starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. śląskie Katowice Śródmieście ul. Bankowa Lodowisko Torkat

Lata 1935-1939 , Mecz hokeja na lodzie Pogoń Katowice - Teschner Eislauf Verein Cieszyn w Katowicach w ramach mistrzostw hokejowych Śląska. Trzeci z prawej to Ernest Wilimowski. Źródło : Narodowe Archiwum Cyfrowe 1-S-325-1

Skomentuj zdjęcie
2016-01-31 19:45:37 (10 lat temu)
do fantom: Nic dodać nic ująć.
2016-01-31 19:58:54 (10 lat temu)
Torkat.
2016-01-31 20:16:30 (10 lat temu)
do Krzyś_: Zgadza się. Dzięki.
2016-01-31 20:27:20 (10 lat temu)
Torkat a w tle KWK Katowice
2016-02-01 07:59:38 (10 lat temu)
Patrząc na skąpe zabezpieczenia zawodników śmiem domniemywać że strzały spod niebieskiej linii były wykluczone. A strój bramkarza, jak na tak kontuzjogenny sport - mistrzostwo świata !
2016-02-01 08:39:39 (10 lat temu)
Wilimowski grał nie tylko w piłkę ;)
2016-02-01 15:30:28 (10 lat temu)
do Jarosław Dubowski: To była normalka chyba do końca lat 60 :) Piłkarze Odry Opole grali w lato w piłkę a w zimie w hokeja. Powodem był inny system treningów. Nikt wtedy nigdzie nie wyjeżdżał na zimowe obozy, nie trenował w halach. jedyną szansą na utrzymanie formy była zmiana dyscypliny na zimowe miesiące :)
2016-02-01 16:09:09 (10 lat temu)
Desperado
Na stronie od 2015 lipiec
10 lat 11 miesięcy 6 dni
Dodane: 31 stycznia 2016, godz. 19:40:27
Autor: Czesław Datka ... więcej (441)
Rozmiar: 1300px x 916px
14 pobrań
2418 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Desperado
Obiekty widoczne na zdjęciu
Lodowisko Torkat
więcej zdjęć (53)
Zbudowano: 1930
Zlikwidowano: 1973
Dawniej: Torkat

W 1930 roku na terenie Katowic powstało pierwsze w Polsce sztuczne lodowisko „Torkat”, stworzone jako rezerwowe na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie organizowanych w lutym 1931 roku w Krynicy-Zdroju. Na katowickim lodowisku w okresie międzywojennym odbywały się między innymi zawody łyżwiarskie i mecze hokejowe. Zniszczony przez pożar w 1973 r. „Torkat” zaczął podupadać, a w 1994 r. podjęto decyzję o jego zamknięciu.


ul. Bankowa
więcej zdjęć (294)
Dawniej: Reichsbank Strasse