| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat ząbkowicki
OBIEKTY - Rynek
2
2a
3
4
6
7
8
10
11
12
13
14
15

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Ring
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
pawulon
 
+2 głosów:3
Strasznie krzywe i można było poczekać aż ta pani przejdzie :(
2011-04-11 19:43:36 (15 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
Z \"krzywością\" się zgadzam, ale na zdjęciach nie mogą być tolerowane wyłącznie fotopieski... :) a pani przejdzie, ale do historii.
2011-04-11 19:49:13 (15 lat temu)
Władysław Ruszkowski
 
+1 głosów:2
Odpoowiem w ten sposób: o tym czy zdjęcie jest krzywe decyduje to,że elementy architektury są pionowe.Kto nie był w Bardo Śląskim,ten nie wie,że tam w tym konkretnym miejscu wszystko jest \"krzywe\".Do przemiłego kolegi pawulon:proszę sprawdzić czy wieża remizy jest w pionie.
2011-04-11 21:43:23 (15 lat temu)
Władysław Ruszkowski
 
+2 głosów:3
Nie prowadzę dyskusji z uzasadnieniami typu \"argumentum ad personam\".W wypowiedzi przemiłego kolegi pawulona jest stwierdzenie,że sam robię dobre i się na tym znam.Ja w swoim profilu zaznaczyłem,że jestem amatorem.Więc mogę się nie znać.A zmiana ogniskowej czy zmiana obiektywu,to dla zawodowca drobna sprawa,o korekcie zdjęcia w postprocesie nie wspomnę.Tak widzi to amator.Wziąłem sobie do serca i wiadomości poradnik opracowany przez \"szeryfa wszystkich szeryfów\" w którym pokazuje aby nie pokazywać zbędnych elementów.Zdjęcie jest typowo pamiątkowe o czym napisała Danuta B.
2011-04-11 22:10:50 (15 lat temu)
zuf
 
+5 głosów:5
2011-04-11 22:13:22 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+5 głosów:6
do pawulon: Pavulon, odgryzasz się, jak dziecko:) Weź poprawkę, że to zdjęcie sprzed 3 lat, kiedy p. Ruszkowskiemu nie śniło się o fotopolsce, nam chyba też. Zrobił pamiątkowe zdjęcie znajomej osobie, jak sądzę. Ujęcie nadaje się na stronę, więc je zamieścił. A krzywe... gdyby je wyprostować, obcięty zostałby czubek wieży. Więcej luzu, wzajemnej sympatii, konstruktywnego wspierania i krytycznej samooceny - wszystkim życzę, również sobie.
2011-04-11 21:19:31 (15 lat temu)
pawulon
 
0 głosów:1
do Wiesław Smyk: Słusznie prawisz... ale poczekać było można :)
2011-04-11 19:51:06 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do pawulon: Widocznie nie przypadła Ci do gustu :))
2011-04-11 19:59:21 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:3
do ZPKSoft: Niech no się zastanowię........... NIE :)
2011-04-11 20:01:58 (15 lat temu)
pawulon
 
0 głosów:3
do Danuta B.: Może i się odgryzam, ale ja tylko chcę pokazać że do wszystkiego można podejść na różne sposoby. Nie podoba mi się... oceniam nisko i nie krytykuję. Krytykuję... bo sam robię dobre, znam się na tym i wiem co mówię. Niestety takiego podejścia p. Władysławowi brak, a wyroki feruje w/g własnego \"widzi mi się\", nie znając terenu, innych uwarunkowań ani tego co autor zdjęcia chciał zawrzeć w danym obrazie. Oceny tego Pana w stosunku do wszystkich zdjęć są surowe, nie tylko moich, więc chciałem w ten sposób pokazać że jego zdjęcia też nie rzucają na kolana, a jednak inni oceniają je zdecydowanie lepiej, niż same na to zasługują. Takie jest moje zdanie i nic na to nie poradzę ;)
2011-04-11 21:45:34 (15 lat temu)
pawulon
 
