starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 5.97

Kresy woj. śląskie Bielsko-Biała Wydarzenia 3.09.1939 - Wkroczenie wojsk niemieckich

3 września 1939 , Wkroczenie wojsk niemieckich (oddziały 45 Austriackiej Dywizji Piechoty) w dniu 3 września 1939 r. Na zdjęciu ul. Cieszyńska koło skrzyżowania z ul. Lompy.

Skomentuj zdjęcie
No no... panny jakie uradowane. Cywilizacja wkroczyła do Polski ;)
2010-02-08 22:40:41 (16 lat temu)
augiasz
 
do Neo[EZN]: To Niemki, a nie Polki dlatego się cieszą... Bielsko przed wojną było głównie zasiedlone przez tą narodowość
2010-02-09 20:35:28 (16 lat temu)
do augiasz: ~60%
2010-02-09 20:41:19 (16 lat temu)
Gaj777
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dla tamtych ludzi, znających rzeczywistość III Rzeszy co najwyżej z gazet, było to wyzwolenie spod polskiej okupacji. Cieszyli się, że teraz będą w granicach wojej ojczyzny... nie mając świadomości, że życie w tej ojczyźnie nie jest już tak kolorowe, jak za cesarskich czasów.
2010-02-09 21:17:14 (16 lat temu)
Na stronie od 2004 sierpień
21 lat 10 miesięcy 7 dni
Dodane: 8 lutego 2010, godz. 15:28:55
Rozmiar: 1000px x 778px
13 pobrań
5062 odsłony
5.97 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia bonczek_hydroforgroup
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Cieszyńska
więcej zdjęć (517)
Dawniej: Kaiserstraße