| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Frysztacka 2
Obiekty w okolicy
Kościół rzymskokatolicki św. Jerze...
24
m
Cieszyn
Rondo Browaru Zamkowego
31
m
Cieszyn
Frysztacka 1
39
m
Cieszyn
Park przykościelny
39
m
Cieszyn
Krzyż - pomnik.
39
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Frysztacka 2

Zbudowano: Przed 1874
Dawniej: Kamienica rodziny Twrdych
1 subskrypcja
Kamienica przypisana była do dzielnicy Frysztackie Przedmieście z numerem konskrypcyjnym 28. Posesja nosiła numer 2. Budynek wzniesiono przed 1874 r. Według Książki Adresowej Cieszyna z 1874 r. pierwszym właścicielem była Theresia Twrdy - szynkarka. Około 1905 r. nowym nabywcą stała się rodzina Swarowskych, którzy już wcześniej mieszkali w tejże kamienicy. Johann Swarowsky był znanym rzeźbiarzem i kamieniarzem pomników cmentarnych. Właściwy zakład znajdował się po drugiej stronie torów kolejowych przy obecnej ul. Dojazdowej . W późniejszym okresie właścicielem budynku stała się rodzina Elsnerów. W okresie PRLu funkcjonowała tu kawiarnia kategorii III "Filutek".
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Andrzej G
 
+2 głosów:2
Działka 23 mm jak widać przystosowane do strzelania 'zza węgła'. ;-)
2013-06-09 16:09:02 (13 lat temu)
mamik
 
+5 głosów:5
Im dłuższy opis tym mniejsze zdjęcie w pierwszym widoku. Podobnie było wcześniej w tym lightboxie.
2013-06-09 19:29:32 (13 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
Chciałbym być dobrze zrozumiany, nie krytykuję, ale doradzam, nie widzę, co tutaj jest pierwszym planem? Ten asfalt? dziury w jezdni? Obcięcie wieży to raczej nie jest kanonem zdjęciowym, powinno się ją pokazać w całości plus trochę nieba, a tej ulicy jak najmniej, tak to widzę, oby się autor na mnie nie pogniewał ;))
2013-06-16 22:03:43 (13 lat temu)
marian101
 
+3 głosów:3
Stenku masz racje.Fotka zrobiona troszeczke na od......l.Trzeba się jednak przymieżyć do fotki.A pozatym to widzę że Banan zrobił se wycieczke górską pt.-Cieszyński Kopce-.Ul hażlaska ,Gołębia.
2013-06-16 23:08:23 (13 lat temu)
marian101
 
+1 głosów:1
Tutaj nie chodzi o to że nie każda fotka sie uda ale o weryfikacje czy nadaje się do wysłania.To nie te czasy co człowiek miał na filmi np. cztery wolne kadry i kombinował -powtóżyć ujęcie z innego miejsca albo nie bo w planie jaszcze kilka ujęć.Wtedy to kosztowało a dzisiaj nic.Tylko na komputerze wybrać najlepsze i posłać.A co do tego zdjęcia to wystarczyło troszeczke obiektyw do góry i wlewo a byłaby cała wieża i fajna serpentyna na ul Hażlaskiej.Pozdrawiam.
2013-06-18 20:05:18 (13 lat temu)
marian101
 
+1 głosów:1
Jeszcze jedno.Ostatnie drzwi po lewej stronie obok pomarańczowego plakatu to dawny bar"LILIPUT"
2013-06-18 20:07:34 (13 lat temu)
marian101
 
+1 głosów:1
Augiasz masz dobrą pamięć ja już tego nie pamiętam.
2013-06-18 20:33:08 (13 lat temu)
marian101
 
+1 głosów:1
No dobra wierzę Ci ale wygląda mi że ubiyrosz se roków jak paniynka.Jo je dwa razy starszy od Ciebie.To była tylko sranda.
2013-06-18 20:47:35 (13 lat temu)
Stenek
 
+3 głosów:3
do marian101: I w czasie tej wycieczki zrobił dużo zdjęć, które jakoś tak wyszły bardzo jasno, a szkoda. Ja nie wymagam, żebyśmy wszyscy robili artystyczne zdjęcia, bo sam się za żadnego fotografa nie uważam, robię zdjęcia wiele wiele lat, i co nieco wiem o kompozycji i kadrowaniu zdjęć plus inne rzeczy, chcę więc jedynie pomóc, a nie krytykować
2013-06-17 00:16:51 (13 lat temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
do Stenek: Zgadzam się z Tobą Stenku. Wiem, że nie zawsze się da zrobić super zdjęcie. Wystarczy, że jest się w danym miejscu o złej porze i słońce zamiast oświetlać obiekt, wchodzi co rusz w obiektyw. Wtedy trzeba nieźle się nakombinować, by je ukryć za jakimś budynkiem i to tak, by budynek było widać, a nie tylko czarną plamę. Rozumiem, że tym co na tej fotografii mamy oglądać jest narożny budynek, i wieża kościoła to nie jest element tego narożnego budynku, ale można ją było pokazać w całości. Tym bardziej, że wtedy byłoby mniej asfaltu.
Także mam nadzieję, że autor się na mnie nie obrazi i przyjmie tą naszą konstruktywną krytykę.
2013-06-17 08:55:28 (13 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do Andrzej G: chyba się nie obrazi... : ) ja do niektórych ujęć podchodziłem kilkanaście razy w różnych warunkach i nico. jajco. nie byłem na tyle zadowolony z efektu, żeby to pokazać. tu jest przyzwoicie. pominąwszy fakt, że 50% zdjęcia zajmuje miła dla oka powierzchnia asfaltu ; )
2013-06-17 23:04:37 (13 lat temu)
grzegorzem
 
+2 głosów:2
do stoik: Tak parafrazując- " asfaltowe łąki małych miast" ;)
2013-06-17 23:15:48 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: Zgadzam się z Andrzejem i Stoikiem. To nie zawsze jest takie proste
2013-06-18 02:05:59 (13 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do marian101: A świeżo po wojnie był tam "Arbeitsamt" gdzie można było wynająć "Niemca" do pracy (oczywiście za darmo)
2013-06-18 20:25:11 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do marian101: ja go pamiętam jako Filutek.
2013-06-18 22:31:20 (13 lat temu)
do augiasz: Augiaszu ,chyba już kiedyś pisałeś o tych zarejestrowanych wspomnieniach. To bardzo interesujący fakt.
2013-06-18 21:21:37 (13 lat temu)
do augiasz: Doszukałem się tego co wcześniej pisałeś, wielka szkoda, że to tylko takie skrawki. No, ale jak inaczej...
2013-06-18 22:36:54 (13 lat temu)
augiasz
 
do marian101: To oczywiście nie moje własne wspomnienia, ale osoby, której arcyciekawe wspomnienia miałem okazję rejestrować. Zresztą osoba ta była swego czasu "do wynajęcia" w tymże "Amcie"...
2013-06-18 20:42:52 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: Był tam taki bar, taka mała putyka
2013-06-19 02:06:29 (13 lat temu)
augiasz
 
do grzegorzem: Możemy się w końcu spotkać to opowiem całość :)
2013-06-19 07:25:26 (13 lat temu)
do augiasz: Chyba będzie okazja...Sprawy są w toku.
2013-06-19 18:42:32 (13 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: Nam też opowiedz - tu na FP
2013-06-19 23:31:21 (13 lat temu)
augiasz
 
do Stenek: Obawiam się, że to zbyt długa opowieść...
2013-06-20 09:16:48 (13 lat temu)
Ten budynek jest chyba zle zalogowanny-przećieź muzeum jest prywatne...
2015-02-23 06:57:44 (11 lat temu)
Stenek
 
To chyba jest dubel
2015-02-23 15:43:21 (11 lat temu)
TZ-chyba to zle napisalem-chodźi mi o to źe budynek nie jest obiektem wojskowym..jest tu tylko male muzeum-bardzo fajne....tylko zauwaźilem...
2015-02-23 18:18:07 (11 lat temu)
do Stenek: Dla czego dubel?
2015-03-02 12:19:33 (11 lat temu)
stoik
 
Jak iż ten Pan z Muzeum moim dobrym kolegą jest.... Uwaga. Przechodzę na język Procjan. - Jeżeli ktoś ma, posiada jakieś materiały związane z tą kamienicą - będą myślę mile widziane. :)
2025-05-23 23:49:27 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
GSV w 2017 w tym lokalu zarejestrował sklep z używaną odzieżą, przeróbki krawieckie, skup antyków i punkt przyjęć pralni chemicznej.
2025-05-24 08:34:13 (rok temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
Tam jeszcze był fryzjer a wcześniej sklep muzyczny z kasetami i płytami
2025-05-26 09:14:25 (rok temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: z tego co wiem, przeróbki krawieckie działają po drugiej stronie ulicy. ale skąd się bierze ta dezinformacja. kamienica położona jest przy ulicy Hażlaskiej, a ma numer Frysztacka 2. taka ciekawostka. a żeby było jeszcze ciekawiej - w tym lokalu na zaokrąglonym rogu znajdował się kultowy bar Filutek, potem Liliput czy tak jakoś i cukiernia. do niedawna sklep z norweskimi kominkami o trudno wymawialnej nazwie, Kakkellownsmakeriet, czy tak jakoś ( moja mama uczyła języków :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-25 22:00:53 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do stoik: Kamienica położona jest przy skrzyżowaniu wspomnianych ulic z drzwiami klatki schodowej wychodzącymi na środek skrzyżowania. Moim zdaniem nie jest to żadna anomalia ani dezinformacja.
2025-05-26 07:55:08 (rok temu)
stoik
 
do tatranclimber: a już nie ma ? nie zwracam uwagi, bo strzygę się sam. jutro sprawdzę :) jest i działa. sklepu z kasetami nie pamiętam, ale dwa inne tak.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-26 16:03:43 (rok temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Frysztacka 2 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet