|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
1 września 1939 , Niemieccy żołnierze łamiący szlaban po polskiej stronie, na granicy w Kolibkach.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 15 września 2009, godz. 21:49:24 Rozmiar: 1458px x 1000px
68 pobrań 11196 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia fck Obiekty widoczne na zdjęciu 1939 - Wojna obronna Polski więcej zdjęć (135) Zbudowano: 1939 Kampania wrześniowa (inne stosowane nazwy: kampania polska 1939, wojna polska 1939, obrona Polski 1939, wojna obronna Polski[22]) – pierwszy etap II wojny światowej – obrona terytorium Polski przed agresją militarną (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) wojsk niemieckiej III Rzeszy (Wehrmacht), Słowacji (Bernolak) i ZSRR (Armia Czerwona). 1939-1945 - II wojna światowa więcej zdjęć (81) Wydarzenia historyczne więcej zdjęć (6) Kolibki - Zoppot (Sopot) polsko-gdańskie przejście graniczne więcej zdjęć (19) al. Niepodległości więcej zdjęć (338) Dawniej: Danzigerstrasse + Pommerschestrasse, Stalina, 20 Października Ulica kilkakrotnie zmieniała nazwę. W latach 1824-1843, na południe od połączenia z ulicą obecnie nazwaną Bohaterów Monte Cassino, do granicy z Gdańskiem, nazywana była Danzigerstr. Na północ od tego połączenia - Pommerrschestr. Po 1945 r. nazywana była al. Stalina, 20-tego Października i Niepodległości. Jest to główna ulica Sopotu, łącząca Gdańsk z Gdynią. Ma w obrębie Sopotu długość 4,3 km. Wiedzie na miejscu starej drogi, od czasów średniowiecza łączącej Gdańsk z miastami północnego Pomorza. źródło: Marek Sperski - Sopot. Przewodnik. dodała: elmis |