starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 21 głos | średnia głosów: 6

Kresy Fotopolska Fotopolanie w akcji

1968 , Moja dawna ciemnia w łazience.

Skomentuj zdjęcie
† Andrzej Mastalerz
+1 głosów:1
Utrapienie rodziców. Siedziałem tam całe noce.
2014-02-12 23:06:15 (12 lat temu)
esski
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Utrapienie dla całej rodziny gdy kibelek się w ciemnie zamienia. A nie opłacało montować się ciemni tylko na kwadrans czy też dwa :)
2014-02-12 23:19:43 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Dużo nie brakowało a sam bym się zaczął w to bawić - już szukałem w internecie sprzętu i odczynników ale zdecydowałem, że kupię skaner do negatywów i odpuszczę sobie zabawy w wywoływanie negatywów i robienie odbitek bo era aparatów cyfrowych dopiero nadchodziła ale wiedziałem, że te aparaty kilka lat później staną się znacznie popularniejsze od "analogów".
2014-02-12 23:48:30 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: U mnie w domu, zapewne na strychu stoi jeszcze sprzęt, powiększalnik, kuwety, suszarka, chronometr... termometry... wszystko nieużywane od ponad 20 lat.
2014-02-12 23:51:53 (12 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dla mnie era własnej ciemni skończyła się w 1989 r. Pojawiły się fotolaby i dobre błony negatywowe (Boże jak to obco już brzmi) więc nocna manufaktura straciła sens.
2014-02-13 00:46:37 (12 lat temu)
do esski : Też miałem taki koreks taśmowy za 42zł ;)
Do dziś ostał mi sie jeno powiekszalnik typu Żak...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-02-13 07:30:18 (12 lat temu)
esski
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Powiększalnik.... o ile dobrze pamiętam był wyprodukowany w Warszawie... bez żadnych wodotrysków, szkło chyba sowieckie.... lampa.. mleczna .. chyba 150W, czerwona żarówa na ścianę obowiązkowa... Koreks.. na trzy, na maksa cztery klisze jednocześnie, nigdy nie miałem okazji wywoływać szerokiej taśmy, DRUH się rozleciał zanim to wszystko sobie sprawiłęm.... dziś tylko żaluję, iz nie wpadłem wówczas na pomysł aby robić zdjęcia na ulicach, większość mojej kolekcji +/-2000 zdjęć to szkoła i sprawy z nią związane plus liczne natenczas imprezy u kumpli w chacie...
2014-02-13 07:36:22 (12 lat temu)
do esski : Powiększalnik chyba typu UPA!?! Ja robiłem na Krokusie (starym), a potem kupiłem czeskiego Magnifaxa i zaczęła się era cyfrówek. Magnifaxa praktycznie nie użyłem.
2014-02-13 17:38:58 (12 lat temu)
do † KazimierzP: Powiększalnik był chyba NRDowski. Potem miałem Krokusa z obiektywem "Janpolcolor" i radziecki składany do małej walizeczki.
2014-02-13 18:45:46 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: To ten składany miał symbol UPA5!;-) A ten na zdjęciu podobny, ale rzeczywiście nie ten.
2014-02-13 19:18:42 (12 lat temu)
Ech, to były czasy... Czerwona lampa, chemikalia w kuwetach, tajemniczo wyglądająca maszyneria (od koreksu do suszarek)...
2014-02-13 19:23:39 (12 lat temu)
Dziś jeszcze niektórzy pochwalili by się swoimi (no bądź co bądź) archaicznymi sprzętami sprzed lat. Stenek chwalił mi się swoim skanowaniem (chyba) zdjęć w mailu i tu brakuje mi tego wpisu. Staszku pochwal się :)
2014-02-13 22:32:54 (12 lat temu)
Ja mam do tej pory taki mały "kompaktowy" powiększalnik. To była moja 1sza zabawka, kolejnym był duży gruszkowy Krokus - a do tej pory wywołuję klisze BW. Miło wspominam początki.
2014-02-14 18:50:43 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Jak niemiecki, to może LEITZ
2014-02-14 20:24:37 (12 lat temu)
Hellrid
+2 głosów:2
Pięknie ja jeszcze pamiętam co to - koreksy ze szpulkami, powiększalnik i kuweta, a w lampie pewnie czerwona żarówka - wszystko ustawione na wannie, bo łazienki ówczas były najłatwiejsze do zaciemnienia.
2015-03-08 09:18:13 (11 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do Hellrid: Ja bylem w lepszej sytuacji. Mialem piekny duzy labor z pelnym wyposazeniem, duzo sprzetu do robienia zdjec, 35mmi 60mm. To byly piekne czasy, a co najwazniejsze byla chec do robienia zdjec.
2015-03-08 11:47:21 (11 lat temu)
Podstawowy zestaw euforyczny dla każdego fotoamatora.
2022-05-24 16:25:58 (4 lata temu)
Na stronie od 2011 grudzień
14 lat 6 miesięcy 7 dni
Dodane: 12 lutego 2014, godz. 22:55:14
Autor zdjęcia: † Andrzej Mastalerz
Rozmiar: 1300px x 867px
Licencja: CC-BY-SA 2.0
1 pobranie
2587 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † Andrzej Mastalerz
Obiekty widoczne na zdjęciu
Fotopolanie w akcji
więcej zdjęć (790)
Fotopolska
więcej zdjęć (18)