|
|  | powiat frysztacki |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2229%22%3Bi%3A1%3Bs%3A19%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie+%28Zaolzie%29%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22496%22%3Bi%3A1%3Bs%3A10%3A%22frysztacki%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2257425%22%3Bi%3A1%3Bs%3A18%3A%22Bogumin+%28Bohum%C3%ADn%29%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Tak zwany pomnik jubileuszowy (Jubiläums-Denkmal) upamiętniający 60 lecie panowania cesarza Franciszka Józefa I, został odsłonięty 2 grudnia 1908 r. w Parku miejskim http://slaskie.fotopolska.eu/Bogumin_Bohumn/b286866,Park_Petra_Bezrua_Park_Petra_Bezrue.html . Pierwotnie granitowy pomnik był zwieńczony dwugłowym orłem. Na frontowej ścianie znajdował się relief cesarza, który został odlany z brązu w wiedeńskiej odlewni artystycznej. Oprócz reliefu na pomniku umieszczono koronę cesarską z gałązkami oliwnymi, rok jubileuszowy 1848-1908 oraz inskrypcję. Po podziale Śląska Cieszyńskiego pomnik został przeniesiony na cmentarz komunalny, z którego następnie usunięto wszystkie atrybuty związane z cesarzem. W ten sposób ogołocony pomnik posłużył za obelisk upamiętniający poległych w I wojnie światowej. Na płytach umieszczono listę osób podług narodowości: Niemiecy, Austriacy, Rumuni, Polacy, Czechosłowacy, Węgrzy, Włosi, Rosjanie i Turcy. Oprócz tego na pomniku umieszczono hełm z bagnetem i liśćmi dębowymi, rok 1914-1918 oraz trójjęzyczny napis: Poległym w Wojnie Światowej.
|
proszę czekać...
|