| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (9)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Makrum S.A.

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1868
Zlikwidowano: 2012
Dawniej: „Kugelfallmühle von Hermann Löhnert” Bromberg
2 subskrypcje
W 1868 r. Hermann Löhnert zakłada w Bydgoszczy, zwanej wówczas Brombergiem, firmę remontującą maszyny rolnicze. Firma rozrasta się, zaczyna produkować wg własnych, opatentowanych pomysłów młyny kulowe dla przemysłu surowców mineralnych - wytwarzających np. sztuczne nawozy. W latach 1910 -1913 nazwanych „złotym wiekiem” firmy, która już jako spółka akcyjna buduje na terenie, który dotrwał naszych czasów, dużą fabrykę z odlewnią żeliwa, halami obróbki mechanicznej i montażu, kuźnią z kotlarnią, kotłownię oraz budynkiem administracyjnym. Fabryka z tradycyjną nazwą „Kugelfallmühle von Hermann Löhnert Brpmberg” zatrudniała już przeszło 800 osób.

Po odzyskaniu niepodległości fabryka kontynuuje produkcje, jednak w czasach kryzysu upada, by
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
x xx
 
+4 głosów:4
Twoje zdjęcia są piękne urodą wykresu żelazo węgiel.
2013-04-12 13:02:30 (13 lat temu)
revolta
 
Galeria Kujawska miała/ma powstać przy Kujawskiej, na miejscu Ortisu :)
Na miejscu Makrum miało być zbudowane CH Makrum. Chyba nie będzie budowane bo Makrum przynosi zyski i nie musi sprzedawać terenu na Leśnym.
2013-04-15 18:48:33 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do revolta: Słyszałam , ze tych zabudowań wzdłuż ul. Kamiennej nie ma, a planowana tu galeria (moze inną nazwę miała) nie powstała. Wieści z forum Skycrapercity.
Makrum, owszem działa, ale w innym miejscu (gdzie?).
2013-04-15 19:31:37 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Jeżeli chodzi o podobny bydgoskiemu profil produkcji, to w Szczecinie, w stoczni "Pomerania", a co do projektowanego centrum, to z portalu MAKRUM cytuję: "...Centrum Makrum zostanie zbudowane na terenach pofabrycznych MAKRUM S.A. w Bydgoszczy u zbiegu ulic Leśnej, Dwernickiego, Sułkowskiego i Kamiennej.  Budową zostanie objęte ok. 9 ha – znajdzie się w nich 180 sklepów oraz hipermaket spożywczy, market budowlany oraz multipleks. 20 marca 2012 roku decyzja Prezydenta Miasta Bydgoszczy o zatwierdzeniu projektu budowlanego i wydaniu pozwolenia na budowę uzyskała klauzulę ostateczności. Przewidywany termin otwarcia Centrum to przełom 2013 i 2014 roku."
To były oczywiście pobożne życzenia.
2013-04-15 20:25:39 (13 lat temu)
kodens79
 
+2 głosów:2
Co to za napis? WZROST , WYDAJNOŚĆ ! i co dalej ?
Czasy komuny ?
2013-04-11 21:38:58 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Przez "przez wzrost wydajności do dobrobytu"... jakoś tak.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2013-04-11 21:49:56 (13 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Jakoś na czasie :) a tak na poważnie nie moje czasy ,aż takich czasów nie pamiętam , cos tylko przez mgłę .
2013-04-11 21:59:39 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Piotrze, czy ja dobrze rozumiem, że to co uwieczniłeś, już nie istnieje, budynki przeszły do historii ?
2014-11-21 16:35:58 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Ja to przepisałem od Festunga .Hala fizycznie stoi ale pusta. Jak tam byłem to opowiadali że tam nic nie ma ,. Przymiarki były różne i nic im nie wychodzi . Trochę dalej w prawo od widocznej hali ( inne zdj. ) coś tam budują ale ochrona byłe nie zbyt przychylna do odpowiedzi na zadane pytanie oraz do robienia zdjęć.
2014-11-21 16:47:03 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : To opis mamy niezgodny z prawdą. Festungowi chodziło może o inne budynki tych zakładów. Wykonałam lekki retusz treści.
2014-11-21 17:00:41 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Szkoda ze nie ma punktacji za pomoc 6+
2014-11-21 18:38:17 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : :-)
2014-11-21 18:46:53 (11 lat temu)
Fabryka Maszyn Hermann Löhnert później to był Makrum S.A.


Historia ...


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2016-01-31 11:28:51 (10 lat temu)
2016-02-01 07:10:45 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Jedna z wielu nieistniejących hal i zabudowań fabrycznych zakładów „Makrum” w Bydgoszczy, wyburzonych w końcu 2012 r. pod planowane, póki co, niedoszłe centr...
Jedna z wielu nieistniejących hal i zabudowań fabrycznych zakładów „Makrum” w Bydgoszczy, wyburzonych w końcu 2012 r. pod planowane, póki co, niedoszłe centr...
1911
-
1913
1911
-
1913
1913
-
1913
1912
-
1966
1912
-
1966
1975
-
2011
1975
-
2014
2011
-
2014
2014
-
2014
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet