| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Klonowa 1
Obiekty w okolicy
Pensjonat "Jadwiniówka"
200
m
Wisła
Głębce 61
260
m
Wisła
Kapliczka Matki Bożej poświęcona w...
273
m
Wisła
Głębce 57A
309
m
Wisła
Głębce 57
312
m
Wisła

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Klonowa 1

Zbudowano: 1933
Dawniej: Pensjonat "Anita"
Pensjonat "Anita" został zbudowany ok. roku 1933 i należał do rodziny Pieczków. Znany był m.in. z tego, że posiadał basen dla dzieci i 3 metrowy sztuczny wodospad. W czasie II wojny światowej pensjonat przejęli Niemcy, a po roku 1949 FWP. Od tej pory w budynku prowadzono kuchnię dla pobliskich przejętych przez FWP pensjonatów, które otrzymały nazwę "Anita" (dawniej "Klonowa" i "Znicz"). W 1989 roku pensjonat wrócił do spadkobierców. Nie wznowiono jednak jego działalności - basen zasypano, a pensjonat stoi opuszczony i niszczeje.
Obecnie "Anita" ma nowego właściciela, który planuje po gruntownym remoncie przywrócić willi wygląd z czasów dawnej świetności.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
stoik
 
Może tu ? ( z autopsji nie kojarzę : )
2009-10-26 22:00:54 (16 lat temu)
do stoik: Może być to ale nie ma nawet jednego zdjęcia więc nie potwierdzimy :(
2009-10-26 22:34:39 (16 lat temu)
vstrone
 
do stoik: W tym wypadku chodzi o pensjonat pierwotnie nazywający się "Anita", czyli dzisiaj obiekt przy ul. Klonowej 1. Należy wyjaśnić, iż po 1949 r., kiedy to budynek upaństwowiono i przejął go FWP, nazwę "Anita" przeniesiono jeszcze na inne znajdujące się w sąsiedztwie przedwojenne pensjonaty, również upaństwowione. Było zatem więcej "Anit" w Wiśle ("Anita I", "Anita II" itd.) pod zarządem FWP, tak jak w Ustroniu "Źródeł Żelazistych".
2014-08-24 20:13:28 (11 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Zdjęcie już jest.
2014-08-24 20:14:38 (11 lat temu)
czesil
 
Wisła w Wiśle musi być nawet latem lodowata.
2015-07-02 22:03:58 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Tutaj mamy jakiś potok, który nie wiem jak się nazywa - może odnoga potoku Głębiczek? Kuracjuszka chyba wygląda na zadowoloną :-)
2015-07-02 22:20:30 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vstrone: Ty, Rudolf, długo tu eszcze móm stoć, bo uż rynki nie czujym :-)
2015-07-02 22:33:18 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Zofka hónym - zaroz bydzie dorta z masnóm filóm!
2015-07-02 22:43:36 (10 lat temu)
czesil
 
Zauważyłem, że w Wiśle mamy dwa razy tą samą dzielnicę - Głębce.
2015-11-23 21:53:35 (10 lat temu)
Jako male dziecko bylem w Glebcach na koloniach w willi WNUKI .Czy ktos to kojazy?
2015-11-23 22:24:17 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: To ujęcie jest rewelacyjne. Na pierwszym planie mamy 3 wille międzywojenne, od lewej: "Anita", "Znicz" i "Klonowa" w pełnej krasie. Teraz to jest ruina. Ta ulica to Klonowa.
2015-11-23 21:57:23 (10 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Miło mi czytać :-)
2015-11-23 22:04:57 (10 lat temu)
vstrone
 
do czesil: To moja tradycyjna trasa :-)
2015-11-23 22:06:22 (10 lat temu)
augiasz
 
Świetne!
2018-04-08 11:06:32 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Klonowa 1 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet