starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.47

Kresy woj. małopolskie powiat wadowicki Wadowice Stacja kolejowa Wadowice

maj 2008 , A cały ten remont dla jednego kursu - Kraków Główny-Wadowice. Kursuje ten żółty skład.

Skomentuj zdjęcie
Elektryczny szynobus - nie ma takich wiele w Polsce. Więcej jest spalinowych.
2010-03-07 20:35:55 (16 lat temu)
fck
do Neo[EZN]: Czyli EN57 też jest z definicji szynobusem? 14WE ma rozmiary typowego EZT.
2010-03-07 20:40:32 (16 lat temu)
do fck: No właśnie skoro jest elektryczny to niby już nie szynobus... tale wygląd szynobusopodobny.
2010-03-07 20:42:10 (16 lat temu)
Chyba jednak to EZT a nie szynobus
2010-03-07 22:17:41 (16 lat temu)
do ŁAPA: Elektrycznymi szynobusami jak najbardziej nazywane są te zespoły trakcyjne - polecam tekst o elektrycznych szynobusach: (który nawet ma w tytule nazwę \"elektryczny szynobus\").
2010-03-07 22:59:50 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: rzeczywiście, dzięki Neo za sprostowanie
2010-03-07 23:02:48 (16 lat temu)
fck
do Neo[EZN]: Ale w artykule mowa o EN81, który rzeczywiście mógłby być nazywany szynobusem elektrycznym. Widoczny jednak na zdjęciu 14WE jest trójczłonowy, ponad dwukrottnie dłuższy, trzykrotnie pojemniejszy (ilość miejsc siedzących) i spełnia definicję Elektrycznego Zestawu trakcyjnego: \"Elektryczny zespół trakcyjny (ezt) - pociąg złożony z dwóch lub więcej członów (wagonów zespołowych lub segmentów na wspólnych wózkach - jest wtedy właściwie pojazdem członowym - zwykle nierozłączalny w warunkach eksploatacyjnych), przystosowanych do przewozu pasażerów lub towarów.\"
2010-03-08 12:06:59 (16 lat temu)
augiasz
 
do fck: Zacznijmy od tego, że przedstawiony pojazd to tak naprawdę zwykły EZT EN57 (widoczny fragmentarycznie po prawej) tylko ze zmienionym pudłem...
2010-03-08 12:12:17 (16 lat temu)
fck
do augiasz: Dlatego upieram się, że to EZT.
2010-03-08 12:16:57 (16 lat temu)
do fck: Jak najbardziej. Tylko wiem, że niektóre EZT nazywane są również elektrycznymi szynobusami. Co można uznać za pewien oksymoron bo szynobus sam w sobie jest spalinowy (stąd przecież wzięła się ta nazwa).
2010-03-08 12:30:56 (16 lat temu)
fck
do Neo[EZN]: Które wieloczłonowe EZT są nazywane szynobusami?
2010-03-08 12:42:34 (16 lat temu)
Danuta B.
Na stronie od 2004 czerwiec
22 lat 0 miesięcy 6 dni
Dodane: 7 marca 2010, godz. 20:17:45
Autor zdjęcia: Danuta B.
Rozmiar: 1156px x 770px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
4 pobrania
3298 odsłon
5.47 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Danuta B.
Obiekty widoczne na zdjęciu
Stacja kolejowa Wadowice
więcej zdjęć (12)