starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 7 dni
Dodane: 28 listopada 2016, godz. 17:58:33
Rozmiar: 1282px x 898px
15 pobrań
1351 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
stacje
Stacja kolejowa Nidzica
więcej zdjęć (9)
Zbudowano: 1888
Dawniej: Neidenburg, Nibork (1946)

Stacja kolejowa Nidzica (Neidenburg 1888-1945, Nibork 1945-1946, Nidzica 1946-2022) powstała w 1888 roku. Posada główny budynek dworcowy, do 2015 roku posiadała kasy biletowe, czynne są dwa perony (cztery krawędzie peronowe). Wyposażona jest w semafory świetlne. Na terenie stacji znajdowały się dwie wieże ciśnień, do dnia dzisiejszego ocalała starsza z 1934 roku, posiadająca kiedyś zbiornik o pojemności ok 200 metrów sześciennych.