starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Bardzo dobre przypisanie. Na Rajsku byłem wielokrotnie - w sumie jest niedaleko :), nigdy nie widziałem go takiego bezdrzewnego - obecnie jest to tajga. W ciągu ostatnich 10 lat zaginęło z niego wiele elementów pancernych, głównie za sprawą osoby wyznaczonej przez miasto do jego pilnowania. Jedno co się obecnie ostało to brama forteczna, była tam drukarnia przez długi czas. Obecnie pusty. Co robią tam Niemcy - różni autorzy publikacji mówią o oddziałach ukraińskich, własowcach. Krakowskie forty podczas okupacji, szczególnie ich fosy to miejsca egzekucji - najwięcej na forcie w Krzesławicach, ale w innych miejscach też są ślady po kulach.
2014-04-26 21:54:27 (12 lat temu)
mag
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 9 dni
Dodane: 16 kwietnia 2014, godz. 1:07:57
Rozmiar: 1000px x 721px
20 pobrań
3294 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mag
Obiekty widoczne na zdjęciu
forty, schrony i bunkry
Fort 51 "Rajsko"
więcej zdjęć (12)
ul. Droga Rokadowa
więcej zdjęć (12)
Dawniej: Madei W. (197x-1991)