| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
OBIEKTY - Ulica Nowe Miasto
1
4
6
7
8
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Nowe Miasto

Dawniej dzielnica Chojnic, upamiętniona dziś w nazwie ulicy. Umocnienia obronne Chojnic z okresu przedkrzyżackiego obejmowały mniejszy obszar, Krzyżacy, nadając miastu akt lokacyjny ok. 1320 roku, postanowili przesunąć jego granice w kierunku północnym, do jeziora Cegielnianego. Przyłączony teren razem z całym miastem został opasany murem obronnym w II połowie XIV wieku, lecz w odróżnieniu od pierwotnego obszaru nazwano go Nowym Miastem. Nie jest pewne, czy w momencie powiększenia nowa dzielnica już istniała, czy dopiero miała być zabudowana, w następnych wiekach jednak obszar w obrębie murów (inter muros) zawsze dzielono, także w spisach podatkowych, na Stare Miasto i Nowe Miasto. Ta część miasta obejmowała również przyległe uliczki Jeziorną, Spichlerzną,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Data do unifikacji z
To to samo zdjęcie, tylko brązowe i ciut przycięte.
2023-07-28 09:38:46 (2 lata temu)
Podmiana.
2017-01-24 22:26:46 (9 lat temu)
fralat
 
Z tego co widzę, przydałoby się jeszcze zbliżenie tabernakulum!
2016-04-07 22:12:28 (10 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
do fralat: Może przy kolejnej okazji się uda? Trzeba będzie wyczaić moment kiedy nie będzie zbyt wielu osób w kościele bo nie wiadomo co by sobie pomyśleli jakby zobaczyli, że ktoś kręci się przy ołtarzu a nie daj Boże przy tabernakulum.
2016-04-07 22:57:39 (10 lat temu)
fralat
 
do legion: Dużo zdjęć zrobiłeś, chyba za zgodą proboszcza.
2016-04-08 10:23:52 (10 lat temu)
do fralat: Nie ..."cichaczem", aby nikomu nie wadzić :-)
2016-04-08 12:47:17 (10 lat temu)
do legion: Najlepiej jest się przebrać za ministranta lub udawać kościelnego.
2016-04-08 14:25:45 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do legion: Dobrze też pogadać z kobietami sprzątającymi kościół (zwykle w soboty). Parę razy trafiliśmy na bardzo wylewne niewiasty, które poopowiadały nam sporo historii dot. kościoła.
2016-04-08 14:36:45 (10 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do fralat: Wszystko zgodnie z życzeniem :-)
2016-04-08 16:21:27 (10 lat temu)
fralat
 
do ZPKSoft: To jest dobre.
2016-04-08 21:21:09 (10 lat temu)
fralat
 
do legion: Dzięki! Szybko się udało.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2016-04-08 21:21:30 (10 lat temu)
fralat
 
do legion: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-04-08 21:21:36 (10 lat temu)
do fralat: Mam pytanie?. Czy pamiętasz może kopie ludzkiej czaszki pozłacanej na lewym bocznym ołtarzu?
2016-04-13 14:47:08 (10 lat temu)
do Bolesław Rogatka: Pamiętam, to było przy tym ołtarzu . Jak chodziłem do podstawówki w latach 70-tych to z ciekawością z kolegami się temu przyglądaliśmy. Nie mam pojęcia kiedy "zniknęła" i co się z nią stało.
2016-04-13 14:57:27 (10 lat temu)
fralat
 
+1 głosów:1
Super!
2016-04-08 21:17:06 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Brawa za opis, musimy się poduczać :-) Pięć razy powtórzę ów paludament to może zapamiętam. Nie wiedziałam, że ten element kotarowy ma swoją nazwę.
2016-04-08 20:10:02 (10 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Niektóre nazwy są tak skomplikowane, że niestety ale trzeba się posiłkować internetem - bez tego ani rusz :-) w ogóle jeśli chodzi o elementy architektoniczne - aby użyć właściwej nazwy to już dla mnie jest czarna magia.
2016-04-08 20:57:40 (10 lat temu)
U dołu pocztówki "załapał" się fragment budynku dawnego Zakładu św. Karola Boromeusza
2018-06-10 23:03:30 (8 lat temu)

Dzięki uprzejmości właściciela portalu podmiana zdjęcia na skan z oryginału.
Zmiana źródła pochodzenia z www.historiachojnic.pl na .
2019-07-09 17:19:12 (6 lat temu)
ułan
 
To stare koszary pruskie po polskiej Straży Celnej przy ul. Nowe Miasto nr 4
2021-10-21 19:25:15 (4 lata temu)
ułan
 
+2 głosów:2
Te czapki znalezione w magazynie pochodzą z dowództwa Straży Celnej z 1921 roku.
2021-10-21 19:27:24 (4 lata temu)
legion
 
+12 głosów:12
O co poprosić świętego Mikołaja, chyba nie o to, by za błędy łajał, za nieostre ujęcia, źle wykadrowane zdjęcia…
Może lepiej, jeśli zamiast tego obiektyw podrzuci i pod nosem zanuci „Wesołych świąt, wszystkiego najlepszego!”
Zdjęcie nie zawsze rzeczywistość oddaje wiernie, fotograf nie musi tylko przyglądać się biernie, może kreować niemal dowolne obrazy – tak, jak tylko mu się zamarzy.
Artystycznej wolności, radości w twórczości – z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku A'D' 2025 życzy wszystkim Fotopolanom i ich bliskim Darek W.
2024-12-23 08:57:32 (rok temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do legion: Šťasté a Veselé a vše nejlepší do Nového Roku 2025 Darku ☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2024-12-23 09:12:28 (rok temu)
legion
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ať je vánoční stůl plný světla a tepla rodinné atmosféry a nový rok přinese štěstí a prosperitu :)
2024-12-23 09:43:41 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do legion: Dzięki Darku, dla Ciebie i Twoich bliskich życzenia zdrowia, radości i spełnienia marzeń.
2024-12-23 09:58:50 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dziękuję :-)
Wszystkiego czego pragniesz w ten szczególny czas.
2024-12-24 05:49:56 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1

Wzajemnie! :)
2024-12-24 11:17:07 (rok temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
Na te Świenta kiedy Pon Buczek sie narodził
życza: coby chróbska sie Wos nie trzimały,
byście sie do sia usmiechali,
bajtlom dużo gyszynków od Dzieciontka,
Zycza tyż coby śnieguloka szło ulepić
i na szlynzuchach możno było pokiełzać
i przajcie sie wzajymnie, życzom Brzeziny
2024-12-24 15:15:40 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+5 głosów:5
Winszuja Wom, cobyście w te Świynta byli wyzgerni jak nowonarodzony Ponboczek we Betlyjce. Niych we waszych chałpach bydzie take rodzinne ciepło jako we betlejymskim żłobeczku i niych sie ma Wos dowo pozor Nojświyntszo Paniynka. Juzaś we Nowym Roku trzimejcie sie zdrowo i niych wom żodne Hyrody ani inksze pierony szczynścio niy poradzom zbulić.
życzy Eugeniusz
2024-12-24 16:16:56 (rok temu)
maj
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękuje. Wszystkiego Najlepszego
2024-12-24 17:22:50 (rok temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do legion: Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i małe, te mówione głośno lub wcale.
2024-12-24 20:08:00 (rok temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
Dziękuję! Wesołych Świąt życzę!
2024-12-25 09:35:52 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękuję. Samych radości
2024-12-25 09:46:10 (rok temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do legion: Miłego "poświętach" a z okazji Nowego Roku życzę Ci, żebyś nigdy nie tracił wiary w siebie i swoje marzenia, zawsze miał odwagę przeć naprzód i umiał czerpać radość z małych rzeczy. A przede wszystkim żebyś dalej odkrywał i fotografował bunkry i schrony ukyte gdzieś w lasach ... a za rok Mikołaj wybaczy jakieś drobne niedociągnięcia, bo przecież wiadomo że warunki cięzkie, a i komar czasem sie uprze akurat jak robisz fotkę :)
2024-12-29 05:35:15 (rok temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Dziękuję bardzo za życzenia :) plany na wyprawy na "nowe" bunkry i schrony już są - czekam tylko na dłuższe dni bo na chwilę obecną godzina 15:30 to już w lasach "ciemnia" :)))
2024-12-29 09:26:10 (rok temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Nowe Miasto ... widok z dziedzińca Gimnazjum Państwowego; ... z lewej strony budynek Gimnazjum Państwowego i Kościół Poj...
Fragment ulicy Nowe Miasto z barokowym zespołem architektonicznym kolegium pojezuickiego i kościołem pojezuickim Zwiastowania NMP, w głębi Bazylika Mniejsza ...
1900
-
1911
1900
-
1970
1915
-
2013
2002
-
2015
2015
-
2015
Ulica Nowe Miasto - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet