| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
OBIEKTY - Bobrecka 16

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wnętrza

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
+1 głosów:1
Zadbane są te drzwi.
2017-07-17 21:25:43 (8 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
Wszystkie na klatce są takie.
2017-07-17 21:44:09 (8 lat temu)
czesil
 
To teraz już wiemy do czego służyły te nisze.
2017-07-17 21:26:42 (8 lat temu)
W starych budynkach to norma, jedna umywalka na cale pietro.
2017-07-17 21:55:14 (8 lat temu)
Te zlewy były specjalnie tak zrobione by możnz było spokojnie wstawić tam wiadro ,napełnić i odniesć do mieszkania.
2017-07-18 11:13:34 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do czesil: Czesiu, nie wiedziałeś? Te zlewy były często spotykane po Cieszynie, mówię np. o Nowym Mieście, Głębokiej
My na to mówili waserlajtung :))
Czesiu - nigdy nie miałem wątpliwości, do czego służą te nisze, może dlatego, że w latach 60-70 XX w, na Śmjyrgusta, ludzie sie loli czym popadło, po Głębokiej toczono bitwy wodne, zabawy oczywiście, ale nie przebierano w środkach - "amunicję" często uzupełniano właśnie w tych zlewach po sieniach cieszyńskich domów. Czasem zatrzymywaliśmy całą bandą samochód (wtedy dość rzadkie zjawisko) i gdy kierowca uchylił szybę, pytając co sie dzieje, dostawał natychmiast dawkę wodną na twarz albo niemały worek nylonowy pełen wody na siedzenia :)))
Nawet kiedyś pamiętam, straż pożarna się przejechała Głęboką i posikiwali tak z umiarem na ludzi, ale nikt nie spurowoł, była ogólna zabawa i cześć
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2017-07-17 23:23:25 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do cracusiac: To nie umywalka tyko zlew kiedyś takie były na podwórkach bo w niektórych nie było instalacji wodnej.
2017-07-17 21:58:15 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Nie spierajmy sie o nazwe.
2017-07-17 22:00:30 (8 lat temu)
Stenek
 
do † marian11: Mosz recht Marianie :))
2017-07-18 22:01:10 (8 lat temu)
do Stenek: A my na to godali ausgus.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 120548
2017-07-19 11:38:34 (8 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Zawsze mnie to ciekawiło, dlaczego na Górnym Śląsku na taki zlew nie mówi się - waserlajtung ;-)
2017-07-19 15:08:39 (8 lat temu)
2 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet