|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 16 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1949-1951 , Trolejbus m-ki Henschel w zajezdni w Gdyni - Redłowo.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 23 listopada 2016, godz. 20:41:03 Aktualizacja: 11 sierpnia 2021, godz. 16:19:21 Rozmiar: 1430px x 1075px
26 pobrań 3727 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Desperado Obiekty widoczne na zdjęciu Zajezdnia autobusowo-trolejbusowa WPK więcej zdjęć (6) Dawniej: Międzykomunalne Zakłady Komunikacyjne Gdańsk-Gdynia Obsługiwała ruch od koćca lat trzydziestych. W latach 1939 - 1945 okupant przystosował ją do napraw samolotów, a po wojnie zajmowały ją Państwowe Zakłady Samochodowe nr 6. Henschel więcej zdjęć (4) Zbudowano: 1943 Zlikwidowano: 1960 Trolejbusy w Gdyni więcej zdjęć (8) Komunikacja trolejbusowa w Gdyni została uruchomiona podczas II WŚ przez Niemców dnia 18 września 1943 - uruchomiono wówczas nienumerowaną linię od budynku Zarządu Miejskiego przy ul. Świętojańskiej do Dworca PKP - Gdynia Chylonia. Po zakończeniu wojny, w 1946 r. komunikacja trolejbusowa została reaktywowana z wykorzystaniem pojazdów pozostałych po okupantach, a następnie rozbudowana w nowych kierunkach; na Orłowo (i dalej do Sopotu od 1947 r.), Oksywie i Mały Kack w 1949 r. i Stocznię. W następnych latach sieć ulegała dalszej rozbudowie: wydłużono trakcję ze stacji Chylonia do Cisowej (1955 r.) i trakcję na Oksywiu do Portu Wojennego (1964 r.) a w 1966 r. utworzono odcinek do Stoczni Gdynia. Koniec lat 60-tych i lata 70-te to lata regresu - skasowano wówczas m.in. w 1972 r. (jak dotąd bezpowrotnie) linie na Oksywie i do Stoczni. W latach 1978-1979 zawieszono także linię do Sopotu. al. Zwycięstwa więcej zdjęć (124) |