|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.86
26 listopada 2016 , Fragment ulicy Królowej Jadwigi po remoncie. Na deptaku w pobliżu Rynku Nowomiejskiego ułożono fragment torów, które mają przypominać torunianom, że kilkadziesiąt lat temu po głównej ulicy Starego Miasta jeździł tramwaj. |
To oryginalne, czy specjalnie ułożone na pamiątkę? 2016-11-27 18:33:14 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Wydaje się że to drugie 2016-11-27 18:56:48 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Nie jestem torunianinem i trudno mi coś w tej materii powiedzieć ale w/g mnie to oryginały. Nawet kostka na ulicy - na tym odcinku, gdzie pozostawiono torowisko - jest inna niż na pozostałej części ulicy. Jedno co pewne to to, że w tym miejscu do lat 70 -tych XX wieku przebiegała linia tramwajowa. 2016-11-27 19:16:33 (9 lat temu)
Dzięki za info. Toruń trochę znam, ale tych torów nie pamiętam. Odczucie miałem podobne, jak kolega augiasz. Pogrzebałem chwilę w sieci i wychodzi na to, że jednak są położone potem, w ramach realizacji projektu przebudowy ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi, vide: - cyt:" Na deptaku w pobliżu Rynku Nowomiejskiego ułożono fragment torów, które mają przypominać torunianom, że kilkadziesiąt lat temu po głównej ulicy Starego Miasta jeździł tramwaj". A więc, nie będzie to "zachowane" torowisko a jedynie położony fragment, w latach 2008-2009. 2016-11-27 23:39:14 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: No to zagadkę mamy rozwiązaną :-) Opis pod zdjęciami z "torowiska" przy ulicy Królowej Jadwigi zmieniłem. 2016-11-28 06:14:40 (9 lat temu)
do zygmunt_ra: Dzięki! 2016-11-28 08:09:13 (9 lat temu)
|
|
Na stronie od 2013 listopad
12 lat 7 miesięcy 14 dni |
![]() |
nieużywane torowiska
|