|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
10 lutego 1935 , Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym w Katowicach.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 29 września 2016, godz. 11:09:28 Aktualizacja: 29 września 2016, godz. 11:10:03 Rozmiar: 1250px x 897px
23 pobrań 1588 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Desperado Obiekty widoczne na zdjęciu Lodowisko Torkat więcej zdjęć (53) Zbudowano: 1930 Zlikwidowano: 1973 Dawniej: Torkat W 1930 roku na terenie Katowic powstało pierwsze w Polsce sztuczne lodowisko „Torkat”, stworzone jako rezerwowe na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych w czasie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie organizowanych w lutym 1931 roku w Krynicy-Zdroju. Na katowickim lodowisku w okresie międzywojennym odbywały się między innymi zawody łyżwiarskie i mecze hokejowe. Zniszczony przez pożar w 1973 r. „Torkat” zaczął podupadać, a w 1994 r. podjęto decyzję o jego zamknięciu. ul. Bankowa więcej zdjęć (294) Dawniej: Reichsbank Strasse |