|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 5.66
8 marca 2014 , Nic się nie poprawiło. Śmietnisko w dawnej fosie istnieje nadal, jedynie woda wysycha. Widok od strony wejścia do pałacu.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 1 stycznia 2000, godz. 0:00:00 Autor zdjęcia: ZPKSoft Rozmiar: 1500px x 1125px Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
1 pobranie 395 odsłon 5.66 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ZPKSoft Obiekty widoczne na zdjęciu
Pałac więcej zdjęć (77) Zbudowano: 1608 Renesansowy pałac, wzniesiony na początku XVII wieku , przebudowany w drugiej połowie XVIII wieku , restaurowany w XIX wieku . Położony na sztucznej wyspie, otoczony fosą. Założony na czworoboku z wewnętrznym arkadowym dziedzińcem, ze sklepieniami, przejazdowymi sieniami i portalem z 1608 roku. Skrzydła dwutraktowe,dwukondygnacyjne. Na przestrzeni kilkuset lat pałacem władały tylko trzy rodziny: von Borschnitz , von Lilgenau i von Zierotin, którzy byli ostatnimi właścicielami pałacu aż do roku 1945. W przypałacowym parku rosły piękne egzotyczne drzewa, po których nie ma dziś śladu. Zostały bezmyślnie zniszczone.Taki sam los spotkał mogiły znajdujące się w parku i pałacu. Gdy obiektem opiekował się PGR – zrobiono w nim magazyny, a potem zaczęły znikać deski, belki potrzebne miejscowym do naprawy obór. Z przypałacowej kaplicy wywieziono jedynie organy, ławki i ołtarz . Wszystko trafiło do miejscowego kościoła. św.Wawrzyńca. [mietok] |