roku 1416 i był pod wezwaniem św. Wawrzyńca, a pierwszym proboszczem był ksiądz Wojciech.

Drugi wzmiankowany, był wystawiony w latach 1770-1773 przez Bogumiła Pstrokońskiego. Spłonął w 1781 r. W 1783 r. wdowa po Bogumile, Maksyma z Szembeków Pstrokońska, odbudowała go ponownie w stylu późnego baroku. Orientowany drewniany, konstrukcji zrębowej, oszalowany. Nawa prostokątna z dwiema prostokątnymi kaplicami po bokach, tworzącymi rodzaj transeptu; węższe prezbiterium zamknięte wielobocznie. Przy prezbiterium od płn. prostokątna zakrystia przylegająca do kaplicy płn. Przy nawie od zachodu węższa od niej przybudówka mieszcząca kruchtę w przyziemiu i chór muzyczny nad nią. W nawie, prezbiterium i nad chórem pozorne sklepienia kolebkowe; w nawie z prostymi odcinkami stropowymi po bokach, podpartymi słupami, oddzielającymi rodzaj naw bocznych. Słupy połączone między sobą i z pilastrami ścian bocznych arkadami.

Ponad belką tęczową otwór o fantazyjnym wykroju z lambrekinami. Dachy dwuspadowe, z barokową wieżyczką na sygnaturkę. Ołtarz główny rokokowy z XVIII w., z zachowaną jedną bramką, z obrazami św. Wawrzyńca z ok. poł. XIX w. i św. Marii Magdaleny z w. XVIII oraz rzeźbami rokokowymi św. Wawrzyńca i Mikołaja; tabernakulum i mensa rokokowe. Dwa ołtarze boczne z pocz. XIX w. o dekoracji późnobarokowej z rzeźbami św. biskupa, św. Apolonii, św. Rocha i św. Anny. Ambona klasycystyczna z pocz. XIX w. Ławki późnobarokowe. Krucyfiks w tęczy barokowy z w. XVIII.

Za :