| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Stolarzowice

Dawniej: Stollarzowitz O.S. / Stillersfeld O.S. (1936 - 1945) (Oberschlesien)
Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Warto dodać że dawnej ta ulica nazywała się Von Ptakowitzer chausse
2025-05-23 13:51:32 (rok temu)
To tzw. Brandenburger Tor (Brama Brandenburska) ,przejście z ul. Stolarzowickiej do ul. Jaskółczej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2015-12-15 19:28:08 (10 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Troszkę mniej nieba .
2016-05-23 13:26:37 (10 lat temu)
Przed tym domem za moich czasów było piękne ogrodzenie ceglane z okuciem metalowym ,teraz widać tylko resztki.
2017-05-26 19:38:12 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+5 głosów:5
Fotopiesek :)
2018-12-08 16:35:35 (7 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
Bytom Stolarzowice, Rokitnicka 28.



Ciekawa jest tabliczka pod numerem, tj. "Wappen Provinz Oberschlesien" czyli herb niemieckiej prowincji górnośląskiej po 1922 r. Że tak Reinholdowi - górniczemu przodownikowi pracy, członkowi partii nie kazali tego ściągać? I jeszcze order i przydział na warszawę dali i takie zdjęcie zrobili. No, no...


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2020-02-22 16:38:07 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do reden: Ubezpieczenie od ognia - chyba ktoś przeoczył. Ale pytanie czy to zdjęcie było gdzieś publikowane. Jeżeli w gazecie to ówczesna jakość druku nie pozwalała rozpoznać takiej tabliczki, inaczej może było w przypadku albumów czy folderów. Brawo za rozpoznanie!
2020-02-22 19:33:56 (6 lat temu)
reden
 
do ritterswalder: Dzięki. Faktycznie. Sprawdziłem i znowu jestem mądrzejszy ;)
4. tabliczka od góry:
2020-02-22 22:13:28 (6 lat temu)
reden
 
do reden: Trochę jeszcze poszperałem i takie coś znalazłem:

"Styczeń
01. Mz. 03.02.2012 [powinno być 03.01.2012] godz. 15.23 do 20.22 Bytom Stolarzowice ul. Rokitnicka 28 - pomoc przy zabezpieczeniu nadpalonej konstrukcji dachu oraz oświetlenie miejsca zdarzenia."



Być może w tym roku tabliczki już nie było, ale Feuersozietät czuwało...
2020-02-22 22:29:04 (6 lat temu)
Olwas
 
do reden: Poprawna data to 03.02.2012. Na stronie jest po prostu błąd zamiast styczeń powinno być luty.
2020-06-11 21:19:42 (6 lat temu)
PshemQ
 
+1 głosów:1
Przystanek został przeniesiony troszkę dalej w kierunku Tarnowskich Gór koło wiaduktu nad ulicą Strzelców Bytomskich i zmieniono nazwę na Bytom Stroszek
2025-10-14 09:52:11 (8 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Z tej strony krzyża są dwa groby księży a po drugiej nie ma grobu. Jest tam płyta z łacińskim tekstem modlitwy (?) lub fragment psalmu (?). Ale to tylko moje odczucia przy oglądaniu zdjęć.
2020-10-10 10:01:33 (5 lat temu)
O ale czyj to grób , co to za grób dlaczego ten a nie inne? Coś więcej w opisie?
2020-10-10 10:51:58 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Masz chyba rację, są dwa groby z jednej strony krzyża a tekst łaciński z drugiej strony.
2020-10-10 10:18:18 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: To są groby zmarłych proboszczów Ks. Bogusław Deyk i Ks. Johannes Wycisk.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litera
2020-10-10 12:51:36 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Dlatego ten bo, wygląda jak pomnik i stoi na samym środku głównej ścieżki cmentarza a innych ciekawszych na tym cmentarzu nie ma.
2020-10-10 14:17:16 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Ok to trzeba w opisie obiektu napisać - bo już się wystraszyłem że nagrobki będziemy focić i sadzać jako obiekty.
2020-10-10 16:15:18 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Ołtarz św Barbary.
2020-10-12 16:40:23 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki, poprawione
2020-10-12 16:43:57 (5 lat temu)
Nemezis
 
Co to takie długie, cienkie i wysokie? :)
2024-10-07 11:30:31 (rok temu)
pawulon
 
do Nemezis: Słup który dekorują podczas obrzędów religijnych. Ale nie wiem jak to się fachowo nazywa.
2024-10-07 11:50:27 (rok temu)
max
 
+1 głosów:1
2024-10-07 11:53:06 (rok temu)
pawulon
 
do Nemezis: Znalazłem, nazwa tego to słup majowy, ale chyba Max mnie uprzedził ;-)
2024-10-07 11:58:31 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do pawulon: U nas to jest nazywane "Májka" w Polsce chyba I chociaź opis podaje źe takie drzewka moźna spotkać Śląska Cieszyńskiego Słowacji i Morawach, to w Czechach jest jest barzo popularna i do tej doby się budują. I nadodatek, trzeba ją pilnować, bo są przypadky, kiedy ktoś z siąsiedniej miejscowości ją moźe podciąć i powalić, źe by zawstydzić miejscowych ☺☺☺
2024-10-07 11:57:13 (rok temu)
Nemezis
 
do max: Dziękuję.
2024-10-07 12:00:01 (rok temu)
max
 
do vetinari: Poznałem je jako Maibaum, w Bawarii. Były olbrzymie i bogato zdobione
2024-10-07 12:06:31 (rok temu)
Nemezis
 
do pawulon: Dziękuję.
2024-10-07 12:00:18 (rok temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Dzielnica Stolarzowice - obiekty i wydarzenia
Dzielnica Stolarzowice w powiatach:
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Stolarzowice
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet