| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Stalowa
1
2
2a
3
3a
4
4a
5
5a
6
6a
7
7a

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Stalowa

Dawniej: Bremmestraße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ul. Stalowa - istnieje.
2009-11-11 16:59:34 (16 lat temu)
pawulon
 
W 1932 r. zbudowano w Bobrku na ob. ul. Stalowej drewniany filialny kościół ewangelicki należący do parafii w Miechowicach. Kościółek istnieje do dziś
2009-11-11 17:06:11 (16 lat temu)
MephiR
 
+1 głosów:1
Zdaje się, że to jeden i ten sam obiekt:

Dziś jest już przeszłością.
2014-11-28 11:18:53 (11 lat temu)
Piotr Sycha
 
+2 głosów:2
do MephiR: Tak, ten pałac został "zezłomowany" (!?), jak wiele innych obiektów tego nie bardzo szczęśliwego miejsca "na Ziemi!", ale ta piękna kiedyś budowla usytuowana była właśnie w Bobrku w parku, w głębi, przy ul. K. Piecucha ok.nr 8, niedaleko Kasyna Huty "Bobrek".
Po II wojnie światowej nieco ożyła, bo tam urządzono przychodnię lekarską, mieszkania lekarzy; potem żłobek i przedszkole (już bez oranżerii!).
Przed pałacem był wielki klomb kwiatowy z alejkami, a za nim ogrodzony kort tenisowy, który w mroźne zimy wylewano wodą i tworzyła się tafla lodowiska! Huta dbała o stan parku a tenis za komuny był niestety zakazany!?
Przy ul. Konstytucji 67 (już w Karbiu), jak na mapce Google, jest inna duża willa (nie pałac!) w której mieszkał dyrektor kopalni a potem razem z parkiem urządzono tam również przedszkole!
W Bobrku były jeszcze długo po wojnie dwie wille dyrektorów Huty!
Jedna, nowsza, za Kasynem i ogrodem piwnym, podążając dalej w dół ul. K. Piecucha. Dalej były jeszcze hutnicze ogródki działkowe i potem już hałda huty, gdzie wywożono żużle hutnicze. Potem wyrosła tam trawa i było pastwisko dla 2 prywatnych gospodarstw rolnych, należących do rodziny Mierzwa! było tam również "poletko" ok. 1,5 ha. Teraz - widzę na Google - wywozi się kruszywo z tamtej hałdy!
Druga starsza willa w stylu wczesnej moderny, usytuowana była w małym parku przed parafialnym Domem Katechetycznym, dalej wiaduktem kolejowym, po którym prowadzi droga i linia tramwajowa do Zabrza!
Dziękuję za uwagę i za piękne stare zdjęcia-pocztówki. (Kasyna z parkiem piwnym niezłym Pałacykiem, dawnego hrabiego!)
Piotr Sycha, obecnie w Katowicach!
2016-02-27 09:40:50 (10 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Foto Piesek :-)
2018-04-24 10:49:13 (8 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do vetinari: W języku urzędowym fotopolskim piszemy to łącznie: "fotopiesek". :-)
2018-04-24 11:27:28 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Ale kolega pisze po polsko-czesku ;-)
2018-04-24 13:52:19 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Mikrob: "vetinari" najpierw widział foto a potem psa ;-)
2018-04-24 14:26:32 (8 lat temu)
Mikrob
 
do ZPKSoft: A jak jest piesek po czesku?
2018-04-24 18:19:14 (8 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Rzeczywiście, bo jakby było odwrotnie to byłby to piesofotek? A to już całkiem co innego. :-)
2018-04-24 18:22:12 (8 lat temu)
do Mikrob: Pirwszy raz mi ktoś n to zwrócil uwage..bedzie sie staral o poprawna uwage, przepraśam. jakoś niezauwaźylem..☺
2018-04-24 18:37:23 (8 lat temu)
do piotr brzezina : Wlaśnie...☺
2018-04-24 18:37:40 (8 lat temu)
do Mikrob: Pejsek..☺
2018-04-24 18:38:08 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
do vetinari: Ty możesz się starać poprawić ale nie musisz, jak zaczniesz poprawnie pisać to będzie tylko ulubiony "vetinari" ale braknie Twojej ulubionej pisowni. Bądź sobą i nic nie zmieniaj.
2018-04-24 18:48:00 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : No, wole sie jakoś ten polski nauczić, ale to nieoznacza źe niepozostanie sam soba. Chyba na to ma wliw to, źe pije czeskie piwo..
2018-04-24 19:01:45 (8 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do vetinari: Pij czeskie piwo, naucz się naszego języka ale pisz i mów tak jak teraz. Tak jak piszesz i mówisz, ma to coś w sobie.
2018-04-24 19:08:46 (8 lat temu)
Mikrob
 
do vetinari: Jak jeszcze Piotr pisałby gwarą i Kaszub, przydałby się jeszcze ktoś z sąsiadów z akcentem... ale byłoby wielokulturowo. :-)
2018-04-24 19:13:18 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Mikrob: Mamy jeszcze Saxona, ale rzadko pojawiają się jego komentarze, zwłaszcza po niemiecku. Jest u nas i drugi Czech - Milan a ze strony wschodniej mamy piszącego po rosyjsku Dyuha.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodane zdanie
2018-04-24 19:48:04 (8 lat temu)
esski
 
do Mikrob: Mogę postarać się pisac w lokalnym dilekcie, który na codzień słyszę tu i tam.
2018-04-25 01:13:53 (8 lat temu)
Mikrob
 
do esski : Raczej nie przeklinajmy za wiele.
2018-04-25 07:40:37 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Wiec jesteśmy wielokuturowy portal...☺
2018-04-25 07:47:48 (8 lat temu)
Obecnie odbudowany Parku Etnograficznym w Chorzowie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 147895
2018-05-18 10:45:40 (8 lat temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Zdjęcie powinno być przypisane też do skansenu.
2018-06-14 13:25:02 (8 lat temu)
Schomberg
 
+2 głosów:2
Według dawnych map obiekt znajdował się w południowej części ul. Stalowej (dawniej Bremme Straße), w miejscu, gdzie obecnie znajduje się plac zabaw.
2025-08-27 14:01:34 (10 miesięcy temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Poprawiłem
2025-08-27 16:06:23 (10 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 10 miesięcy temu)
Ulica Stalowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet