|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
23 czerwca 2015 , Matex widziany z parkingu Tesco.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 24 czerwca 2015, godz. 20:41:53 Autor zdjęcia: antypuszka© Rozmiar: 1500px x 1021px Aparat: DSC-HX300 1 / 640sƒ / 3.5ISO 8013mm
0 pobrań 699 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia antypuszka© Obiekty widoczne na zdjęciu Matex więcej zdjęć (13) Zbudowano: 2000 Na terenie gdzie dzisiaj jest parking Tesco były magazyny Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Miejskiego. Pracownicy tego magazynu postanowili na ich bazie prowadzić działalność handlową, trochę na zasadzie Bomisu, czyli wyprzedawali zbędne dla firmy zapasy. Powoli usamodzielnili się, od JPBM teren wykupili i założyli spółkę MATEX. Firma się rozwijała i utworzyła na Dolnym Śląsku kilka sklepów-składów z materiałami instalacyjnymi. Gdy Tesco wykupiło tereny po Wielkiej Płycie okazało się, że dla funkcjonalnego działania potrzebny jest pas terenu zajmowanego przez MATEX. Inwestorzy Tesco wykupili od miasta część ciepłowni Zabobrze, postawili tam nowe magazyny i salon Matexu, dali dodatkowo godziwe odszkodowanie i Matex ustąpił pola Tesco przenosząc się do nowych pomieszczeń. Wszyscy na tym skorzystali, a najbardziej właściciele Matexu!;-) al. Jana Pawła II więcej zdjęć (2191) Dawniej: Berbisdorferstrasse, al. 1 Maja, Legnicka, Racławicka, Wynalazców, XXXV-lecia PRL, Konstytucji 3 Maja |