| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lubaczowski
OBIEKTY - Cerkiew św. Dymitra
Obiekty w okolicy
Cerkiew św. Michała Archanioła
4070
m
Moszczanica
Cerkiew św. Dymitra
5849
m
Stary Dzików
Dzwonnica
5876
m
Stary Dzików
Kościół Świętej Trójcy
5904
m
Stary Dzików
OSP w Starym Dzikowie
5924
m
Stary Dzików

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cerkiew św. Dymitra

Zbudowano: 1844
Zabytek: A-227 z 16.06.1987
1 subskrypcja
Wzniesiona w 1840 roku. Na przełomie XIX i XX wieku wnętrze nowej świątyni pokryto polichromią. Po II wojnie światowej została przejęta przez Skarb Państwa, dlatego też z powodu braku opieki szybko uległa zniszczeniu. Cerkiew prezentuje późną, dziewiętnastowieczną fazę rozwoju cerkiewnej architektury

Na początku XIX w. cerkiew była już silnie zniszczona Stąd też w 1840 r. za staraniem ówczesnego parocha ks. Antoniego Brylińskiego, przy wsparciu finansowym księcia Leona Sapiehy, zarządzającego dobrami cewkowskimi z ramienia ich właściciela hrabiego Władysława Zamoyskiego, rozpoczęto budowę obecnie istniejącej cerkwi. Jej ściany wznoszono przy zachowaniu wewnątrz poprzedniej, niewielkiej świątyni. Po zakończeniu prac w 1842 r. starą cerkiewkę rozebrano.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Coś się przewróciło.
2021-04-19 09:33:20 (5 lat temu)
vigo
 
Już stoi. Tylko gdzie ?
2021-04-19 09:49:43 (5 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
Wyprostowałem, przypisałem, poprawiłem podpis ;-)
2021-04-19 09:58:28 (5 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Vigo ma rację.
Pomagać, tłumaczyć, poprawiać - a nie kpić, tresować i traktować z góry. Zwłaszcza w stosunku do nowych osób, które mają prawo wielu rzeczy nie wiedzieć. Nikt nie przychodzi i nie przyszedł tutaj z pełną wiedzą o zasadach funkcjonowania portalu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2021-04-19 11:06:08 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do vigo:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pomyłka
2021-04-19 09:51:49 (5 lat temu)
do vigo: Chyba chodzi o Cewków.
2021-04-19 09:51:52 (5 lat temu)
2021-04-19 09:54:24 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Bogdan JS: Tak.
2021-04-19 09:55:11 (5 lat temu)
do vigo: Chyba nie chodzi o to żeby robić za kogoś? Rozumiem, że to nowy użytkownik więc należy dać mu szanse nauczyć się.
2021-04-19 10:04:59 (5 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do Grzegorz Małyszczuk: Spokojnie, na początku trzeba pokazać jak to ma wyglądać. Nie chodzi o to aby kogoś od razu zniechęcić, początki są czasami trudne, a rzeczy dla nas oczywiste dla nowych Fotopolan są trudne do ogarnięcia.
2021-04-19 10:17:46 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do vigo: Jeśli cos jest trudne to może warto zapytac....?
2021-04-19 10:27:17 (5 lat temu)
vigo
 
do bonczek_hydroforgroup: Po warunkiem, że akuratnie się jest na stronie - zdjęcia zostały wrzucone wczoraj o 23.55.
2021-04-19 10:30:46 (5 lat temu)
do vigo: Skąd zatem ten nocny pospiech ? :-) FP to nie wyscigi
2021-04-19 10:41:29 (5 lat temu)
vigo
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: A może zamiast krytyki zaoferujesz trochę pomocy. Czy uważasz za zapis "niechlujny kadr" będzie motywujący dla nowego użytkownika ? Można było napisać "nieprawidłowy kadr", a jeszcze lepiej wyjaśnić w komentarzu, dlaczego on jest nieprawidłowy. To wymaga odrobiny empatii.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-04-19 10:49:13 (5 lat temu)
do vigo: Słusznie będę pisał "nieprawidłowy kadr" - masz w 100% rację. Myślę jednak, że nie ma potrzeby wyjaśniania czegoś co jest ewidentnie krzywe i poucinane w temacie obiektu.
2021-04-19 11:07:02 (5 lat temu)
Bogdan JS
 
+3 głosów:3
Zdjęcia przypisujemy do konkretnych obiektów (najczęściej budynków, ulic, miejscowości, zależy co widać na zdjęciu). Ty natomiast przypisałeś/ałaś wszystkie swoje zdjęcia bezpośrednio do Fotopolski. Zapoznaj się najpierw z tematami w dziale "pomoc":
Pozdrawiam.
2021-04-19 09:45:46 (5 lat temu)
Wszystkie zdjęcia tuski to jakiś kosmos - czy ktoś zna użytkownika ?
2021-04-19 09:47:38 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Nie, po 7 dniach jeścze zawcześnie, ale mala wskazówka....tuška po czesku oznacza olówek.....☺☺☺
2021-04-19 15:28:13 (5 lat temu)
Dana
 
+3 głosów:3
do vetinari: W gwarze śląskiej "tuszki" to farbki wodne, akwarele, ale w mojej części Śląska mówiliśmy "tuśki" :)
2021-04-19 16:00:30 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Cerkiew św. Dymitra - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet