| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Sucha Góra

Dawniej: Trockenberg
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Inne
 
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
Hellrid
 
+2 głosów:2
Oba budynki istnieją - duży to obecnie: Blachówka 25 i wygląda tak:
2015-12-23 19:18:28 (10 lat temu)
Podmiana
2023-07-15 11:53:31 (2 lata temu)
To wieża Szybu Skipowego kopalni Powstańców Śląskich (dawniej KWK Bytom)
2014-01-10 21:35:52 (12 lat temu)
O innej nazwie niż "Skipowy" nie słyszałem, dlatego też napisałem to z dużej litery.
2014-01-11 20:46:33 (12 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Mariusz Senderowski: Jaka była nazwa szybu?
2014-01-10 21:37:12 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: Trochę późno dołączam do dyskusji, ale natrafiłem na to zdjęcie w książce „Tradycje górnicze Ziemi Bytomskiej” z 1967 r. Pod fotografią widnieje podpis: „Nowy szyb z wyciągiem skipowym w kopalni Bytom”.
2026-06-24 01:10:49 (4 dni temu)
MiłośnikBytomia
 
+4 głosów:4
Kościół został wybudowany w latach 1951-1957. Można dodać.
2025-05-22 18:46:59 (rok temu)
do MiłośnikBytomia: Kościół został ukończony i poświęcony 1 listopada 1959 przez biskupa J. Bieńka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2025-05-23 09:35:22 (rok temu)
elot360
 
Dopisałem obiekt widocznego wiaduktu kolejowego
2025-08-26 02:31:04 (10 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+2 głosów:2
Jeśli ktoś jest zainteresowany porobić fotki to w sobotę 22 września odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu w 50. rocznicę powstania zajezdni “Stroszek” w Bytomiu
2018-09-19 17:24:20 (7 lat temu)
Piotr1941
 
+2 głosów:2
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ta zajezdnia powstała w Radzionkowie. Bo wówczas Stroszek był dzielnicą Radzionkowa i na tablicach drogowych był napis "RADZIONKÓW III"
2020-01-11 14:58:36 (6 lat temu)
do Piotr1941: Wiem że to skomplikowane ,Stroszek powinien należeć do Radzionkowa Sucha Góra do Tarnowskich Gór ,a Rokitnica (chyba nie cała ?) z Helenką do Bytomia ,ale po 1945 roku wszystko pomieszali.
2020-01-11 16:30:37 (6 lat temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ze Stroszkiem to jeszcze inaczej było. Do roku 1975 był dzielnicą Radzionkowa jako "Radzionków III". W tym roku,wraz z całym Radzionkowem włączony do Bytomia. Kiedy w 1998 roku,po lokalnym referendum Radzionków odzyskał samodzielność,to w granicach Bytomia pozostał Stroszek,Osiedle Ziętka (którego w 1975 roku jeszcze chyba nie było?) i Sucha Góra.
2020-01-19 19:29:53 (6 lat temu)
PshemQ
 
do Piotr1941: Osiedla Ziętka w 1975 napewno jeszcze nie było. Nie pamiętam roku w którym rozpoczęto budowę ale w 1987 już się pierwsi lokatorzy wprowadzali (mało brakło a sam bym tam mieszkał)
2025-04-20 12:59:54 (rok temu)
HMarek
 
+2 głosów:2
Oszczędnie. We Wrocławiu to chyba wtedy Polonezami jeździli.
2022-05-22 21:14:22 (4 lata temu)
elot360
 
+2 głosów:2
To zdjęcie również zostało bezczelnie skradzione przez bandę z "portalu informacyjnego":
2025-02-14 13:15:32 (rok temu)
ylooC
 
do elot360: Na początek dodałbym logo Fotopolski do każdego z nich i podpis... żeby musieli chociaż natrudzić się z przycinaniem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2025-02-14 17:12:40 (rok temu)
elot360
 
+2 głosów:2
do elot360: Chciałem się pochwalić że notoryczne wypominanie złodziejom że są złodziejami, pod każdym nowododanym kradzionym zdjęciem, przyniosło wreszcie rezultaty. Zablokowali mnie XD
2025-05-19 00:44:01 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do elot360: Kiedyś na prośbę Cracusiaca napisałem do właścicieli jednego profilu FB żeby podawali chociaż autora (już nie mówiąc o tym, że tego autora powinni najpierw pytać o zgodę!) a oni wycinali logo ze zdjęcia i wrzucali na profil nie podając autora. Nie było reakcji więc zgłosiłem kilkadziesiąt zdjęć do administracji FB i kilka godzin później tych zdjęć nie było na profilu wraz z całymi postami i sporą liczbą komentarzy.
2025-05-19 09:20:23 (rok temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Ona miała jakąś nazwę ,ale nie pamiętam teraz.
2023-05-14 20:54:08 (3 lata temu)
Nemezis
 
+3 głosów:3
Autor: Joachim Krakowczyk Odsłonięcie: 1977 r. Lokalizacja: Bytom, skrzyżowanie ulicy Strzelców Bytomskich i Alei Legionów. hehe :)
2023-05-15 15:08:34 (3 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Czyli rzeźba "Nike"
2023-05-15 15:34:59 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ma skrzydła. Pod anioła można podciągnąć...
2023-05-14 21:30:24 (3 lata temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Nemezis: Dzięki, zmieniłem opis
2023-05-16 17:15:22 (3 lata temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Ja bym pętlę tramwajową w Stroszku odpisał, bo jej to prawie w ogóle tutaj nie widać. Zdecydowanie obiekt Zajezdni Stroszek bardziej pasuje. Natomiast fotka Karlików na terenie R-3, złoto
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta przekazu
2024-07-29 15:48:00 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do elot360: Załatwione zgodnie z życzeniem. ;-)
2024-07-30 01:40:35 (rok temu)
Piotr Borowiak
 
+1 głosów:1
do elot360: Dziękuję, jeśli zrobisz mi kiedyś za przewodnika, to może być więcej takich ujęć z Bytomia.
2024-08-07 20:37:03 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Chciałbym nawiązać do kwestii obiektu infrastruktury tramwajowej w Bytomiu. Akurat pod tym zdjęciem, bo nie chcę powiększac objętości dyskusji pod zdjęciem , gdzie kwestia ta wystartowała.
Aktualnie z działu Tramwaje w Bytomiu zniknęły nazwy obiektów/tematów nawiązujące do linii numerowych. Pozostała tylko linia nr 38, jako szczególna atrakcja, ale zdjęcia tam zawarte przedstawiają tylko tramwaje. Infrastruktura akurat tam nieskomplikowana jest w obiekcie Torowiska na Piekarskiej. Na razie skupiłem się na uporządkowaniu zdjęć linii (szlaków) nieistniejących, ale tylko tych poza śródmieściem. Do niektórych dodałem opisy w wersji roboczej "open" do poprawienia, uzupełnienia i rozwinięcia przez każdego, kto ma wiedzę i uprawnienia.
W następnej kolejności wypadłoby dodać jeszcze obiekty istniejących torowisk na niektórych ulicach, i wreszcie torowisk nieistniejących w śródmieściu tam, gdzie zdjęć jest więcej lub dorzucić do głównej galerii Infrastruktury pojedyncze zdjęcia z różnych miejsc. W ten sposób powstałby pewien model do oceny i dopracowania, oraz ewentualnie do zastosowania w innych miastach. Nawet, jeśli przed dokończeniem okaże się, że to niewypał, trudno, trzeba będzie to dokończyć i potraktować jako pewien nieszkodliwy eksperyment. Przypisania zdjęć poza tymi z linii nieistniejących w zasadzie nie są zmienione, dochodzą tylko dodatkowe.
2024-10-03 21:53:38 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: A dzień dobry, dzień dobry. Widziałem ten ogrom pracy, podoba mi się to. Natomiast w tej chwili dostrzegam "dziury", które w tej chwili są wypełnione wstawieniem niektórych zdjęć do kategorii "ogólnej". Czy to ten pierwszy etap o którym wspominałeś? :P

Np w tej chwili mamy "Tarnogórska + odcinki pozauliczne", brakuje mi tam ulicy Strzelców Bytomskich i Łokietka żeby stworzyć jedną kategorię dla odcinka Stroszek Zajezdnia - Bytom Urząd Miasta. Wtedy też kategorię "Ulicy Wrocławskiej" można by połączyć z ulicą Chrzanowskiego i mamy kolejny ciąg (Szkoła Medyczna - Urząd Miasta). Dalej jest trochę gorzej bo kwestia uporządkowania śródmieścia, więc zostawię to na później.
Kolejna sprawa, ulica Chorzowska, brakuje mi przy nim oznaczenia odcinków "pozaulicznych". Chodzi o fragmenty między ulicą Siemianowicką a przystankiem Teatr Tańca-Rozbark oraz od tego samego przystanku do Parku Mickiewicza (Gdzie na niewielkim fragmencie torowisko przebiega wzdłuż Alei Jana Pawła II).
Trzecia sprawa to skategoryzowanie obiektu dotyczącego dawnej linii z Bobrka do Rudy Południowej, gdzie w tej chwili przynależy ona do "Tramwaje w Bytomiu" dwa razy, raz osobno a raz w Infrastrukturze Liniowej:

Ostatnią rzeczą, dla mnie chyba najistotniejszą, są podobiekty dotyczące przebudowy konkretnych torowisk. Mam sporo zdjęć np z ciągu od Placu Sikorskiego do Osiedla Arki Bożka, w takim wypadku torowiska składają się na trzy osobne odcinki "infrastruktury liniowej" (Katowicka, Siemianowicka, Chorzowska). Trzymając się przykładu tego ciągu, były to dwa odcinki w ramach zadań 7.1 i 7.2, których granicą była ulica Siemianowicka (Konkretne zakresy inwestycji pewnie można znaleźć w dokumentacji przetargowej która powinna być wciąż dostępna, jest to w zasięgu). Chciałem się zapytać czy można w takim wypadku stworzyć podobiekty dotyczące przebudowy torowisk (Czasami torowisk z całą ulicą) które spajają ze sobą kilka osobnych obiektów infrastruktury liniowej, jeśli zachodzi taka potrzeba? W Rudzie Śląskiej to już byłyby ulice Goduli, Dworcowa, Droga do Lipin w ramach tego samego zakresu.

To co już jest daje mi większe pole manewru do wstawiania moich starych zdjęć z niektórych inwestycji tramwajowych, dziękuję za twój ogrom pracy!
2024-10-07 12:04:02 (rok temu)
do elot360: Odpowiem w kolejności zgodnej z biegiem Twojego komentarza.
W kategorii ogólnej są zdjęcia z tras/linii/odcinków, z których póki co są pojedyncze zdjęcia. W tym momencie z istniejących nie zrobiłem jeszcze tylko końcówki trasy do Stroszka. Jeżeli już masz lub będziesz miał więcej zdjęć z tych odcinków, których jeszcze nie ma jako samodzielnych obiektów, to sam możesz takie stworzyć, wtedy te z ogólnych się dołoży. Jeżeli w ogóle chciałbyś więcej podziałać, to dam Ci uprawnienia, i już.
Jakie długie odcinki przyjmować, trudno powiedzieć. To co na początku zaproponowałem, np. osobno Zabrzańska, osobno Konstytucji at consortes, wynikało z tego, że myślałem o przypisywaniu ich do samych ulic, z czego potem zrezygnowałem. Dlatego w łączeniu np. Strzelców B. z Łokietka - nie widzę przeszkód. Jednak ja nie szedłbym ze względu na klarowność zbiorów w wyciąganie zbyt długich tras jako jeden obiekt np. całej trasy do Stroszka od Chrzanowskiego, ale to jest tylko moja opinia. W przyszłości przy dużej ilości zdjęć z tych samych względów może nawet zajść ewentualność podzielenia na krótsze odcinki. Chodzi o łatwość kojarzenia widoków z tych samych okolic i niepomieszanych z tymi z miejsc znacznie od siebie oddalonych. Oczywiście możliwa tu jest duża elastyczność i względność podejścia. Do tego takie ulice jak Wrocławska i Chorzowska mają fragmenty już nieistniejące, które jako osobne obiekty skłonny byłbym podczepiać jako podobiekty do tych fragmentów istniejących zamiast całkiem je izolować, bo dawniej stanowiły całość z tymi istniejącymi. Stąd nie myślałem, żeby łączyć np. Wrocławską z Chrzanowskiego, ale z kolei Chorzowską jednak ująłbym łącznie z pozaulicznymi (al. JP II bym już w to nie mieszał). Jak widać, staram się raczej kierować logiką, niż trzymać się sztywnych reguł.
Dawną trasę nr 18 potraktowałem tak samo, jak te do Piekar, Miechowic, czy Dąbrówki, przypisując i tu i tu, bo to obiekty specyficzne ze zdjęciami i samych tramwajów i również zdjęciami torowisk, i rozdzielanie ich uznałem za bezzasadne. Ale w przypadku tej najpóźniej zamkniętej linii przy dużej ilości zdjęć z przewagą infrastruktury można wydzielić taki podobiekt, ale to raczej tylko w Rudzie.
Teoretycznie jest to możliwe: jeden obiekt przebudowy przypisany do dwóch odcinków infrastruktury. Tylko czy to ma aż takie znaczenie, żeby zdjęcia z realizacji tzw. zadania musiały być w jednym obiekcie. W grupowaniu zdjęć kierowałbym się raczej miejscem/odcinkiem niż tym, że dotyczą pewnego rodzaju wydarzenia zaistniałego w tym samym czasie.
Dodam jeszcze, że dodane już zdjęcia archiwalne powinienem jeszcze przecedzić trochę dla wyeliminowania podobnych ujęć z podobnych okresów, bo to czasem niewiele wnosi do tematu.
2024-10-07 22:42:32 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Czy mogę cię prosić o podanie maila? Chciałem skorzystać z formularza dostępnego na stronie ale witryna odmawia wysłania Tobie wiadomości :P
Chcę się skontaktować ale w innej sprawie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2024-11-07 00:39:53 (rok temu)
do elot360: No cóż, to jakiś podejrzany feler. Podaję: blaggio@vp.pl .
2024-11-07 20:48:53 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: VP? A nie "WP" od wirtualnej polski?
2024-11-07 21:01:36 (rok temu)
ylooC
 
do blaggio.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2024-11-07 21:47:35 (rok temu)
do elot360: Tak, VP.
2024-11-07 21:25:56 (rok temu)
ylooC
 
do ylooC: Ok sam sprawdziłem - nawet do siebie nie mogę wysłać wiadomości... hmm dziwne
2024-11-07 21:49:53 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
Piotr szybu tu nie widać to jest głowica wieży wyciągowej szybu Kopernik.
2024-11-01 13:06:24 (rok temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Co hajer to hajer :-) . Dzięki
2024-11-01 16:16:42 (rok temu)
Na planie miasta z 1937 roku obiekt miał nr 12, i chyba obok nr 14
2026-03-15 12:16:16 (3 miesiące temu)
Niko
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Czyli zabudowa nie wiele się przesunęła
2026-03-15 12:18:37 (3 miesiące temu)
do Niko: Mogę się mylić, albo bardziej nr 14, 12 była prawie przy ob. ul. Woźniaka
2026-03-15 12:21:03 (3 miesiące temu)
Niko
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : Ok zrobiłem 12, najwyżej proszę zmień.
2026-03-15 12:22:05 (3 miesiące temu)
do Niko: Cieszę się zawsze jak dodajesz nowe fotografie, może też istnieje jakaś ? mojego bloku z okresu przed 1945 roku , niestety na razie nie ma takiej.
2026-03-15 12:33:17 (3 miesiące temu)
Niko
 
do Rafał Eckiert (Beuther) : A jaki adres ?
2026-03-15 20:01:49 (3 miesiące temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Niko: Wysłałem Tobie maila (mam nadzieję że dobrze wyszukałem użytkownika ?)
2026-03-16 07:36:20 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
66 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Dzielnica Sucha Góra - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Sucha Góra
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet