| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Zabobrze

Dawniej: Straupitz
Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...9394następna
Tomasz123
 
+2 głosów:2
Przepiękna szkoła z 1991, wspaniała architektura szkolna jak w Niemczech albo w Austrii, piękne kolory. Duża różnica w porównaniu do typowych, brzydkich polskich szkół. Ciekawe kto jest autorem? Aktualnie w XXI w. szkoła została mocno oszpecona przez koszmarny remont, okropne kolory, likwidacja detalu architektonicznego jak np. wspaniały klinkier, nowe paskudne białe okna z plastiku zamiast eleganckich czarnych, a wejście do szkoły szpecą duże kubły na śmieci. Szkoła ma jeszcze w środku piękne i rzadko spotykane amfiteatralne hole. Korytarze miały kiedyś pochyłe, oryginalne świetliki czyli okna w czerwonych ramach. Szkoła została jednak oszpecona i upodobniona do bunkra w kolorze budyniu.
2026-02-16 10:54:35 (4 miesiące temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Tomasz123: Tak, to bardzo przykre, jak bezmyślnie zniszczono ten budynek.
2026-02-16 16:02:03 (4 miesiące temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
Jak już o tym wspominałem, przepiękna szkoła. Dobrze zaprojektowane balustrady zapewniają bezpieczeństwo i uniemożliwiają upadek dorosłym. Z pewnością zabezpieczają też niskie przecież dzieci. Niestety po wielu latach oszpecanie architektury dotarło także do wnętrz. Wszystkie prześwity nad balustradami zakratowano żelazem aż do sufitu jak w więzieniu. To nadgorliwość i niszczenie architektury.
2026-02-17 09:18:03 (4 miesiące temu)
TW40
 
+1 głosów:1
Nie znalazłam tych zdjęć na "szarej" stronie...
2026-01-07 23:37:16 (5 miesięcy temu)
antypuszka©
 
+3 głosów:3
do TW40: Bo to były moje początki i nie wszystko tam wrzucałem.
2026-01-07 23:56:01 (5 miesięcy temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Myślałam, że "uciekło" bo czasami jedna czy druga strona nie działały czy miały inne problemy (sama zapomniałam uzupełnić zdjęcia jak problem znikał...).
2026-01-08 00:09:23 (5 miesięcy temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
Kolejny wózek dla Tereski :)
2017-01-28 21:41:09 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
do Marek W : Panie Marku, pamięta może Pan ten dom, bo jak dobrze rozpoznałem w tle widać budynek przy ul. Paderewskiego 3 ?
2017-01-28 21:44:09 (9 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
do Marek W : ;-) I poł. l. 60.
2026-01-06 19:46:08 (5 miesięcy temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Tak ten w środku to może być Paderewskiego 3
2017-01-28 21:52:38 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Marek W : Fotka była flipnięta, to jest budynek który stał w miejscu dawnej pijalni piwa Zorba, teraz budynek przy ul. Paderewskiego 3 ma z tej strony co trzeba werandę.
2017-01-30 22:18:58 (9 lat temu)
do antypuszka©: Ale ten budynek z lewej to moim zdaniem nie Paderewskiego 7 jak pokazuje znacznik tylko Paderewskiego 4.
2017-01-31 18:42:17 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Marek W : Poprawione.
2017-01-31 22:15:13 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie leżą już płyty stropowe przeznaczone do budowy przyszłej szkoły.
A w ogóle to zdjęcie to jest zrobione prawie w tym samym miejscu co to:
Jeno lekko w górę i trochę w bok.
2017-09-29 11:18:41 (8 lat temu)
antypuszka©
 
+3 głosów:3
Dodałem parę znaczników :-)
2025-12-17 10:32:55 (6 miesięcy temu)
To zadziwiające, że dodany później do szkoły budynek basenu jest tak brzydki i toporny wizualnie w przeciwieństwie do przepięknej szkoły z 1991 roku, która także została już po latach oszpecona remontem.
2026-02-17 09:33:44 (4 miesiące temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
Podmiana
2026-03-07 22:14:47 (3 miesiące temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Powabna ruinka. Złapała moje oko i trzyma :)
2020-01-05 10:47:10 (6 lat temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Zniknął zrujnowany ośrodek Juventuru. W jego miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe. Zmieniam status.
2026-03-23 20:12:08 (3 miesiące temu)
do fantom: Dobre miejsce na stację kolei gondolowej na Górę Szybowcową, co wcale nie musi kolidować z nowym osiedlem mieszkaniowym :-).
2026-03-25 13:54:25 (3 miesiące temu)
antypuszka©
 
+4 głosów:4
Dawne garaże ZST, widoczne, z prawej strony, przeszły do historii
2025-09-26 19:31:23 (9 miesięcy temu)
antypuszka©
 
+2 głosów:2
W tle, budynek, przy ul. Różyckiego 10.
2025-10-29 09:07:43 (7 miesięcy temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Czyli dobrze myślałam ;-)
2025-10-29 20:18:22 (7 miesięcy temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do TW40: Tak jest. A za nim, widoczny, z lewej, nr 14.
2025-10-29 21:46:27 (7 miesięcy temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do TW40: Z prawej, wyłania się budynek, przy ul. Karłowicza 1.
2025-10-29 21:48:06 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
931 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Góra "Gapy" i fragment "Osiedla Zabobrze", z ulicą Ogińskiego na pierwszym planie, widok z "Jeleniej Skałki" w stronę południowo-zachodnią.
Widoki z szybowca.
1905
-
1961
1905
-
1966
1961
-
1966
1965
-
1975
1968
-
1975
1975
-
1978
1975
-
1978
1978
-
1978
Dzielnica Zabobrze - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Zabobrze
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet