| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Centrum Kultury
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół Najświętszej Marii Panny
198
m
Chojna
Brama Świecka
238
m
Chojna
Brama Barnkowska
571
m
Chojna
Kościół filialny Niepokalanego Ser...
6536
m
Lisie Pole
Pałac w Gądnie
0.1
km
Gądno

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Centrum Kultury

Atrakcja turystyczna
Dawniej: Ratusz
Zabytek: 31 z 22.04.1955; A-937 z 03.10.2011
Średniowieczny ratusz w Chojnie należy do wybitniejszych dzieł architektonicznych tego typu na obszarze Ziemi Nadbałtyckich.

Pierwsze wzmianki dotyczące budowy sięgają początku XIV wieku, natomiast najwięcej informacji pochodzi z XX wieku. Najprawdopodobniej po pożarze miasta w 1916 r., na miejscu obecnego ratusza mieszczanie chojeńscy wznieśli ‘’Cophuse’’ – dom kupca, w którym wspomina się w dokumencie z 6 stycznia 1409 r. Była to budowla na planie prostokąta o wymiarach 38,3 x 13,7 m, podpiwniczona, dwukondygnacyjna o wnętrzach przykrytych stropami płaskimi, wejście do wnętrza znajdowało się w północnej części elewacji zachodniej. We wnętrzu, którego podziały nie są znane, mieściły się magazyny – piwnice i 1 piętro – Oran hala kupiecka na
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Widać wieżę Kościoła Mariackiego w Chojnie . Może dopisać do tego obiektu to zdjęcie?
2010-05-30 23:32:30 (16 lat temu)
do Petroniusz: No pewnie. Już to zrobiłem.
2010-05-30 23:42:38 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Świetnie :)
2010-05-31 13:06:52 (16 lat temu)
WW
 
No więc chciałem zaznaczyć, że tutaj datowanie 1945 jest również błędne. Zmieniam na 1900-1940.
2011-06-07 20:38:26 (15 lat temu)
1945 przyznaję, że to była zbyt daleko posunięta data :), ale rozrzut 1900 1940 to zbyt wiele jak dla mnie. Patrząc po wielkości drzew na innych fotach tego obiektu z precyzyjnym datowaniem 1903 i 1905 należałoby przyjąć 1900 1910. Górne 1910 i tak zawyżone :)
2011-06-07 23:04:44 (15 lat temu)
Powinno byc - Ratusz w Chojnie
2019-01-18 11:45:17 (7 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+3 głosów:3
Po prawo stoi "kinowóz" którym czasami podróżuję po Polsce z kinem objazdowym. W tym mieście akurat jet cienko z kinomaniakami, więc jest sporo czasu na zwiedzanie i fotografowanie :)
2013-11-15 08:16:36 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: A kino tradycyjne, 16mm czy komputer+projektor? Pytam z ciekawości, bo w podstawówce i liceum byłem "etatowym" kinooperatorem ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2013-11-15 13:46:52 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: A będzie we Wrocławiu to kino objazdowe?
2013-11-15 20:07:47 (12 lat temu)
do Marek Kuliński: Jest i tradycyjny projektor, ale chyba z pół tony waży i jest na specjalne okazje. Od nowego roku jeździmy też z 3d. Filmy nabijane są na serwer i puszczane ze specjalnego projektora.
2013-11-15 19:36:58 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Jeździmy tam gdzie nie ma i nie było kina, albo były, ale już nie działają od dawna. Po co objazdowe tam gdzie są multipleksy? :)
2013-11-15 20:12:33 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: ... bo drogo w multipleksach - 30 zł za bilet to przesada :) Chodzę tylko na "tanie poniedziałki" - w inne dni nie opłaca się więc można zrobić konkurencję ;)
2013-11-15 20:32:09 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Konkurencję to oni dobrze blokują z dystrybutorem. Tak to działa, że premierę poza multipleksami można zagrać za 3-4 mieś, a wtedy to już po premierze.
2013-11-15 21:05:57 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: A co z "niszowymi" filmami? Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty cieszy się sporym powodzeniem.
2013-11-15 21:10:50 (12 lat temu)
do Jarosław Budyta: A może warto by spróbować? Mogłaby by być niespodzianka :)
2013-11-15 22:20:03 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Festiwal jest raz w roku, a my śmigamy cały rok po małych miejscowościach. Dzień w dzień 4-6 seansów. O jakich niszowych filmach można mówić w małej miejscowości? Tam ludzie oczekują rozrywki, a kino ma zarabiać. Ile przyjdzie ludzi na film niszowy np. w Pogorzeli, Czyżach, Twardogórze, Sejnach? :)
2013-11-15 21:28:21 (12 lat temu)
do Marek Kuliński: Nie mój cyrk, więc nic nie będę próbował :) Priorytet mój w czasie wyjazdów to zrobić co do mnie należy i szybko ewakuować się w miasto z aparatem :)
2013-11-15 22:36:13 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Centrum Kultury - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet