| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Wzgórze

2010 - Remont ul. Wzgórze

OBIEKTY - Ulica Wzgórze
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
10
12
14
15
16
18
19
20
21
22

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Wzgórze

Dawniej: Schlossgasse, Stadtberg, Kosmonautów
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345678następna
chrzan233
 
+1 głosów:1
Wymiana na lepszą wersję - znacznie szerszy kadr, większy rozmiar.
2025-05-07 19:48:43 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Z przeciwka zbliża się samochód Adler - pierwszy model z chłodnicą taką jak na zdjęciu pojawił się w 1932-im (Adler Trumpf).
2023-12-24 16:11:04 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Duża ilość samochodów do oceny pozwala zaryzykować zawężenie datowania do 1925-30.
2024-05-05 20:45:42 (2 lata temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
Strzasznie podrapane... ale za te Wina...
2011-09-24 11:40:40 (14 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
...więc poprawiam,jeśli mogę - datacja od `64 :)
2011-09-24 17:54:19 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
O, Gaj777 się pojawił:). A co to za okazja? Miasto przystrojone jak na 1 maja, ale liści na drzewach brak.
2011-09-24 19:33:54 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Pewnie świętują rocznicę 11 listopada;P
2011-09-24 19:37:17 (14 lat temu)
szurens
 
+2 głosów:2
do Mikrob: To wygląda na 1 maja. A podrapane bo to stary negatyw skanowany a nie odbitka.
Uwagi mile widziane.
2011-09-25 14:16:24 (14 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Jak w 2-im komentarzu - dolna granica datowania 1964.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2024-07-10 23:07:55 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Podniosłem datowanie, ale wydaje mi się, że może być jeszcze późniejsze - wózek jakby z lat 70-tych. Co na to TW40?
2024-07-11 00:21:08 (rok temu)
Jazzek
 
do yani: Z kolei fryzura dziewczyny w pierwszoplanowej grupce to lata 60-te I też hasło w tle "niech żyje... wypróbowany przywódca" nie brzmi mi po gierkowemu..
2024-07-11 09:23:30 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Dla mnie też moda zdecydowanie lata 60-te.
2024-07-11 10:45:07 (rok temu)
Dana
 
Założyłam "Wnętrza" i poprzenosiłam zdjęcia.
2023-06-23 06:48:30 (3 lata temu)
Spy007
 
Naprawdę ciekawe zdjęcie, przyprawia mnie o niemały ból głowy. Otóż oznaczenie autobusu (Bielska Kolej Elektryczna) funkcjonowało według znanych mi dokumentów dopiero po II wojnie światowej. Potwierdzają to zdjęcia (ciężarówka IH) oraz opis na stronie MZK w Bielsku. Sam Plac natomiast nosił nazwę "Topferplatz", ale przed I wojną światową. Czyżby zły podpis pocztówki?
2024-03-23 00:11:05 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Woj11
 
Myślę, że tylko 1939. Potem raczej ulica by była naprawiona
2024-12-25 18:33:15 (rok temu)
labeo7
 
do Woj11: Też się zastanawiałem, ale na innych zdjęciach nie widać tego remontu. A raczej nie wygląda na krótkotrwały.
2024-12-25 19:37:17 (rok temu)
Woj11
 
2024-12-25 19:50:20 (rok temu)
labeo7
 
do Woj11: Rzeczywiście, nawet zdjęcie z FP :)
2024-12-25 19:53:32 (rok temu)
pawulon
 
do Woj11: A do tego są jeszcze polskie nazwy sklepów, zapewne w 40-tym byłyby już zmienione na niemieckojęzyczne.
2024-12-25 23:41:06 (rok temu)
No właśnie, wogóle niemam pojięcie co to jest, moźe alarm poźarowy ???
2025-10-16 09:56:45 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do vetinari: Myślę, że w środku może być wąż strażacki.
2025-10-16 10:00:45 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: No, moźe..ale troche skomplikowany dostęp ☺
2025-10-16 10:14:17 (8 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
Wygląda na terminal sygnalizacji pożarowej.
2025-10-16 11:27:01 (8 miesięcy temu)
do yani: No teź mialem takie wraźenie, solidna stalowa skrzynka, która ma troche czasu wytrzymać. Dziękuję za podpowiedź, zmnieniam opis. Tylko....jak ten terminal moźe być stary...
2025-10-16 13:54:02 (8 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do vetinari:
Myślę, że może mieć nawet ze 100 lat.
2025-10-16 18:30:21 (8 miesięcy temu)
do yani: Wow, tak tego się niespodziewalem....
2025-10-16 18:42:28 (8 miesięcy temu)
yani
 
+6 głosów:6
do vetinari:
Nawet jeszcze starsze niż myślałem... Tu widać to ustrojstwo:


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-10-17 12:24:15 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+5 głosów:5
Dla zainteresowanych znalazłam ciekawy artykuł na temat dawnych przeciwpożarowych systemów alarmowych
2025-10-17 12:54:35 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do yani: No jak zwykle, dla drzew niewidzalem lasu ☺☺☺
2025-10-17 16:38:40 (8 miesięcy temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Pokaż na mapie
73 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Ulica Wzgórze.
Skrzyzowanie ul. Wzgórze i ul. Zamkowej, lata 60.
1899
-
1909
1899
-
1915
1905
-
1915
1910
-
1920
1910
-
1920
1936
-
1939
1936
-
1940
1938
-
1944
1938
-
1972
1960
-
1972
Ulica Wzgórze - obiekty i wydarzenia
18 19
22
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet