|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
lipiec 1961 , Robi wrażenie - centralna akademia z okazji 17 lecia narodzin władzy ludowejSkomentuj zdjęcie
|
Dodane: 29 listopada 2013, godz. 21:50:37 Źródło: Zbiory - bonczek /hydroforgroup Rozmiar: 1200px x 1052px
36 pobrań 5293 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia bonczek_hydroforgroup Obiekty widoczne na zdjęciu Lodowisko Torkat więcej zdjęć (53) Zbudowano: 1930 Zlikwidowano: 1973 Dawniej: Torkat W 1930 roku na terenie Katowic powstało pierwsze w Polsce sztuczne lodowisko „Torkat”, stworzone jako rezerwowe na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie organizowanych w lutym 1931 roku w Krynicy-Zdroju. Na katowickim lodowisku w okresie międzywojennym odbywały się między innymi zawody łyżwiarskie i mecze hokejowe. Zniszczony przez pożar w 1973 r. „Torkat” zaczął podupadać, a w 1994 r. podjęto decyzję o jego zamknięciu. Wizyta Jurija Gagarina w Polsce więcej zdjęć (18) Zbudowano: 1961 Jurij Gagarin przyjechał do Katowic w dniu 21 lipca 1961 roku. Jego wizyta miała zaszczycić obchody święta 22 Lipca i centralna akademię z tej okazji jaka miała odbyć się w Katowicach przy udziale najwyższych władz państwowych i partyjnych. Wśród gości uczestników byli: ul. Bankowa więcej zdjęć (294) Dawniej: Reichsbank Strasse |