do Władysław Ruszkowski: Byłem w Bardzie dziesiątki razy ale krzywej remizy nie widziałem. Ta Pani na zdjęciu też \"leci\" do tyłu, to chyba nie wina tamtejszego klimatu ?
2011-04-11 21:50:33 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Władysław Ruszkowski: No to mamy problem natury finansowej. Niestety nie posiadam innych obiektywów bo mnie na nie nie stać, a zdjęcie jest maksymalnie obrobione w Photoshopie. Nie jest to też zdjęcie pamiątkowe, gdyż specjalnie pojeździłem po okolicach Wrocławia robiąc zdjęcia na ten portal, a nie dla upamiętnienia miejsca w jakim byłem. Obraz na nim przedstawiony jest tak dobrany, aby uchwycić całość założenia dawnego gospodarstwa, od jego lewej do prawej strony. Jak bym chciał podejść bliżej to na zdjęciu w większości były by widoczne drzewa, i wtedy sam bym takowego nie wkleił bo nie o to tu chodzi. Ja staram się zawsze zrobić co najmniej jedno zdjęcie pokazujące obiekt w jego całej okazałości, a dopiero potem robię fotki poszczególnych składników. W ten sposób oglądający może sobie wyobrazić, a właściwie zobaczyć, jakie jest położenie jednego obiektu względem innych. Bez tego było by znacznie trudniej, no chyba że dysponuje się dokładną mapą satelitarną, ale na niej i tak widok był by z góry a nie z takiej perspektywy jaka jest na mojej fotografii.
2011-04-11 22:26:46 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do zuf: No nie, Zuf wyprostował Bardo Śląskie. Tylko proszę, nie prostuj krzywej wieży w Ząbkowicach Śl., jak już to weź się za tą w Pizie ;))
2011-04-11 22:29:51 (15 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Pomysłowe ujęcie.
2024-04-22 11:02:37 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do da signa: Wykorzystana obecność w UM ;-)
2024-04-22 13:15:03 (2 lata temu)
Ten samochód z reklamą "Gazeta Ząbkowicka" będzie kiedyś świadczył że miasto miało swoją lokalną gazetę, jak ja kiedyś , na jakiejś niemieckiej, archiwalnej pocztówce, podobny element informacyjny wypatrzyłem.
2015-08-06 19:34:07 (10 lat temu)
Rynek, spadek podobnie jak w Niemczy :) Wiele razy przejeżdżałem obok Barda, ale tym razem się zatrzymałem.
2015-08-30 20:13:23 (10 lat temu)
andre13
 
Cień lampy na ścianie podpowiada, że utrwaliłaś fotokotka. Może mało on żywy, ale... ;)
2015-09-28 19:47:16 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do andre13: Brawo Sokole oko ! W Bardzie widzieliśmy kilka lamp, gdzie na mocowaniu umieszczono zwierzę wycięte z blachy, był i byk :)
2015-09-28 20:14:11 (10 lat temu)
Na froncie bez zmian od wielu lat napis "Wesołych Świąt"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2017-04-15 21:12:26 (9 lat temu)
edek_
 
do cracusiac: W ciągu roku mamy wiele świąt, czyli zawsze aktualne ;-)
2017-04-15 21:14:57 (9 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Coś tu się wyraźnie pozmieniało.
2019-12-13 19:56:35 (6 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Ktoś tu dobrze pokombinował. Budynek teraz zdecydowanie wpisuje się w klimat. Wręcz zdziwiłam się , jak zobaczyłam jego stare zdjęcia.
2024-04-22 11:22:23 (2 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do da signa: To prawda, pozytywna zmiana.
2024-04-22 19:35:18 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-12-13 22:05:40 (rok temu)
mortek
 
do fantom: Również Tobie dziękuję za pomoc wysłałem skadrowane zdjęcie do informacji turystycznej w Bardo z zapytaniem czy potrafią pomóc w lokalizacji niestety cisza do dzisiaj chyba są bardzo zajęci promocją :)
2024-12-17 16:05:23 (rok temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
Pąć to wyraz staropolski, zapisany już w XV w., występujący w znaczeniu podróż, pielgrzymka, a pierwotnie w znaczeniu "droga".
2025-04-03 09:21:10 (rok temu)
yani
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft:
Teraz już wiem skąd słowo "pątnik". Fotopolska wzbogaca. :)
2025-04-03 18:22:35 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jeźeli chodzi coś w rodzaju "odpustu" to u nas nadal uźywamy slowo " pouť ".
2025-04-03 18:27:28 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: No super, u nas to się nazywa "patník"...☺☺☺jeźeli chodzi o te biale kamienne slupky przy drogach...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2025-04-03 18:25:47 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Nie, nie chodzi o słupki, po polsku pątnik to uczestnik pielgrzymki... :))
2025-04-03 18:33:05 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: No to "poutník" ☺☺☺ nadal rozmawiamy o podróźy podruźowaniu....☺☺☺
2025-04-03 18:34:18 (rok temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rynek - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet