| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat bieruńsko-lędziński
OBIEKTY - Kościół św. Walentego
39
39
Obiekty w okolicy
Krzyż cmentarny
18
m
Bieruń
Brama wejściowa
38
m
Bieruń
Bojszowska 2
47
m
Bieruń
Dom przedpogrzebowy
47
m
Bieruń
Cmentarz
59
m
Bieruń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół św. Walentego

Zbudowano: 1628
Zabytek: 674/66 z 28 maja 1966
Kościół św. Walentego w Bieruniu – świątynia rzymskokatolicka w Bieruniu Starym.

Kościół św. Walentego, zwany przez mieszkańców Bierunia "Walencinkiem", jest kościołem drewnianym o konstrukcji wieńcowej, należy do parafii św. Bartłomieja w Bieruniu Starym. Posiada on wszystkie cechy charakterystyczne dla górnośląskiej drewnianej architektury kościelnej. Położony na wschodnim przedmieściu Bierunia, poza historycznymi granicami miasta, znajduje się dzisiaj na cmentarzu, który do końca XVIII wieku służył za miejsce pochówku dla ludzi niegodnych pogrzebania na cmentarzu parafialnym. Data powstania kościółka niestety nie jest znana. Pierwsza historyczna wzmianka o jego istnieniu pochodzi dopiero z 1628 roku i zawarta jest w sprawozdaniu wizytacyjnym ostatniego
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jaki tam dubel :) Kadr podobny, ale nie identyczny, zdjęcia zrobione z rocznym odstępem.
2010-12-23 08:59:36 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
A wiesz, tej muszki owocówki nie zauważyłem, ale pod okapem dostrzegam pająka Krzyżaka, którego wcześniej nie było. Musiał przed chwilką wyleźć z jakiejś dziury i poluje na tę muszkę. Na drugim zdjęciu go nie ma więc mniemam że już go na tym świecie nie ma ;))
2010-12-23 22:52:45 (15 lat temu)
mar
 
0 głosów:1
Na jednym są kwiatki a na drugim nie :)
2010-12-23 22:58:24 (15 lat temu)
mar
 
Na jednym jest 6 słupków a drugim 7 :)
2010-12-23 23:14:06 (15 lat temu)
mar
 
Na jednym są liście na drzewach a na drugim nie ma :)
2010-12-23 23:15:22 (15 lat temu)
mar
 
Na jednym jest słup a na drugim nie ma :)
2010-12-23 23:17:04 (15 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Inna rok, inna pora roku, inne światło, brak zasadzonych kwiatków. Nie widzę powodów do wyrzucania!
2010-12-24 00:12:51 (15 lat temu)
pawulon
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): No, totalnie dwa różne zdjęcia. Na jednym w dolnym lewym rogu mamy znak drogowy a na drugim stylową latarnię (gazową?), i lekko z boku tych artefaktów inny drewniany daszek ;-))
2010-12-23 10:12:40 (15 lat temu)
do pawulon: Nie przeczę że podobne, ale to nie dubel :) poza tym na jednym na bramie jakaś kartka wisi, a na drugim nie ;)
2010-12-23 15:14:48 (15 lat temu)
zuf
 
0 głosów:1
do pawulon: Nooo jasne. I w ogóle elektrony w atomach węgla tworzących trzecią deskę lewego skrzydła bramy wjazdowej też są w innym ułożeniu!! Nie wypominając już, że właśnie dostrzegłem muszkę owocówkę 3,45cm na prawo od czubka kościoła. Na tamtym zdjęciu jej nie ma!!! Toż to niesamowicie istotna rzecz!!
Wybaczcie mi tą ironię ale inaczej tego nie mogłem skomentować.
Odpowiedzcie mi tylko na pytanie. Jeżeli mają zostać oba zdjęcia to co wnosi dla Nas, dla strony, jedno z nich, czego drugie nie wnosi. I nie piszcie mi o znakach drogowych...
2010-12-23 21:22:18 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:2
do mar: Ooo, jakie ładne :)
2010-12-23 23:10:06 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do mar: No proszę, a zuf* tego nie widzi. Żal mi chłopa ;))
2010-12-23 23:28:53 (15 lat temu)
zuf
 
+1 głosów:1
do pawulon: Oj grabisz sobie Paweł, grabisz :) Masz szczęście, że to wigilia i nawet zufie mówią ludzkim głosem :) W każdym razie dobra. Chcecie żeby zostały dwa to niech zostaną.... ja tu tylko sprzątam... :)
2010-12-24 12:31:16 (15 lat temu)
Autor rysunku Georg Rasel, datowany 1912. Jest to napisane u dołu.
2019-10-08 18:44:05 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Jeśli pod miejscowością Bieruń naciska się na znaczek "Wojsko", to pojawia się brama do kościoła.
2020-06-10 12:05:48 (6 lat temu)
JureK
 
do Dana : Spróbuj teraz
2020-06-10 12:49:00 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do JureK: Nadal to samo; pojawia się "Brama wejściowa" - teraz z trzema zdjęciami.
2020-06-10 13:30:27 (6 lat temu)
JureK
 
do Dana : Musi się tym zając jakaś mądrzejsza głowa:)
2020-06-10 14:33:44 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dana : Niestety obiekt "brama" należy do grupy obiektów wojskowych i jeżeli ma pozostać oznaczenie jako "brama" to tak musi pozostać. Innej "bramy" nie mamy ;-)
2020-06-10 15:39:56 (6 lat temu)
JureK
 
do ZPKSoft: Zosiu, a jakby zmienić na "wejście",albo "furta"?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie treści
2020-06-10 15:52:17 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do JureK: Znaczka dla takich obiektów nie ma. Można jedynie nazwać brama dając znaczek kościoła.
2020-06-10 16:02:20 (6 lat temu)
JureK
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dałem "obiekt sakralny".Znowu się czegoś nauczyłem:) Uczę się cały czas jak Prezydent:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poszerzenie tresci
2020-06-10 16:15:09 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Kościół św. Walentego na innych zdjęciach
1912
-
1995
1912
-
1995
Kościół św. Walentego - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet