| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (12)
Obiekty w okolicy
Chopina 21
40
m
Cieszyn
Chopina 23
41
m
Cieszyn
Chopina 14
48
m
Cieszyn
Chopina 19
52
m
Cieszyn
Chopina 17
63
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Chopina 16

Architekt: Antoni Müller (2 realizacje)
Wykonawca: Henryk Menzel (4 realizacje)
Zbudowano: 1931-1932
Dawniej: Willa Alojzego i Marii Troszoków
1 subskrypcja
Willa przypisana była do dzielnicy Frysztackie Przedmieście z numerem konskrypcyjnym 356. Numer posesji był 16. Budynek został wzniesiony na przełomie 1931 i 1932 r. Projekt architektoniczny przygotował Antoni Müller z Bielska, natomiast prace budowlane wykonał inżynier Henryk Menzel z Cieszyna. Willa została wzniesiona dla Alojzego (urzędnika) i Marii Troszoków. Przed wybudowaniem własnego budynku rodzina ta mieszkała przy ul. Polnej 29.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
AgaR
 
Piękny dom
2018-01-03 08:13:26 (8 lat temu)
AgaR
 
To dom mojego Taty ;-)
2018-01-04 09:39:20 (8 lat temu)
stoik
 
Czesil chyba wykonał bardzo piękny komentarz. to szkoła Wiedermana. zresztą widać.
2018-01-05 00:01:45 (8 lat temu)
stoik
 
tu pełna biografia. przynajmniej na teraz. może ktoś rozwinie.
2018-01-05 00:13:22 (8 lat temu)
stoik
 
własnoręcznie ?
2018-01-05 00:14:12 (8 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
do AgaR: Owszem. Z całą pewnością w tej okolicy najciekawszy.
2018-01-03 14:58:28 (8 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do AgaR: Tata ma zdjecia, tego i innych domow,, podrzucić je mam,... ku chwale fotopolski
2018-01-04 09:59:08 (8 lat temu)
czesil
 
do AgaR: Czy macie może zdjęcie bramy wjazdowej z wkomponowanymi inicjałami AT, które są widać na zdjęciach Google?
2018-01-04 11:35:11 (8 lat temu)
vstrone
 
Popatrz Grzegorz na to: - pawilon sportowy w Bielsku-Białej. Dzieło Alfreda Wiedermanna. Przypuszczam, że ta cieszyńska willa to też jego projekt.
2017-04-24 18:18:27 (9 lat temu)
Dokument to dokument ! Koniec, kropka. ;-)
2017-05-01 19:06:54 (9 lat temu)
AgaR
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: zacięła się klawiatura
2018-01-03 09:51:33 (8 lat temu)
do vstrone: To bardzo możliwe. Trudno przeoczyć podobieństwo. Dziękuję za wskazanie tego bielskiego Wiedermanna. Widziałem to już, ale nie skojarzyłem !
2017-04-24 18:46:42 (9 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Na 100% Wiedermann.
2017-04-24 21:50:47 (9 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vstrone: A jednak nie Wiedermann a Antoni Müller jest autorem projektu. Nie mniej, jak się okazuje Wiedermann współpracował z Müllerem, stąd tak duże podobieństwa.
Na bramie monogram AT, czyli Alojzy Troszok.
2017-04-26 20:29:10 (9 lat temu)
vstrone
 
do grzegorzem: Na Google Street widać ogrodzenie. Na bramie monogram: AO (?) Że też taka perełka dopiero teraz została sfotografowana :-)
2017-04-24 19:09:52 (9 lat temu)
do vstrone: Raczej mam w zwyczaju obcykać ciekawszy budynek dokoła. Wrzuciłem nie mając kompletu, bo nie mogę się z tym tematem uporać. Fotografowałem to kilka lat temu, w zeszłym roku - zawsze willa była za bardzo przesłonięta zielenią, a od strony bramy też coś zwykle przeszkadzało. Ostatnio musieli przerzedzić, usunąć. Wrócę tam ! ;-) To A O postaram się wyjaśnić.
2017-04-24 19:25:49 (9 lat temu)
vstrone
 
do grzegorzem: Świetnie! To chyba A w O :-)
2017-04-24 20:08:44 (9 lat temu)
vstrone
 
+1 głosów:1
do czesil: Dzięki za dociekliwość i informacje! Co więcej Antoni Müller był wspólnikiem Wiedermanna. Razem zaprojektowali np. to - dopisałam:
2017-04-28 19:52:01 (9 lat temu)
do czesil: Ustaliłem pierwszych właścicieli, ale mnie uprzedziłeś ;-) zresztą oprócz roku budowy nic więcej nie udało mi się dowiedzieć. Rok zakończenia budowy - 1934, ale rozumiem, że miałeś dostęp do dokumentów, więc podaję tylko na wszelki wypadek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzasadniony
2017-04-29 10:46:32 (9 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Może w owym 1934 dopiero się wprowadzili? Według zaświadczenia Urzędu Budowlanego prace trwały od 20 września 1931 do listopada 1932 r.
2017-05-01 17:21:51 (9 lat temu)
stoik
 
Vetinari. jak dotąd nie przywiązywałem do tego większej wagi. ale naprawdę stan sputoszeń jest bardzo duży. Ja tu we własnym zakresie obrobię swój teren - a na zakończenie. nie wiem kto się posługiwał loginem, Dawnycieszyn. znam Czesila. nazbyt prymitywne jak na niego. a kilka moich fotek popłynęło w przestrzeń. trudno. nie lubię płakać. kochani i najdrożsi. ja nie ukrywam faktu, ze pewne komentarze powstały pod wpływem alkoholu. i cóż jest lepszy flow. inwencja. taki moment błysku kiedy zaczyna się wszystko ze wszystkim wiązać. to jest chwila. ale bezcenna.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2021-05-06 21:01:00 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet