| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Szkoła Podstawowa nr 2
Obiekty w okolicy
Szpitalna 6
30
m
Chojnice
Szpitalna 4
33
m
Chojnice
Szpitalna 2
42
m
Chojnice
Budowa kanalizacji deszczowej
48
m
Chojnice
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana...
50
m
Chojnice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szkoła Podstawowa nr 2

Dawniej: Publiczna Szkoła Powszechna Dla Dziewcząt, Miejskie Gimnazjum Żeńskie, Szkoła Podstawowa nr 2

Budowę szkoły rozpoczęto w 1881 r. a oddano do użytku w 1889 r. Była to tzw. "czerwona szkoła dla dziewcząt". W latach niepodległości w budynku utworzono 7 klasową Publiczną Szkołę Powszechną dla dziewcząt, następnie Szkołę Wydziałową. W gmachu mieściło się także Miejskie Gimnazjum Żeńskie i Koedukacyjna Szkoła Handlowa.
W okresie okupacji hitlerowskiej władze niemieckie umieściły w budynku szpital polowy.
W 1961 r. wprowadzono 8 klasową szkołę podstawową.
W 1975 rozpoczęto przebudowę i rozbudowę obiektu (dobudowano jedno piętro, zmieniono dach ze spadzistego na płaski ). Od 1976 r rozpoczęto już zajęcia w wyremontowanym budynku, który mieścił już tylko Szkołę Podstawową nr.2 ( 07.10.1983r. - szkole nadano imię płk. Zbigniewa Załuskiego).
Od września 1999 r. nastąpiła reforma szkolna w klasach I-III i IV szkoły podstawowej oraz w I klasie gimnazjum.
W roku szkolnym 2003/2004 Szkoła Podstawowa nr.2 "wygasła" - obecnie w budynku mieści się Gimnazjum nr.2.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Brak mi tu jasności sytuacji. Czy obecnie to SP nr 2 czy nr 1. Jeśli obecnie nr 1 a dawniej nosiła nr 2, to dawną nazwę, czy funkcję obiektu umieszczamy w odpowiednim polu przy zakładaniu obiektu (dawna nazwa) i ew. w podpisie pod zdjęciem.
2014-02-13 21:15:51 (12 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
...na fotografii jest budynek Szkoły Podstawowej nr.2 (obecnie Gimnazjum nr.2) im. płk. Zbigniewa Załuskiego przy ulicy Szpitalnej a nie SP nr.1 im. Juliana Rydzkowskiego przy ul. 31 Stycznia ...
...budowę szkoły rozpoczęto w 1881r. a oddano do użytku w 1889r. Była to tzw. "czerwona szkoła dla dziewcząt". W latach niepodległosci w budynku utworzono 7 klasową Publiczną Szkołę Powszechną dla dziewcząt, następnie Szkołę Wydziałową. W gmachu mieściło się także Miejskie Gimnazjum Żeńskie i Koedukacyjna Szkoła Handlowa.
W okresie okupacji hitlerowskiej władze niemieckie umieściły w budynku szpital polowy ( i na fot. widzimy najprawdopodobniej jego ewakuację w 1945r.)
W 1961r. wprowadzono 8 klasową szkołę podstawową.
W 1975 rozpoczęto przebudowę i rozbudowę obiektu (dobudowano jedno piętro, zmieniono dach ze spadzistego na płaski ). Od 1976r rozpoczęto już zajęcia w wyremontowanym budynku, który mieścił już tylko Szkołę Podstawową nr.2 ( 07.10.1983r. - szkole nadano imię płk. Zbigniewa Załuskiego).
Od września 1999r. nastąpiła reforma szkolna w klasach I-III i IV szkoły podstawowej oraz w I klasie gimnazjum.
W roku szkolnym 2003/2004 Szkoła Podstawowa nr.2 "wygasła" - obecnie w budynku mieści się Gimnazjum nr.2.
... w latach 1969 - 1977 byłem uczniem tej szkoły !
...warto kakaa założyć dla tego budynku nowy obiekt ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ort.
2014-02-14 09:02:30 (12 lat temu)
...dopiero teraz zauważyłem, że obiekt juz założyłeś, tylko dlaczego pod tym samym zdjeciem widnieją dwie lokalizacje - raz SP nr.1 raz SP nr.2 ? ...niech ktoś z Kolegów z uprawnieniami to uporządkuje ...
2014-02-14 09:35:40 (12 lat temu)
...chyba warto przenieść komentarze bo wnoszą trochę historii obiektu a zlikwidować to z błędną lokalizacją czyli SP nr1 im. Juliana Rydzkowskiego przy ul. 31 Stycznia ... ale ja jestem tylko "mały żuczek" ...
2014-02-14 10:17:03 (12 lat temu)
do ZPKSoft ... bardzo dobra robota ! ...teraz podpis pod fotografią odpowiada rzeczywistym faktom !
2014-02-14 12:36:18 (12 lat temu)
kakaa
 
do ZPKSoft: Poprawiłęm jeśli jest coś nie tak to proszę popraw.
2014-02-13 22:54:55 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do legion: Widzę, że kakaa dodał to zdjęcie jeszcze raz . Czyli trzeba jedno usunąć. Albo to i przenieść komentarze ( bo dużo wnoszą) albo tamto i zmienić przypisanie tej fotki. Co wybieramy ?
2014-02-14 09:51:18 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do legion: Teraz jest dobrze ? Tamto dałam do kosza.
2014-02-14 12:11:56 (12 lat temu)
kakaa
 
do legion: A ja jestem tu nowy młody żuczek i wszystkiego się uczę... dlatego błędnie wstawiłem opis do obiektu. Ale widzę czujność ziomka za którą dziękuję i pozdrawiam. Widzę, że wspólnie opanujemy pół Chojnic....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2014-02-14 12:43:05 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do kakaa: Obiekty tworzymy w kolejności - najpierw miasto, potem w mieście szukamy ulicy i dopiero dany obiekt zakładamy przy tej ulicy. I kierujemy sie aktualnie funkcjonującymi nazwami tak ulic jak i obiektów. Przejrzyj ścieżkę przypisania przy powyższym zdjęciu a chwycisz o co chodzi. Jak masz jakieś wątpliwości- pytaj. Zawsze ktoś pomoże.
2014-02-14 12:59:00 (12 lat temu)
Ten pan rozsypuje żwir?
2014-10-07 21:49:27 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: ...przyglądałem się temu; gość rozstrząsa zmielone kawałeczki gumy takim rozrzutnikiem, które później są rozprowadzane ręcznie za pomocą specjalnych grabli przez pracowników; tak to grabią,że na powierzchni po zmielonej gumie nie ma śladu.
2014-10-07 23:26:25 (11 lat temu)
do legion: Ta guma to takie "zmiękczenie" boiska żeby nie poturbować się w czasie upadku?
2014-10-07 23:56:00 (11 lat temu)
mar
 
do Neo[EZN]: ... a jak to sie wszystko przykleja do butów i ubrania. Wszystko czarne.
2014-10-08 00:13:09 (11 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Ta guma zbliża parametry fizyczne nawierzchni boiska do prawdziwej ziemi, czyli nadaje jej pewną miękkość. Nie chodzi tylko o upadek, ale i przyczepność, elastyczność przy bieganiu, sposób odbijania piłki, itd.
2014-10-08 07:23:56 (11 lat temu)
Fotografia przedstawia uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Poległych i Pomordowanych Nauczycieli w dniu 20.02.1960 roku. Zdjęcie można dopisać do tego obiektu no i data do poprawki.
2016-04-13 09:04:28 (10 lat temu)
kakaa
 
do legion: Dziękuję za pomoc! Oczywiście poprawię datę i opis.
2016-04-13 10:59:59 (10 lat temu)
esski
 
do legion: A kto ich mordował w roku 1960?
2016-11-27 00:21:07 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
do esski : Darek podał datę odsłonięcia pomnika.
2016-11-27 09:13:06 (9 lat temu)
do esski : szkoda słów ...
2016-11-27 12:49:05 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do kakaa: Zdjęcie źle przypisane - to nie Gimnazjum Żeńskie tylko Publiczna Szkoła Powszechna dla dziewcząt - dawniejsza Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Szpitalnej.
2024-01-02 19:16:09 (2 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
Brak reakcji ze strony kakaa - przenoszę pod właściwy adres :)
2024-01-03 10:35:19 (2 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
Taką ją pamiętam :) W tej szkole rozpocząłem swoją edukację w 1969 roku. Z lewej strony widać kawałek muru, który oddzielał boisko szkolne od dawnej mleczarni przy ul. Wałowej - ujęcie od strony szkoły
2018-06-15 00:10:07 (8 lat temu)
kakaa
 
do legion: W którym roku została przebudowana ja pamiętam, chyba między 1975 a 1976 rokiem?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-06-15 10:04:47 (8 lat temu)
do kakaa: Zgadza się - mieliśmy wtedy zajęcia w szkole (wtedy to była chyba CZSP 16).
2018-06-15 10:54:57 (8 lat temu)
Koniec lat 60-tych - początek 70-tych chodziłem do SP nr 2 i ten domek pamiętam. Pomiedzy parkanem SP nr 2 a tym domkiem był wjazd na podwórko tej posesji. Ten obiekt na swoich rysunkach umieścił Franciszek Pabich i opisał go bodajże jako dom kaletnika lub rymarza (nie pamietam dokładnie). Sadzę, iż "ułan" może pamiętać więcej - może tu zajrzy i się odezwie :)))
2022-12-02 10:11:28 (3 lata temu)
ułan
 
XVIII - wieczny domek bednarza i radnego miejskiego R. Boetchera przy dawnej ul. Ramy (dzisiaj Sukienników)
2022-12-10 14:56:41 (3 lata temu)
do ułan: Wiedziałem, że tu zajrzysz :))) Coś mi tam świtało ale pamięć jest ulotna :)
2022-12-11 13:36:31 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Uroczystość otwarcia Gimnazjum Żeńskiego.
Kompleks obiektów oświatowych przy ulicy Szpitalnej i ul. 31 Stycznia - z lewej strony Gimnazjum nr 2, z prawej SP nr 1, w środku piętrowa sala gimnastyczna ...
1900
-
1960
1900
-
1970
1960
-
1976
1975
-
2015
2015
-
2015
Szkoła Podstawowa nr 2 na innych zdjęciach
1905
-
2015
1905
-
2015
2015
-
2016
2015
-
2018
2016
-
2018
2019
-
2019
2019
-
2019
2019
-
2019
Szkoła Podstawowa nr 2 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet