starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 5.97

Kresy woj. śląskie powiat cieszyński Wisła Głębce ul. Klonowa Klonowa 1

Lata 1940-1945 , Trzymetrowy sztuczny wodospad nieopodal pensjonatu "Anita" w Wiśle Głębcach

Skomentuj zdjęcie
czesil
 
Wisła w Wiśle musi być nawet latem lodowata.
2015-07-02 22:03:58 (10 lat temu)
do czesil: Tutaj mamy jakiś potok, który nie wiem jak się nazywa - może odnoga potoku Głębiczek? Kuracjuszka chyba wygląda na zadowoloną :-)
2015-07-02 22:20:30 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vstrone: Ty, Rudolf, długo tu eszcze móm stoć, bo uż rynki nie czujym :-)
2015-07-02 22:33:18 (10 lat temu)
do czesil: Zofka hónym - zaroz bydzie dorta z masnóm filóm!
2015-07-02 22:43:36 (10 lat temu)
vstrone
Na stronie od 2013 grudzień
12 lat 5 miesięcy 28 dni
Dodane: 2 lipca 2015, godz. 21:27:02
Rozmiar: 990px x 1400px
6 pobrań
1775 odsłon
5.97 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vstrone
Obiekty widoczne na zdjęciu
Klonowa 1
więcej zdjęć (7)
Zbudowano: 1933
Dawniej: Pensjonat "Anita"
Pensjonat "Anita" został zbudowany ok. roku 1933 i należał do rodziny Pieczków. Znany był m.in. z tego, że posiadał basen dla dzieci i 3 metrowy sztuczny wodospad. W czasie II wojny światowej pensjonat przejęli Niemcy, a po roku 1949 FWP. Od tej pory w budynku prowadzono kuchnię dla pobliskich przejętych przez FWP pensjonatów, które otrzymały nazwę "Anita" (dawniej "Klonowa" i "Znicz"). W 1989 roku pensjonat wrócił do spadkobierców. Nie wznowiono jednak jego działalności - basen zasypano, a pensjonat stoi opuszczony i niszczeje.
Obecnie "Anita" ma nowego właściciela, który planuje po gruntownym remoncie przywrócić willi wygląd z czasów dawnej świetności.
ul. Klonowa
więcej zdjęć (14)