| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Gazownia Tarnogaj
3b
3c
Obiekty w okolicy
Nowa kotłownia
37
m
Wrocław
Kotłownia
56
m
Wrocław
Aparatownia
79
m
Wrocław
Wytwórnia gazu syntezowego
105
m
Wrocław
Wieża ciśnień gazowni "Tarnogaj"
139
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Gazownia Tarnogaj

Zbudowano: 1904-1906
Dawniej: Städtische Gaswerk Dürrgoy
Rys historyczny
dodano: 2008-08-29, autor: bonczek_hydroforgroup
Historia obiektu
dodano: 2010-04-22, autor: † ☻
Artykuł z "Kuriera Ilustrowanego" z dnia 31 grudnia 1947r.
dodano: 2012-01-03, autor: Berni
Artykuł autorstwa Georga Baumanna - dyrektora gazowni na Tarnogaju z roku 1925
dodano: 2010-09-28, autor: † ☻
Gazownia Tarnogaj w pozostałych artykułach:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Ta lokomotywka wyciągała wózki z palącym się koksem z piecowni pod prysznic?Może ta która w jednym z odcinków Klosa zatrzymała pościg na przejeździe?
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: lit.
2020-08-29 13:54:01 (5 lat temu)
Spostrzegłem że w :pościg" g zjadłem ale po edytowaniu nie mogę zapisać.
2020-08-29 14:16:34 (5 lat temu)
W zasadzie do zbiornika tłoczono nie parę, a gorącą wodę, przegrzaną ponad 100 stopni Celsjusza.
2011-01-07 01:05:54 (15 lat temu)
Julo
 
do Jarosław Dubowski: Jak pod ciśnieniem, to być może nawet sporo ponad, jak w szybkowarze...
2011-01-07 01:10:10 (15 lat temu)
do Julo: Dokładnie tak, przy pobieraniu pary z górnej części zbiornika woda parowała i \"szybkowar\" działał aż się woda nie skończyła, wtedy podjeżdżano pod kocioł stały i znów napełniano zbiornik.
2011-01-07 09:30:09 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: I do tego między innymi była doża kotłownia na gazowni.
2020-08-29 13:50:46 (5 lat temu)
vigo
 
do Dürgoy Marcin : Poprawiłem. A wpisałeś powód edycji ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-08-29 14:23:49 (5 lat temu)
do vigo: Dziękuję za poprawkę.Wpisałem w powodzie edycji "Zapomniałem"g"." ale Zapisz nie działałao.
2020-08-29 14:36:54 (5 lat temu)
Zamiast \"kotłownie\" miało zapewne być \"piecownie\"...
2011-03-18 09:36:59 (15 lat temu)
"Dampfkessel" - kocioł parowy - oczywiście moze w gazowni też się znajdować poza głownym ciągiem technologicznym - za dawnych czasów wszelkie napedy (choćby ssaw gazu) były w gazowniach parowe. Natomiast tu obok kominów widać raczej piecownie.
2014-08-31 21:31:53 (11 lat temu)
† ☻
 
do Jarosław Dubowski: Dlaczego?
2014-08-27 18:19:18 (11 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Widoczne kominy kotłowni. Piecownie są poza kadrem po prawej stronie.Na prawym brzegu w głębi budynek "pryszniców" gdzie gaszono koks.
2024-08-21 18:19:27 (rok temu)
do † ☻: Bo w gazowni gaz się wytwarzało w piecach retortowych, a nie w kotłach.
2014-08-31 10:45:53 (11 lat temu)
† ☻
 
do Jarosław Dubowski: Jak więc przetłumaczyć na polski słowo "Dampfkessel" które znajduje się zarówno w podpisie tego zdjęcia jaki i na planach gazowni? Bo raczej nie będzie to piec ani piecownia
2014-08-31 13:54:38 (11 lat temu)
† ☻
 
do Jarosław Dubowski: No widać piecownie, a podpis jest tłumaczeniem oryginału niemieckiego z albumu Georga Hallamy. Nikt tu też nie mówił, że gaz powstawał w kotłach.
2014-08-31 22:07:36 (11 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Cudo!
2011-10-27 14:05:08 (14 lat temu)
1967r. Nie było wiaduktów na Brochów i do Opolskiej
2024-07-06 18:40:25 (rok temu)
jens
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-04-01 22:28:03 (3 lata temu)
Pakistan
 
+2 głosów:2
Muj dziadek w tej kotłowni był palaczem od lat60tych lub 70tych
2024-08-21 03:47:03 (rok temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Kotłownia wytwarzała parę do lokomotyw kolei zakładowej.Zasilała w sezonie ogrzewanie w budynkach a także grzała wodę do łaźni.
2024-08-21 18:28:23 (rok temu)
Pakistan
 
+2 głosów:2
do Pakistan: A ja pracowałem za tą kotłownią w 2001-2008 a ojciea w prawo od kotłowni w gazowni na slusarni jako spawacz a potem w gaz systemie
2024-08-21 03:49:09 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Drewnianej i ceglanej.
2020-08-28 17:41:04 (5 lat temu)
Myślałem że stawiano drewnianą konstrukcję(szkielet) który wypełniano później dostępnym materiałem(w tym przypadku cegłami) by uzyskać szczelne ściany.
2020-08-29 14:00:53 (5 lat temu)
vigo
 
Czyli mur pruski.
2020-08-29 14:07:45 (5 lat temu)
Pakistan
 
+3 głosów:3
Tych zbiorników dawno juz nie ma oraz wieży ciśnien.w 2002 lu 2003 roku osobiscie pomagałem w rozbebeszeniu wnętrznsci wiezy cisnien.oczywiscie wieża stoi ale w srodku niema już rur i zbiornika itp.
2024-08-21 03:43:56 (rok temu)
Bardzo ładny budynek, był ...
2021-01-17 11:11:07 (5 lat temu)
Licho
 
Oj, to nie ta wieża.
2022-02-09 09:58:14 (4 lata temu)
do Licho: Słusznie - poprawiłem. Dziękuję.
2022-02-09 10:07:24 (4 lata temu)
Licho
 
+3 głosów:3
Tarnogaj? Wieża ciśnień wygląda na tę tarnogajską.
2023-01-28 12:29:21 (3 lata temu)
† jaxan
 
+1 głosów:1
Piecownia 2 w gazowni na Tarnogaju.
2023-01-28 13:58:33 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Ja bym to zdjęcie zostawił bo ma lepszą jakość od tego
2023-01-28 21:16:33 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
44 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Tereny dawnej gazowni na Tarnogaju.
Gazownia Tarnogaj i okolice gazowni.
1904
-
1910
1904
-
1924
1904
-
1924
1922
-
1983
1922
-
1983
1983
-
1983
1983
-
1983
1983
-
1983
1983
-
2004
1983
-
2004
Gazownia Tarnogaj - obiekty i wydarzenia
STR.1 3b
3c
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet