|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1935-1939 , Mecz hokeja na lodzie Pogoń Katowice - Teschner Eislauf Verein Cieszyn w Katowicach w ramach mistrzostw hokejowych Śląska. Trzeci z prawej to Ernest Wilimowski. Źródło : Narodowe Archiwum Cyfrowe 1-S-325-1Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 31 stycznia 2016, godz. 19:40:27 Autor: Czesław Datka ... więcej (441) Rozmiar: 1300px x 916px
14 pobrań 2418 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Desperado Obiekty widoczne na zdjęciu Lodowisko Torkat więcej zdjęć (53) Zbudowano: 1930 Zlikwidowano: 1973 Dawniej: Torkat W 1930 roku na terenie Katowic powstało pierwsze w Polsce sztuczne lodowisko „Torkat”, stworzone jako rezerwowe na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie organizowanych w lutym 1931 roku w Krynicy-Zdroju. Na katowickim lodowisku w okresie międzywojennym odbywały się między innymi zawody łyżwiarskie i mecze hokejowe. Zniszczony przez pożar w 1973 r. „Torkat” zaczął podupadać, a w 1994 r. podjęto decyzję o jego zamknięciu. ul. Bankowa więcej zdjęć (294) Dawniej: Reichsbank Strasse |